Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Sci-Fi & Cyberpunk
Autor Wiadomość
Slide 

Wysłany: 2009-10-25, 21:27   Sci-Fi & Cyberpunk

Zm?czony oczekiwaniem na nowe produkcje postanowi?em powróci? do korzeni. Od tygodnia jestem mocno wkr?cony w stare produkcje z lat 80 i 90 tych.

Ogl?danie rozpocz??em od nadrobienia bardzo wa?nego filmu w tym gatunku.

To co kocham w starych filmach nie by?o tutaj wylewaj?cej si? akcji, tylko czysty klimat brudnego miasta przysz?o?ci. Ma?o efekciarstwa, a jednak nie nudzi?. ?wietni bohaterowie. Najwi?kszym minusem tego filmu jest jak dla mnie muzyka. Powinni w wersji re?yserskiej da? now? muz?.

10/10

Kolejnym filmem jest Dark City. Widzia?em go kiedy? dawno w TV jednak nie pami?ta?em dok?adnie fabu?y dlatego postanowi?em sobie go od?wie?y?.

Genialny, mroczny i surrealistyczny klimat tego filmu wbi? mnie w fotel. Tematyka wykorzystywana wiele razy, jednak w oryginalny sposób. Ja osobi?cie przyczepi?bym si? troch? do fabu?y mo?na by j? jeszcze lepiej poprowadzi?. Jednak nie zmienia to faktu, ?e po Matrixie czeka?em na taki film.

9/10

Trzecim filmem, który dzisiaj obejrza?em jest

Musz? si? przyzna?, ?e czego? takiego si? nie spodziewa?em. Doskona?y thriller sci-fi i najlepsza kreacja Rutgera Hauera jak? widzia?em. Niesamowity mroczny klimat zanieczyszczonego i podtopionego wskutek efektu cieplarnianego Londynu, w którym grasuje seryjny morderca. Wszechobecna ciemno?? spowodowana przez efekt zanieczyszcze? oraz muzyka tworz? poczucie zagro?enia. Du?o krwi, wielkie spluwy, brud i syf pozycja obowi?zkowa dla fanów gatunku.

8/10
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-10-25, 21:32, w całości zmieniany 4 razy  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-10-25, 21:53   

I czemu nie powiedzia?e?, ?e takie klasyki wci?gasz? :D

Slide 

Wysłany: 2009-10-26, 13:29   

Wci?gam, a masz co? do zaproponowania z tego gatunku?

Ja w?a?nie ?ci?gn??em:
- THX 1138
- Hardware
- Johnny Mnemonic
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-10-26, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  

Slide 

Wysłany: 2009-12-07, 11:41   

Od czasu trailera do tego filmu chcia?em obejrze? ten tytu? ze wzgl?du na podobie?stwa do klimatu XF-001 oraz Dead Space. Nie zawiod?em si? na filmie, cho? do pe?ni szcz??cia zabrak?o kilku elementów. Najsilniejszym atutem filmu jak dla mnie jest fabu?a i klimat statku kosmicznego. Trzeba przyzna?, ?e wykorzystywane s? dobrze znane motywy - zepsuty statek itd. jednak film ma zaskakuj?ce momenty, a ko?cówka jest nieprzewidywalna (przynajmniej ja si? nie domy?li?em, no mo?e w 20% domy?la?em si? o co chodzi ale okaza?o si? inaczej). Dlaczego jednak film nie zas?uguje wed?ug mnie na ocen? 10/10? Poniewa? mimo dobrego wyt?umaczenia pochodzenia stworów jakie u?wiadczymy w filmie za bardzo kojarz? mi si? z innymi produkcjami, które maj? mnie straszy? - cho?by z "Zej?cie" gdzie mamy praktycznie ?ywcem wyj?te sceny z tego filmu. Innym minusem s? Xeno'wate i raz czy dwa idiotyczne zachowanie bohaterów (cho? a? tak bardzo te elementy nie ra?? w oczy). Gdyby zamieni? stwory na bli?sze tym z gry Dead Space, a dzidy i no?e na bro? paln? z ma?? ilo?ci? amunicji wyszed? by dla mnie genialny action horror.
Mimo wymienionych minusów film jest warty obejrzenia. Ja podchodzi?em do ogl?dania bardzo nakr?cony i wczu?em si? maksymalnie dlatego mo?na ewentualnie odj?? ten 1 punkcik od oceny.

8/10
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-12-07, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu