Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Rpg - Zbieranie ekipy
Autor Wiadomość
Snow 

Wysłany: 2010-12-27, 21:49   Rpg - Zbieranie ekipy

Witam.
Niedawno (powiedzmy:P) Przeprowadzi?em si? do Poznania. Chcia?bym skleci? ekip? do gry w rpg.
Kim jestem i czego szukam?
Jestem mg z 16letnim sta?em, poszukuj? osób które potrafi? / chc? odgrywa? posta?.Ka?dy kiedy? zaczyna?, wi?c nie widz? najmniejszego problemu w grze z "zielon?" osob?. Lat mam 32 niemniej przynajmniej dla mnie wiek reszty równie? nie ma wi?kszego znaczenia (no mo?e bez przeginania, uogólnijmy to jako osoby dojrza?e s? akceptowane ). Wychodz?c na przeciw pytaniom ma?e faq poni?ej:

Kostki czy storryteling?
Tutaj naj?atwiej b?dzie odpowiedzie? daj?c jako przyk?ad namiot. Mechanika jest stela?em na którym rozpi?ta jest fabu?a. Kostki s? u?ywane, rzuty s? otwarte a wynik dzia?ania postaci zale?y od jej umiej?tno?ci i szcz??cia.

Typ scenariuszy
Nie trawi? liniowych ani tworzenia dru?yny pod scenariusz. Gracz tworzy posta? i dostaje otwarty ?wiat. Oczywi?cie ?wiat ?yje swoim ?yciem i ró?ne rzeczy si? dziej?. Czy gracze wezm? udzia? w tych wydarzeniach czy pójd? w swoj? stron? - to ju? jest ich wybór. Na pewno jednak nie b?dzie sytuacji w której zakapturzony tajemnicy nieznajomy podejdzie i zleci questa.

System
Tutaj mo?na si? dogada? z zale?no?ci od tego co komu pasuje. Na pewno jednak nie ma mowy o d&d. Preferuj? systemy w których nie idzie zgin?? od 1 uderzenia oraz gdzie awansowanie postaci nie jest równoznaczne tworzeniem comba do exterminacji mobów.

Klimat scenariuszy
To uzale?nione jest od systemu i ludzi. Najlepiej jednak wychodzi mi typowo m?otkowy klimat.

Si?a postaci
Nie trawi? powergamigu/ munchkinizmu. Prowadz? w klimatach low-magic (oczywi?cie tam gdzie magia wyst?puje to raz a dwa z pewnymi wyj?tkami - na przyk?ad przebudzenie ziemi )

Lokum
Niestety nie posiadam takowego,

Sk?ad
Preferuj? dru?yn? 3+1 (3 graczy +mg) ew 4+1.

Tak z grubsza by?oby to wszystko. Je?eli jest kto? zainteresowany prosz? o kontakt poprzez forum ew poczt? elektroniczn? (jefrey@o2.pl).

ZviR 
Great Scott!

Wysłany: 2010-12-27, 23:42   

Brzmi ciekawie, pisz? si? :D

www.aramis.pl

J?drzej 

Wysłany: 2010-12-28, 00:30   

Ja równie? ^^

Snow 

Wysłany: 2010-12-28, 17:05   

Jeszcze tylko jedna osoba i mo?na zaczyna?. Takie pytanie wst?pne - jakie klimaty/ systemy preferujecie?

ZviR 
Great Scott!

Wysłany: 2010-12-28, 17:24   

Mog? zagra? praktycznie we wszystko, cho? przyznam, ?e fantasy i jego odmiany s? mniej wi?cej ostatnie... no dobra, przedostatnie na li?cie :P wi?c jak dla mnie - WH mo?e by?, ale wola?bym co? innego :D (mo?e jakie? CP, wod, 7th sea? :P )

www.aramis.pl

J?drzej 

Wysłany: 2010-12-28, 18:58   

oWoD, ewentualnie nWoD, jak kto? mi wszystko dok?adnie wyt?umaczy, Neuroshima, Monastyr, Deadlands, CP, Wolsung, ewentualnie WH, cho? mi si? przejad?

no, ciekawe te? mog?yby by? autorki i Systemy, O Których Prawie Nikt Nawet Nie S?ysza?.
Ostatnio zmieniony przez J?drzej 2010-12-28, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  

Inque 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2010-12-29, 00:07   

Ja nie przepadam za ko??mi i mechanik? ale to g?ównie dlatego ?e gra?am bardzo d?ugo w dramy. Najd?u?sza to by?o 80 sesji które trwaj? nadal, co prawda nie gram tam ju? ale kampania si? toczy ^^ niemniej jednak zaczyna?am od rpgów z ko??mi wi?c mog? do nich wróci? ^^

Co do systemu... mi pasuje cokolwiek poza DD - nie przepadam, nie znam - mechanika mnie przera?a XD

Systemy wybieramy z typowo fantasy?

Tak tak zg?aszam si? : D

Snow 

Wysłany: 2010-12-29, 13:28   

Wydaje mi si?, ?e w takim wypadku stary ?wiat mroku b?dzie najlepszym wyborem. Co w takim razie powiedzieliby?cie na wampira (z mojej strony w gr? wchodzi?by jeszcze mag ew. wilko?ak)?

ZviR 
Great Scott!

Wysłany: 2010-12-29, 13:49   

ze wszystkich ?wiatów mroku najbardziej wola?bym nowy, ale ok ;P
Wampir mo?e by?, cho? ch?tnie ugryz?bym starego maga (w którego praktycznie nie gra?em, wi?c ch?tnie ugryz?:) )
Cho? ja bym te? zaproponowa? zagranie w ?wiat mroku lud?mi, mo?e by? ciekawie ;P
W wilko?aka zdecydowanie najmniej mam ochot? zagra?.

www.aramis.pl

Inque 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2010-12-29, 21:09   

Ja najch?tniej zagra?abym w wilko?aka, ale w maga te? ^_^ gra?am tylko po jednej sesji z obu i zapowiada?o si? ciekawie.. aczkolwiek to by? nowy mag i nowy wilko?ak, ch?tnie sprawdzi?abym na czym polegaj? starsze wersje ^^

Co do grania lud?mi... ju? tak gra?am i mi si? to ?rednio podoba?o i ?rednio widzi ^^
Wampir? Ah jej wampir jest wsz?dzie na ka?dym kroku, najmniej mam na niego ochot? XD

J?drzej 

Wysłany: 2010-12-30, 03:02   

Wampir jest fajny, niech ?yje klasyczny oldskul! :D
Ciekawie by si? gra?o lud?mi z mo?liwo?ci? "awansu".
Wilko?ak ?rednio, mo?na by w Maga, chocia? nie mam go tak dobrze opanowanego.
A mo?e by tak posiedzie? w Umbrze? :D

Snow 

Wysłany: 2010-12-30, 15:48   

Wygl?da na to, ?e wampir zosta? zdeklasowany przez maga.
Odno?nie grania lud?mi- mia?bym tutaj pewn? pasuj?c? alternatyw?. Do dyspozycji dosta?oby si? postacie ?wie?o po przebudzeniu (lub nawet dopiero prze?ywaj?ce przebudzenie). Ju? nie ludzie, niemniej jeszcze nie pe?noprawni magowie. W tym momencie ca?y "styl" magii (czyli tego jak posta? "czaruje") by?by tworzony podczas rozgrywki.
Ostatnio zmieniony przez Snow 2010-12-30, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  

J?drzej 

Wysłany: 2010-12-30, 16:06   

Taaaak! I nie trzeba b?dzie znowu si? przed sesj? przekopywa? przez podr?czniki!

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2010-12-30, 16:11   

Mag, mag... Je?eli kiedy? b?dziecie mieli wolne miejsce... Pisz? si?!

ZviR 
Great Scott!

Wysłany: 2010-12-31, 00:11   

Sam chcia?em w?a?nie takim pocz?tkujacym magiem zagra? :)
B?d? jeszcze tylko musia? poczyta? o tradycjach ;>

www.aramis.pl

Odpowiedz do tematu