Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
LARP 7th Sea: P?aszczem, szpad? i romansem
Autor Wiadomość
Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2013-01-31, 19:40   

Katja wklei ?adniej:)
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2013-01-31, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2013-01-31, 19:41   

Niebawem dostaniecie postaci na FB lub tutaj

Katja 

Wysłany: 2013-01-31, 19:46   

Oto lista postaci z podzia?em na role(spodziewajcie si? krótkich opisów za chwil? na PW):

1. Giacomo Girolamo Casanova de Seingalt - Czedol
Narodowo??: Vodacce
Szalenie przystojny, ka?da go pragnie, plotki g?osz? na jego temat niestworzone rzeczy. Najbardziej po??dany m??czyzna na sali. Oczywi?cie oficjalny czysty jak ?za, sekretarz Pana Kardyna?a.

2. Veronica Laurie d'Evonney - heanen
Narodowo??: Montaigne
Urocza panna m?oda ze szlacheckiej rodziny, do?? znanej w?ród dworów Montaigne. Skromna i bardzo dobrze wychowana. Pi?kna i niepodwa?alnie idealna.

3. Gaetano Giuseppe Casanova - Owca
Ojciec Casanovy, dawniej przystojny, dzi? ju? podstarza?y i szarmancki. Gaetano to prawdziwy Vodaccianin i mimo wieku nadal ?wietnie w?ada szpad?. Ma trzech synów: Giuseppe, Giacomo i Francesco.

4. Zanetta Farussi - Pola
Pochodzenie: Vodacce
?ona Gaetano Casanovy i matka jego synów. Kobieta powa?na, silna, zrównowa?ona, prawdziwa matka vodaccia?skiej rodziny, doskonale u?o?ona. Z przeszywaj?cym spojrzeniem i z?o?liwym komentarzem. Pi?kna, cho? do?wiadczona ?yciem kobieta.

5. Marc d’Evonney - Todd
Bardzo wp?ywowy i bogaty ojciec panny m?odej ze znakomitego rodu. Wdowiec, przyby? z przyjació?k? z Castille. M??czyzna, który zna zasady i za wszelk? cen? chce si? trzyma? etykiety.

6. Juanita Rodriguez - Koona
Narodowo??: Castille
Nikt za bardzo nie wie sk?d ta niezwyk?a, silna i tajemnicza kobieta wzi??a si? u boku Marca d’Evonney, wszak on jest tak zasadniczy, a ona jest kobiet? z broni? w r?ku, której s?aw? szermierza wyprzedzaj? jedynie jej skandale.

7. Francesco Giuseppe Casanova - Vazon
Jeden z dwóch m?odszych braci Giacomo, którzy przybyli na wesele brata. Znany malarz pejza?y i portrecista. Szeroko znany w?ród okolicznych salonów i dworów ze swoich dzie?.

8. Giovanni Battista Casanova - Vonen
Jeden z dwóch m?odszych braci Giacomo, którzy przybyli na wesele brata. Znany malarz i grafik. Wielu uwa?a, ?e o wiele zdolniejszy od starszego brata, cho? mniej do?widczony i znany na Vodaccia?skich salonach.

9. Opal - Mistif - kurtyzana
Je?eli kiedykolwiek ?ni?e? o najpot??niejszej i najpi?kniejszej kobiecie na Thei, to w?a?nie ni? jest Opal. Kobiety z zazdro?ci zieleniej?, a m??czyznom ci?nienie wariuje w jej pobli?u. Dzikie, ostre spojrzenia, którymi obdarowuje atrakcyjnych m??czyzn i pi?kne kobiety nie raz by?y powodem skandali i rozwodów, a nawet ?mierci. Ale co ona u licha robi na tym ?lubie?!

10. Selena Maria Luiza Merieda y Gomez - Daeva - znajoma rodziny
Pochodzenie: Castille
Selena jest dziewcz?ciem niezmiernie m?odym, który przyci?ga uwag? m??czyzn chc?cych j? zdeprawowa?. Jednak ta jest czysta, szlachetna i niewinna. Podlotek szukaj?cy prawdziwej mi?o?ci. To wesele to dla niej pierwsze tego typu wydarzenie. Z racji m?odego wieku, towarzyszy jej starsza siostra.

11. Beatriz Julia Madalena y Gomez - Agnieszka - znajoma rodziny
Wspomniana wcze?niej starsza siostra Seleny. Stara panna, której najlepsze lata ju? przemin??y. Bez gigantycznego posagu nie ma ju? co liczy? na ma??e?stwo, w dodatku cieszy si? opini? zo?zowatej i zazdro?nicy.

12. Georginia Vincini - Deo - bardzo wp?ywowa dama
Jako m?oda kobieta zosta?a doskonale wydana za m?? za (nieprzyzwoicie) bogatego Floriano Vinzini. Op?ywa w dostatki od tamtej pory. Jako prawdziwa Vodaccianka, nie lubi wpycha? si? w sprawy m?skiej polityki, ogniskuj?c swoje zainteresowani na balach, gdzie niestety jej uroda jest ju? spraw? przemijaj?c?...

13. Floriano Vincini - Rav - wp?ywowy go?? na weselu
Stateczny szlachcic, ?wiecki pracownik w Stolicy Apostolskiej. Od dnia ?lubu wpatrzony w ?on? jak w obrazek. Obrzydliwie bogaty. Nieprzyzwoicie lubi?cy swoj? w?asno?? i swoje pieni?dze.

14. Kardyna? Troiano Acquaviva d'Aragona - Dziadek Zielarz
Pochodzenie: Castille
Skromny, cichy i bogobojny kap?an. Zna Giacomo od wielu lat. Pan m?ody by? kiedy? jego sekretarzem i oficjalnie pe?ni nadal t? funkcj?, za? dzi? kardyna? wi?cej czasu po?wi?ca zwiedzaj?c pracownie m?odych malarzy.

15. Wolfgang Amadeus Mozart - Krupol - przyjaciel Pana M?odego
Narodowo??: Eisen
Przyjaciel Giacomo. Jego obecno?? ma u?wietni? wesele. To on ma rozpocz?? ?lubny marsz, to on jest tutaj drugim, bo Giacomo najatrakcyjniejszym m?odzie?cem

16. Madame Pompadour - Falka - przyjació?ka Pana M?odego
Niestety odwo?a?a zapowiadane przybycie na uroczysto??.

17. Pierre d’Evonney - Onfis - brat Panny M?odej
Brat panny m?odej. Znany i szanowany muszkieter. Przyby? na przyj?cie z narzeczon? i jej bratem, swoim serdecznym przyjacielem z Avalonu. Pierre zdradza pogl?dy swego ojca w dziedzinie tradycji i etykiety. W dodatku jest negatywnie nastawiony do Vodaccian.

18. Georgette Dupont - Naridena - krewna Panny M?odej
Kobieta szlachetnej krwi, bardzo zdystansowana, ch?odna, a zarazem troskliwa w stosunku do swej siostrzenicy, Veronici.

19. siostra Isabela - Tygrysica - zakonnica
Nale?y do Zakonu Sióstr Mi?osierdzia, który le?y na ziemiach nale??cych do kardyna?a d’Aragony. Pe?ni wa?n? funkcj? w jego kancelarii.

20. Heinrich von Hindelstadt - Velzkez - znajomy Pana M?odego
Narodowo??: Eisen
Powszechnie znany mecenas i krytyk sztuki. Niezwykle bogaty cz?owiek, którego opinia o danym arty?cie mo?e kogo? b?yskawicznie wypromowa? albo beznadziejnie pogr??y?.

21. Elizabeth White - ekma - narzeczona brata Panny M?odej
Narodowo??: Avalon
Prze?liczna narzeczona Pierra d’Evonney. Delikatna niczym p?atek ró?y, tylko wida? jak bardzo liczy na uwag?, któr? jej narzeczony po?wi?ca swej siostrze!

22. Michael White - rolka - brat narzeczonej brata Panny M?odej
Brat Elizabeth, serdeczny przyjaciel Pierra i Veronici.

23. Anna White - Miriada - matka narzeczonej brata Panny M?odej
Matka Michaela i Elizabeth. Dumna i niezwykle czaruj?ca szlachcianka z wysp.

24. Milagros - Achu - mamka Pana M?odego
Mo?e i jest starsza, ale wcale niewiele mniej urodziwa od tajemniczej Opal czy uroczej Veronici. Milagros jest dojrza?? kobiet?, która wychowywa?a Giacomo jak w?asnego syna, gdy matka ch?opca, Zanetta Farussi zajmowa?a si? tym czym zajmuj? si? vodaccia?skie matrony w wolnych chwilach. W rodzinie jest od zawsze.
Ekwipunek: Dulcymea - Jagienka - córka mamki Pana M?odego
Ostatnio zmieniony przez Katja 2013-01-31, 21:14, w całości zmieniany 3 razy  

Averal 

Wysłany: 2013-02-01, 22:30   

jak ja Wam jutrzejszego LARPa zazdroszcz?... chlip chlip, ?e nie mog? gra?...

Dziadek Zielarz 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2013-02-02, 22:56   

Wielkie dzi?ki za larpa! Bawi?em si? przednio. Niech ?a?uj? Ci, których nie by?o.

Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2013-02-02, 23:28   

Super, wreszcie po roku pograli?my sobie Larpowo :)
By?o supera?nie :D
Dzi?ki wszystkim Misiaczkom ;)
Johann Wolfgang von Goethe, Faust

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2013-02-03, 15:46   

Bardzo Wam pi?knie dzi?kujemy za gr?, byli?cie wspaniali. Ten LARP bez Was nie by?by tak dobry:) To oczywiste. Gratuluj? genialnych kreacji i czekam, a? Katja wrzuci fotki!

Agnieszka 
Cz?onek Noctem
Detektyw Enid

Wysłany: 2013-02-03, 18:11   

Zabawa by?a ?wietna, zw?aszcza psucie opinii Czedolowi :)

Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2013-02-03, 19:19   

Agnieszka napisał/a:
Zabawa by?a ?wietna, zw?aszcza psucie opinii Czedolowi :)

Ust?puj?ce tylko laniu Czedola wod? jak w dyngusie ;)

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2013-02-04, 11:17   

LARP by? przedni, zacny i zamocny.

Nie tylko dlatego, ?e uwidzie? mo?na by?o osobniki, których od miesi?cy, albo i lat nie widzia?em, nie tylko przez kwestie nostalgiczne (Eeeh, Arkaaadiooo!), ale przede wszystkim ze wzgl?du na kawa? ?wietnego larpa.

Postaci fajne i barwne, w?tki smaczne i ciekawe, gracze odgrywali fenomenalnie. By?o si? na tym weselu, w?ród postaci, a nie na larpie w otoczeniu znajomych.
Dzi?ki zatem eMGom i szacun graczom.

Specjalne podzi?kowania dla Vonia, Vela, Dziadka i Rava - z takimi przyjació?mi tylko ostatni bezu?ytecznik i nieudacznik mo?e zawie?? - ratowali?cie mi/Giacomo dup? i podtrzymywali?cie na duchu z podziwu godnym zaci?ciem.

Niemniej specjalne podzi?kowania - dla Mistif - zjeba?a? mnie tak, ?e nie wiedzia?em, jak zareagowa?, co, nieskromnie rzekn?, zdarzy?o mi si? pierwszy raz od cholera wie kiedy. Dobrze przeczytali?cie - ja nie wiedzia?em, nie Giacomo.

I dzi?kuj? mamie. Przede wszystkim mamie.
Ostatnio zmieniony przez Che 2013-02-04, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  

Pola 

Wysłany: 2013-02-04, 13:59   

Dzi?ki za ?wietnego larpa. Ca?o?ci dzi?kuj?, za totalne zero offtopów, a teraz personalnie:
- MGiniom i MGowi, wbrew obawom chyba podo?a?am roli, która by?a fascynuj?ca,
- Vonen, by?e? dobrym, grzecznym synem, chocia? Ty, niewydarzony malarzu :)
- Rav i Deo, dzi?ki za granie dobrego wsparcia dla nieszcz?snej pani domu, mam nadziej?, ?e bawili?cie si? równie dobrze jak ja
- Psycholkowi, za granie m??em Zanetty tak, ?e czu?a, ?e chcia? on nie jest przeciwko niej, bo na ko?cu by?o ju? bardzo ci??ko.
- Daevie za to, ?e jej posta? si? ba?a mojej i postaci Agi za jej plotki
- Mistif za bycie ?wietnym graczem, szkoda, ze naszym postaciom nie dane by?o sie dogada?
- Marcie i Ma?kowi za ?liczny w?tek romansowy
- Toddowi, za to, ze ojeciec Victorii opami?ta? si? i jej nie sprzeda?
- Motylowi, za bycie nad wyraz barwnym niby-rebeliantem
- Czedolowi, za zagranie jak zawsze spektakularnie, mi?o by?o zobaczy? Ci? w roli innej ni? Kanalarz/Rozk?ad
- Zielarzowi i Tygrys za robienie za frakcj? ko?cieln?
- Kamili za bardzo subteln? gr? i wczucie si? w role, szkoda, ?e nie mia?y?my okazji wi?cej pogra? ze sob?
- Velowi za bycie rycerzem z prawdziwego zdarzenia
i wszystkim razem i ka?demu z osobna za stworzenie niesamowitego klimatu, mam nadziej?, ?e mia??m w tym swój udzia?.
Ostatnio zmieniony przez Pola 2013-02-04, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2013-02-04, 17:11   

Równie? dzi?kuj? za LARPa, dawno si? tak nie ubawi?em tylko odgrywaj?c posta?. Cudowanie by?o Was zobaczy? znów na empikowych salonach, w dziwnych ubraniach robi?cych jeszcze dziwniejsze rzeczy.

Pozostaje tylko czeka? na cyklika!

Pola 

Wysłany: 2013-02-04, 17:38   

Tak, Rav, ratowanie przed podpaleniem by?o ?wietne! I oczekujemy cyklika. Todd...

Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2013-02-04, 17:58   

Ojej Mi?ki, no ju? bardziej indywidualnie, to jednak rozmowy z rodzin? C. by?a najlepsze ;)

Miny Mamusi i Tatusia, gdy dowiedzieli si?, ?e rodzina D'voile to rebelianci - bezcenne,
mina Czedola, gdy chcia? mi odda? praw? r?k?, a ja pogardzi?em (bo to prawa r?ka), te? do epickich nale?a?a!

Wielkie dzi?ki tak?e Pedofilowi, wszystkim gejom, Piromance oraz starej, zbutwia?ej, wrednej, mrocznej Pannie ;)

I mojej ?oneczce :*

I rycerzowi.

I Myszce Miki oraz wielu wielu innym!
A emgom to uczestnicy powinni zrobi? za Larpa orala. Poustawiajmy si? w kolejce ;)

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2013-02-04, 18:00   

Jako jedyna dziewica na larpie, tragicznie zmar?y Giacomo czuje si? zwolniony z proponowanego przez Rava obowi?zku :P

Odpowiedz do tematu