Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lathea
2009-09-30, 18:24
Regulamin Forum
Autor Wiadomość
TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-05-28, 16:25   Regulamin Forum

Poni?ej znajduje si? Regulamin Forum GL Noctem. Obowi?zuje on zarówno u?ytkowników, którzy powinni si? do niego stosowa?, jak i moderatorów, którzy jedynie na jego podstawie mog? usuwa? posty i blokowa? u?ytkowników.

Zasady
  1. Nie ?am prawa
    Zamieszczane na forum tre?ci musz? by? w pe?ni zgodne z prawem Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Nie spamuj
    Na forum obowi?zuje zakaz spamowania, w rozumieniu w?skim, tj. zamieszczania "informacji komercyjnej o jednakowej tre?ci do nieznanych sobie osób".
  3. Nie obra?aj innych
    Zabrania si? obra?ania wspó?u?ytkowników forum ani wszelkich innych osób. Nale?y jednak zwróci? uwag? na ró?nic? w formie i tresci pomi?dzy wypowiedzi? obra?liw? a krytyk?.
  4. Je?li musisz stosowa? wulgaryzmy... to najlepiej z nich zrezygnuj. Tre?ci wulgarne oraz poruszaj?ce tematy, które mog? by? uci??liwe dla wspó?u?ytkowników b?d? usuwane.

5. Rejestracja na forum jest równoznaczna z wyra?eniem zgody na otrzymywanie na adres mailowy wskazany w profilu maili informacyjnych dotycz?cych dzia?alno?ci Noctem.
Wypowiedzi nie spe?niaj?ce któregokolwiek z powy?szych trzech warunków b?d? usuwane natychmiast i bez uprzedzenia. Konta u?ytkowników naruszaj?cych te zasady mog? zosta? zablokowane.

Zalecenia
  1. Pisz po polsku
    Do?ó? stara?, aby inni mogli ci? bez problemu zrozumie?. Twoje posty powinny by? napisane poprawn? polszczyzn?, woln? od b??dów ortograficznych, gramatycznych, etc. Je?li musisz, u?yj programu do korekty pisowni.
  2. Pisz na temat
    Staraj si?, aby twoje wypowiedzi zawiera?y sensown? tre?? i by?y zgodne z tematem watku oraz przeznaczeniem forum.
  3. U?yj przycisku "edytuj"
    W trosce o przejrzysto?? i porz?dek na forum, prosimy o nie pisanie dwóch postów jeden po drugim przez t? sama osob?. Je?li musisz co? doda? po wys?aniu pierwszej wiadomo?ci, u?yj przycisku "edytuj".
Powtarzaj?ce si? i nagminne naruszenia powy?szych zalece? mog? skutkowa? usuni?ciem postów i blokad? konta.

Komentarz

Starali?my si?, aby niniejszy regulamin by? prosty i przejrzysty. Jeste?my niewielk? spo?eczno?ci?, a zbytni przerost zasad (tzw. instruction creep) móg?by tylko zahamowa? nasz rozwój.

Mo?liwe, ?e powy?szy tekst b?dzie si? jeszcze zmienia?, w miar? potrzeb, ale wierz?, ?e jego podstawowy zr?b b?dzie nam s?u?y? jeszcze d?ugo.

?ukasz 'TOR' Garczewski
Community Manager
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2010-03-17, 12:50, w całości zmieniany 7 razy  

osaka 
Przysz?y W?adca ?wiata

Wysłany: 2008-05-28, 17:33   Re: Regulamin Forum

TOR napisał/a:
[list=1][*]Pisz po polsku (...)
(tzw. instruction creep) (...)
Community Manager

Po polsku ;-) ?
http://copernicon.pl

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-28, 22:40   

wiesz chodzi o ortografie;)

Elmo 

Wysłany: 2008-05-28, 22:59   

lol

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-29, 07:11   

Zasadniczo "piszemy polsku", ten punkt stan?? tutaj na moje wyra?ne ?yczenie, gdy? wiem z autopsji, ?e ludziom wytyka si? bl?dy j?zykowe w pisowni. Nie chodzi o to, by te b??dy wytyka?, ale o to by admin móg? zwróci? uwag? na te b??dy i je poprawi?. Chcemy, aby nasze forum nie sprzyja?o (i na szcz?scie póki co nie sprzyja) bykom (ortograficznym). Jeste?my ma?ym forum, ale pewnego dnia pojawi? si? osoby pisz?ce "ktu?y, rzeby, rzebrak", a chodzi nam o unikanie podobnych sytuacji i dlatego punkt ten nie jest ?cis?? wytyczn?, a jedynie zaleceniem. Jeste?my forum polskoj?zycznym, na którym u?ywa si? j?zyka polskiego jako j?zyka urz?dowego (wiadomo, ?e nie b?dziemy stwarza? w?asnych nieprzet?umaczalnych na polskie s?ów).

Uk?adali?my ten regulamin po to, ?eby by? prosty i przyjemny. Nie zarzucamy was nadmiarem informacji, wi?c powinni?cie to traktowa? jako co? dla was, jako prezent, a nie uzd?.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-29, 14:28   

Alfar napisał/a:
"ktu?y, rzeby, rzebrak"

Jak tak czyta?am to w ogóle nie wiedzia?am o co chodzi... i to jest najlepszym przyk?adem - b??dy ortograficzne zaburzaj? przekaz wypowiedzi!!!

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-29, 17:28   

Wi?c w?a?nie.
WObec powy?szego po prostu, ludzie przesta?cie krytykowa? i spróbujcie sami zrobi? lepiej:) Nie mamy nic przeciwko dobrym pomys?om:)

Elmo 

Wysłany: 2008-05-29, 22:29   

A, pytanie - polfonty maj? te? by? stosowane? Czy to puszczamy p?azem?

TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-05-29, 23:14   

Elmo napisał/a:
A, pytanie - polfonty maj? te? by? stosowane? Czy to puszczamy p?azem?
Nie b?dziemy nikomu g?owy urywa? za pisanie bez ogonków i kreseczek. Je?li komu? tak szybciej i wygodniej, prosz? bardzo.

Jednak?e promowa? chcemy nie szybko?? i wygod? w wypowiadaniu si?, a staranno?? i szacunek dla odbiorcy.

Wybór nale?y do pisz?cego i ?wiadczy o nim.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-29, 23:51   

A ju? mi Elmo chcia? g?ow? urywa?:P

osaka 
Przysz?y W?adca ?wiata

Wysłany: 2008-05-31, 14:46   

Ja w Poznaniu mam komputer który nie ma polskich znaków :-(
I bardzo mnie to denerwuje, wi?c wyobra?am sobie, jak niektórych z was musi ;-)
http://copernicon.pl

Odpowiedz do tematu