Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Sub Rosa & Tabu
Autor Wiadomość
Elmo 

Wysłany: 2008-08-10, 12:56   Sub Rosa & Tabu

Zamieszczam poni?ej kilka s?ów dotycz?cych samego stylu prowadzenia larpa, ch?tnie odpowiem na pytania ;).

1.Larp nazwany zosta? Sub Rosa.

Cytat:
sub rosa ?ac., pod ró??, tj. w dyskrecji, w zaufaniu, w tajemnicy.

Etym. - u staro?ytnych ró?a by?a symbolem dyskrecji; wg legendy Kupido przekupi? Harpokratesa, boga milczenia, ró??, aby nie zdradzi? mi?ostek Wenery; gospodarz wiesza? ró?? nad sto?em, aby go?cie wiedzieli, ?e tre?? rozmowy ma pozosta? w tajemnicy.

W larpie opartym o tajemnice, pchaj?cych graczy do poszukiwania odpowiedzi i znajdywania kolejnych zagadek - có?. Nazwa wydaje si? by? jak najbardziej na miejscu.

2.Opieramy si? o silnik stworzony przez Miko?aja ‘CorfiXa’ Musielaka - tabu. Kilka s?ów o nim (silniku, nie CorfiXie) za chwil?.

3.Larp oficjalnie wystartuje prawdopodobnie we wrze?niu/pa?dzierniku, cho? przewidujemy kilka mniejszych ods?on jeszcze w wakacje. Zainteresowani dostan? info prywatnymi kana?ami.

4.Larp opiera si? o tajemnice. Nie tylko te które od razu przychodz? do g?owy - wielkie mistyczne sekrety (cho? i takie b?d?) - ale tak?e o zwyk?? ludzk? niewiedz?. Dlatego prosimy graczy o nie wymienianie si? informacjami na poziomie graczowym. Idziemy nawet dalej:

5.Za?o?enie anonimowo?ci: zak?adamy, ?e je?eli postaci pochodz? z dwóch ró?nych ‘?wiatów’ - np. mafijnego vs okultystycznego lub wampirzego - nie znaj? si? (w 99% przypadków, oczywi?cie zawsze mog? by? wyj?tki). Dlatego postaci na forum maj? by? tak anonimowe jak si? da, by nie mo?na by?o rozpozna? graczy ju? cho?by po sygnaturce. Czemu?

6.Larp b?dzie si? toczy? na kilku-kilkunastu p?aszczyznach. 3 wspomniane wy?ej (mafia, okulty?ci, wampiry) stanowi? wi?ksze, natomiast dochodzi do tego sporo przenikaj?cych je, mniejszych grup/frakcji a co za tym idzie - mo?liwo?ci. Np. policjanci undercover, U?pieni, Nowa Inkwizycja etc. Kolejne za?o?enie brzmi:

7.Larp 24h - tak, mo?liwe jest granie 24h dziennie, 7 dni w tygodniu - je?li nie macie nic lepszego do roboty :P. A teraz najwa?niejsza rzecz:

8.’Tabu’. I dochodzimy do kluczowej kwestii. Mo?e do tej pory by?o chaotycznie, ale mam nadzieje, ?e teraz wszystko wskoczy wam na w?a?ciwe miejsce. Kiedy spotykasz innego gracza, jeste?cie sob? - zwyk?ymi rpgowcami, prawdziwymi lud?mi. Kiedy jeden z was powie ‘tabu’ - mo?esz odpowiedzie? mu tym samym. Je?eli to nast?pi - przenosicie si? w ?wiat gry. Jeste?cie waszymi postaciami.

Gdzie tu rewolucja pytacie? Poni?ej proste równanie:

Anonimowo?? + Larp 24h + tabu = nieznany cz?owiek którego spotykasz na rynku w mie?cie, który nagle odwraca si? do Ciebie i mówi ‘tabu’. Nie odpowiesz? Ja bym odpowiedzia?…

Tak, tworzymy co? na kszta?t gry alternatywnej rzeczywisto?ci. Ciekaw jestem jak wyjdzie ten eksperyment.

9.Kolejna rzecz - gra frakcjami. Mo?na oczywi?cie gra? solo, ale wi?ksz? zabaw? mo?na mie? wik?aj?c si? w porachunki mi?dzy grupami. Mo?na na tym du?o zyska? i wiele straci?, tru - ale zabawa b?dzie zupe?nie innego rodzaju ni? to co do tej pory oferowa?y pozna?skie larpy.

10.Gra przez forum. Mamy zamiar zaanga?owa? do gry przez net graczy z innych miast, mamy ju? ca?kiem sporo ch?tnych. Sprawa ma si? o tyle fajnie, ?e za?o?enie anonimowo?ci spowoduje jedno - nikt nie b?dzie wiedzia? (prócz orgów :P) który gracz gra rzeczywi?cie w Poznaniu, a który tylko przez net.

Id?c nawet dalej - nic nie przeszkadza, ?eby cz?owiek np. z Wroc?awia czy Torunia gra? g?ównie przez net, a potem nagle pojawi? si? na larpie. Sam bym si? na to skusi? - ustawia? sobie ludzi przez net przez pó? roku, a potem jak ju? zaczn? kraka? ?e to ‘lewa posta?’ jest - zjawi? si? i patrze? jak im wszystkim u?miechy bledn?.

Przez forum tak?e b?d? ‘gra?y’ NPCe. I b?d?cie tu m?drzy i powiedzcie mi kto tu w?a?ciwie b?dzie bra? udzia?, a kto nie? :)

11.Larpy symultaniczne - kiedy gracze dostaj? prywatnie informacj? kiedy i gdzie maj? si? spotka?, mo?emy zorganizowa? np. 3 ró?ne larpy w ró?nych miejscach na raz. W tym samym czasie b?dzie si? toczy? spotkanie mafii, okultystów i ghuli/wampirów.

12.Larpy bez udzia?u MG. Staramy si? tak u?o?y? mechanik?, by by?a bez-misio-obs?ugowa. W praktyce, je?eli nasze rozwi?zania b?d? dzia?a? - mo?liwe b?dzie organizowanie mniejszych larpów, bez udzia?u mg. Je?eli nie widzisz czemu ten punkt mia?by by? intresuj?cy - spójrz ponownie na punkt 11. Brzmi lepiej? :)

Na razie tyle rewelacji, za jaki? czas skrobn? co nieco o innych sprawach - jeszcze troch? ró?nic od normalnych larpów mamy w r?kawie ;-)

E.
Ostatnio zmieniony przez Elmo 2008-09-01, 10:09, w całości zmieniany 2 razy  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi