Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lathea
2011-10-08, 21:59
Steampunk-zbiór pyta?
Autor Wiadomość
poohaty

Wysłany: 2011-10-08, 13:48   Steampunk-zbiór pyta?

Witam.

Ogólnie chcia?bym wnikn?? w tematyk? Larpów steam-punkowych, i st?d mam par? pyta?.

1. Czy steam-punk dzieli si? na jakie? rodzaje/kategorie, chodzi mi np o unikni?cie sytuacji, ?e jaki? rekwizyt, cz??? ubioru mo?e nie pasowa?

2. Czy larpy steam-punkowe s? na czym? oparte (systemy) i czym ró?ni si? od innych rodzajów ( sci-fi, fantasy)

3. Jaki jest poziom technologiczny w steam-punkach

Prosi? bym o nie wklejanie linków typu wiki itp. Chc? przeczyta? to co przedstawicie swoimi swoimi s?owami, cz?owiekowi który nie wie co to steam-punk w ogólnym poj?ciu. Prosz? o ?opatologi? praktycznie stosowan?.

Pozndrawiam
Bywalec larpów Sci-fi i fantasy

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2011-10-08, 22:33   

ad2 - jak wszystko, mo?e by? wymy?lone, a mo?e by?: wolsung, unhollowed... eee co jeszcze mamy? Vampire Victoriana...
Woody Allen

Barven 

Wysłany: 2011-10-09, 12:46   

Vistoriana? Nie za bardzo te klimaty (wiktorianizm tak, ale czy steampunk?), cho? pewnie te? od podej?cia do tematu

Z systemów mniej znanych doda?bym Lady Blackbird (polecam), Deadlands: Weird West (Dziki Zachód wymieszany z elementami steampunku - znam tylko ze s?yszenia), jeszcze kojarz? Space 1889

Ale warto zauwa?y?, ?e obecnie steampunk i steampunk pocz?tkowy to troch? inne klimaty. Pocz?tkowo by?o to przeniesienie cyberpunku w wiek pary pomijaj?c cz??ciowo konwenanse i klimat wiktoria?ski o ci??kim do?? klimacie (patrz ksi??kowo "Maszyn? Ró?nicow?"), obecnie za? przesun?? si? w stron? neowiktorianizmu z du?? ilo?ci? magii, szalonych technologii i pulpu.

poohaty

Wysłany: 2011-10-09, 13:11   

Czyli teoretycznie nie powinno by? jakich? gaf? Bo tak zauwa?am ?e steampunk u nas tak ?rednio jest. Trza mo?e poprzez mode zpopularyzowa? to

Phantom 

Wysłany: 2011-10-09, 15:21   

Malo to jest cyberpunku ;)

Sex Blood & Industrial

poohaty

Wysłany: 2011-10-09, 15:40   

Obecnie pracuje nad projektem broni, z du?ym efektem wizualnym. Efekty wida? tutaj :P
mini uk?ad elektryczny

Edit: przy okazji znacie mo?e kogo? kto by uszy? co? w tym stylu http://http://www.annamor.../2009/09/21.jpg
Ostatnio zmieniony przez poohaty 2011-10-09, 15:43, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu