Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Scion - Heroic saga ep II
Autor Wiadomość
sliff 
Cz?onek Noctem
Call me Mr Wang

Wysłany: 2013-02-18, 21:08   Scion - Heroic saga ep II

Witam.

S?owo si? rzek??o, postanawiam reaktywowa? Sciona. Niniejszym og?aszam zapisy na dru?yn?.
Tym razem mierz? si?y na zamiary tak?e tylko jedna dru?yna 4 osoby, no mo?e 5 :P.

Z now? edycj? b?dzie kilka mniejszych lub wi?kszych zmian. Na pocz?tek wiadomo?? dobra:

Jako ?e poprzedni? przygod? uda?o si? doprowadzi? do jako takiego ko?ca nowa stanowi? b?dzie lu?n? kontynuacj?. Znajdzie si? miejsce zarówno dla osób które gra?y i b?d? mog?y wykorzysta? swoje stare postacie jak i dla nowych którzy nigdy nie mieli kontaktu ze Scionem.

Teraz czas na te gorsze wiadomo?ci:

1. Tym razem planuj? prowadzi? bli?ej mechaniki z podr?cznika przez co nale?y spodziewa? si? nieco wi?cej kulania i ograniczenia super mocy na starcie. W zamian zyskaj? na znaczeniu cechy charakteru i unikalne umiej?tno?ci postaci.

2. W zwi?zku z punktem 1 b?dzie trzeba porz?dnie przygotowa? karty postaci. Ze wzgl?du na fakt i? ka?da posta? oprócz swoich statystyk ma chowa?ca, pomocników oraz 3 ?ród?a super mocy b?dzie cierniem w dupie ( g?ównie dla mnie ale i od was b?dzie to wymaga?o troch? wysi?ku). Karta nWoDa ma to do siebie niestety.

Pozatym najwa?niejsze za?o?enia pozostaj? bez zmian :

- ?wiat rz?dzi si? prawami filmów/komików o superbohaterach,

- stawiamy na epicko?? ( wskoczenie do klubu przez okno dachowe z u?yciem bungee napr?dce zmontowanego z hotelowych prze?cierade? jest ?atwiejsze od przekupienia bramkarza),

- na pierwszym miejscu jest charakter/typ postaci a statystyki s? tylko tego odzwierciedleniem. Dzia?a tu znana zasada "Karma is a Bitch" np je?li jako zalet? kto? wybra? sobie bohaterstwo to w momencie kiedy stanie mu samotnie stawi? czo?a armii ciemno?ci mo?e dosta? takiego kopa ze strony mechaniki, ?e po??czone si?y z?a zaczn? spieprza? po drugiej rundzie, z drugiej strony je?li postanowi ratowa? si? bior?c nogi za pas to nie do??, ?e b?dzie bieg? z pr?dko?ci? zaspanego ?limaka to jeszcze z?amie nog? i zgubi portfel,

- i ostania moja zasada jako mg, ze wzgl?du na ogrom mocy do wyboru i ogóln? s?ab? znajomo?? reali systemu po pierwszej sesji dopuszczam mo?liwo?? darmowej modyfikacji postaci. Stwierdzasz ?e si?y ognia s? ma?o praktyczne a ty zawsze marzy?e? o w?adzy nad p?odno?ci? no problem.
Ostatnio zmieniony przez sliff 2013-02-18, 21:13, w całości zmieniany 2 razy  

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2013-02-18, 21:35   

First!!!!1one

Naridena 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-19, 11:21   

Ej, moje wszystkie rpg s? martwe do pyrkonu, ja bym zagra?a jak?? sesyjk?, niekoniecznie kampani?.
Wac?aw, w sensie tatu? Twój larpowy te? jest zainteresowany.

sliff 
Cz?onek Noctem
Call me Mr Wang

Wysłany: 2013-02-19, 13:08   

Je?eli zbierze si? ekipa na jedno-dwu strza? której b?dzie si? chcia?o przej?? ból tworzenia postaci albo zdecyduj? si? na jaka? gotow? posta? z podr?cznika to my?l? ?e te? da rad?.

Faworyzuje jednak przygod?, chcia?bym aby uda?o si? przeprowadzi? j? na tyle aby przej?? od hero do demigod. Dla w?asnej przyjemno?ci prowadzenia i potestowania czy faktycznie jest tak ?adnie pi?knie jak w podr?czniku, ale mam nadzieje ?e dla graczy potencjalnie takie od 0 do bohatera te? bedzie ciekawe.

Naridena 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-19, 14:03   

Mnie tam granie gotow? postaci? nie zaboli, nie chc? si? pakowa? w kampani? w system, którego w zasadzie nie znam, poza tym, ?e brzmi fajnie w opisach ;)

Dziadek Zielarz 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-19, 21:45   

W sumie by?bym zainteresowany.

PS: Kupi?e? mnie tym tekstem: "wskoczenie do klubu przez okno dachowe z u?yciem bungee napr?dce zmontowanego z hotelowych prze?cierade? jest ?atwiejsze od przekupienia bramkarza" :-)

Averal 

Wysłany: 2013-02-20, 16:46   

o, ja si? tyle o Scionie nas?ucha?am, ?e ch?tnie spróbuj? w takim jedno-/dwustrzale :)

sliff 
Cz?onek Noctem
Call me Mr Wang

Wysłany: 2013-02-20, 17:26   

Tak wi?c g?os ludu jednostrza? dla nowych pod roboczym tytu?em "Who let the doogs out"

Wst?pnie Nari, Wac?aw, Zielarz, Averal ? Na termin proponuje niedziela 3 marca

Averal 

Wysłany: 2013-02-20, 17:32   

mi pasuje od 19, wcze?niej nie b?dzie mnie w Poznaniu

Dziadek Zielarz 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-21, 00:43   

Okej. Zapodaj miejscówk? (byle nie jaki? Swarz?dz, czy inne Komorniki).

Naridena 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-21, 00:53   

We're in!

sliff 
Cz?onek Noctem
Call me Mr Wang

Wysłany: 2013-02-21, 10:23   

W takim razie niedziela 3 marca 19:30 u mnie (okolice galerii malta)

Jakby kto? jeszcze by? mocno zainteresowany ale si? wstydzi to istnieje opcja przyj?cia jeszcze 1 gracza.

Naridena 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-21, 14:08   

Postaci bed? gotowe, czy mo?na rzuci? jakim? pomys?em?

sliff 
Cz?onek Noctem
Call me Mr Wang

Wysłany: 2013-02-21, 15:44   

Pomys?ami mo?na rzuca? zawsze :p. Postaram si? przynajmniej cz??ciowo zrealizowa? ?yczenia jak na razie na pewno jeste?cie ograniczeni do panteonu greckiego.

Gorbacz 
Cz?onek Noctem
Ten Dobry Doppelganger

Wysłany: 2013-02-21, 16:23   

Jest jeszcze miejsce?

Odpowiedz do tematu