Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Do wszystkich graj?cych w chaos

Czy changer of ways powinien dzia?a? na kart, które dopiero zostan? zagrane ?
Tak
50%
 50%  [ 7 ]
Nie
50%
 50%  [ 7 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 12:53   

Dareth, czytam wszystkie, do których mam dost?p. Jestem przekonany, ?e w procentowym udziale na forum jest to zdecydowana wi?kszo??. Sam opisa?e? swój powy?szy post jako offtop, czyli nie powinien si? tu znale??, a tego typu argumenty powiniene? wys?a? mnie na pw. Ko?cz? t? polemik?, bo to nie miejsce na to.

Swoj? drog? Bezjimienny zajrza?em do tej erraty i jak dla mnie sprawa jest jasna. Changer of Ways dzia?a tak jak mówi?em. Anuluje dzia?anie wszystkich innych kart w regionie (niezale?nie od tego, kiedy zosta?y zagrane), pod warunkiem, ?e ich efekt nie wszed? jeszcze w ?ycie. Nie ma ona mocy cofni?cia np. umieszczenia ?etonu szlachty z karty Slaanesha, ale anuluje dzia?anie kart, które s? rozpatrywane pó?niej (czyli praktycznie zdecydowanej wi?kszo?ci).

bezjimienny 
Cz?onek Noctem
still prince in town

Wysłany: 2011-01-08, 13:04   

Cytat:
Krzysztofie, powiedz mi có? jest w tej erracie ?e wzbudzi?o to Twoje w?tpliwo?ci?

Dawno dawno temu gra?em wedle zasady zwi?zanej z opcj? "tak" w ankiecie. Potem trafi?em do Lathei, która powo?uj?c si? na oficjaln? errat? twierdzi?a, ?e w?a?ciwa jest opcja "nie". Ostatnio do tej erraty zajrza?em i nie znalaz?em wzmianki dotycz?cej tego problemu wi?c kwestia znowu sta?a si? otwarta.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2011-01-08, 13:08   

Ale... sama Lathea jest na tak...
Woody Allen

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 13:10   

Lath, oficjalna errata równie?, pod tym jednym warunkiem, który opisa?em powy?ej. ;-)

Kane 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 14:44   

Kaym napisał/a:

Swoj? drog? Bezjimienny zajrza?em do tej erraty i jak dla mnie sprawa jest jasna. Changer of Ways dzia?a tak jak mówi?em. Anuluje dzia?anie wszystkich innych kart w regionie (niezale?nie od tego, kiedy zosta?y zagrane), pod warunkiem, ?e ich efekt nie wszed? jeszcze w ?ycie. Nie ma ona mocy cofni?cia np. umieszczenia ?etonu szlachty z karty Slaanesha, ale anuluje dzia?anie kart, które s? rozpatrywane pó?niej (czyli praktycznie zdecydowanej wi?kszo?ci).

Czyli zagrany pó?niej, np.teleport Khorna (nie pami?tam nazwy karty) te? nie zadzia?a?

PS. Dopiero teraz si? w??czy?em do dyskusji. Bo w?a?ciwie to co mówili Bagu i Bezjimienny wysz?o na naszej wspólnej grze. I tak, to ja zacz??em si? zastanawia? jak dok?adnie dzia?a ta karta :) Sko?czy?o sie prawie pó?godzinn? przerw? na dyskusj? i szukanie rozwi?zania w internecie :)
PS.2 O.0 W ankiecie jest remis a w?tku przeciw wypowiada si? tylko Dareth. Mo?e pozosta?e osoby te? by poda?y argumentacj??
PS.3 A mo?e kto? napisze list do twórców gry z zapytaniem ? :)
Ostatnio zmieniony przez Kane 2011-01-08, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 15:01   

W erracie jest tylko, ?e Changer of Ways nie mo?e cofn?? efektu. czyli je?li zagrasz kart? Khorne'a i przeniesiesz swoje figurki zanim zostanie ona zagrana, efekt zostaje w grze i Twoje figurki nie wróc? na swoje poprzednie miejsca.

Natomiast nie ma sensu zagrywa? jej w regionie, gdzie jest ju? Changer of Ways, gdy? wtedy karta nie b?dzie mia?a efektu.

Bagu 

Wysłany: 2011-01-08, 16:07   

@Dareth: Mylisz si?, wcze?niej nie by?em przekonany do ?adnej ze stron, co zreszt? le?a?o u genezy stworzenia tego tematu. Rzuci?em Ci argument do obalenia, a Ty nie potrafi?e? tego zrobi? mimo szczerych ch?ci. I dopiero po Twojej 'kontrargumentacji' odda?em g?os w ankiecie;)
Co do tego co si? op?aca rzuci? kiedy i gdzie nie b?d? tu deliberowa?, bo to temat o zasadach chaosu, a nie taktyce.

@Kaym: Je?li mówimy o tej samej oficjalnej erracie, to na jej podstawie co najwy?ej mo?emy si? domy?la? odpowiedzi na nasze pytanie. Mówi ona o kartach o dzia?aniu natychmiastowym rzuconych przed counterspelem, nie mówi o dzia?aniach kart rzuconych pó?niej. My?l?, ?e dla twórców gry odpowied? by?a bardziej oczywista ni? dla nas i nie czuli potrzeby t?umaczenia tego:P

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 16:16   

Bagu napisał/a:
@Kaym: Je?li mówimy o tej samej oficjalnej erracie, to na jej podstawie co najwy?ej mo?emy si? domy?la? odpowiedzi na nasze pytanie. Mówi ona o kartach o dzia?aniu natychmiastowym rzuconych przed counterspelem, nie mówi o dzia?aniach kart rzuconych pó?niej. My?l?, ?e dla twórców gry odpowied? by?a bardziej oczywista ni? dla nas i nie czuli potrzeby t?umaczenia tego:P

Mam na my?li oficjaln? errat? dost?pn? na stronie FFG z dnia 05.05.2010 r.

Rzeczywi?cie nie jest w niej uj?te wprost jak powinno si? rozpatrywa? przedstawiony tu problem, wi?c wed?ug mnie przy przeprowadzaniu wyk?adni powinni?my pos?ugiwa? si? przede wszystkim zdrowym rozs?dkiem, celem jaki dana karta ze sob? niesie, faktem jak funkcjonuje w grze (czy nie narusza równowagi rozgrywki, czy nie stoi w sprzeczno?ci z ogólnymi zasadami) oraz pewnymi klauzulami generalnymi np. w razie w?tpliwo?ci rozstrzygaj na korzy??.

Tym samym uwa?am, ?e przedstawiony przeze mnie sposób interpretacji nie tylko nie stoi w sprzeczno?ci z zaktualizowanymi zasadami, ale tak?e jest najzwyczajniej w ?wiecie poprawny.

Wróbel 

Wysłany: 2011-01-08, 18:00   

Z tego co zrozumia?em z Erraty CoW nie anuluje tylko efektu kart ju? rozpatrzonych, takich jak Warp Shield, Teleport, czy Sopoforic Musk. Wszystkie inne powinny by? anulowane. Nie wa?ne czy s? zagrane przed czy po rzuceniu CoW.

Naridena 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-08, 18:53   

Uff. Przeczyta?am.
O ile Kaym przestanie wreszcie nadu?ywa? s?owa "wyk?adnia", jestem sk?onna przyzna? mu racj? ;p

Kane 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2011-01-09, 06:51   

Powtórz? si?, ale czy osoby które tak uparcie g?osuj? na "nie" mog?yby ?askawie si? wypowiedzie??

Wróbel 

Wysłany: 2011-01-09, 10:00   

http://boardgamegeek.com/...fficial-answers

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2011-01-09, 11:23   

Ooo, to wnosi co? nowego. Aczkolwiek nie ma nic o przysz?ych kartach:

Cytat:

Q) Changer of Ways is supposed to cancel any on-going or future Chaos card text. If the text has already resolved, then CoW does not unwind the game. For the most part, that means any card that has the phrase "When this card is played," do X. However, it is unclear if Sopoforic Musk and Warp Shield are "resolved" or ongoing effects. On the one hand, the follower has been selected and that should not be unwound. But on the other, the control/protection is ongoing, so that should be cancelled.
A) Changer of Ways does not undo any card effect that is triggered or resolved before the placement of Changer of Ways. If Warp Shield is placed before Changer of Ways, the figure to protect (and the associated protection) has already been selected; Changer of Ways does not undo or stop that. If Soporific Musk is placed before Changer of Ways, the figure to take control of has already been selected and control taken; Changer of Ways does not undo or stop that.
Woody Allen

Gorbacz 
Cz?onek Noctem
Ten Dobry Doppelganger

Wysłany: 2011-01-09, 12:01   

Naridena napisał/a:
Uff. Przeczyta?am.
O ile Kaym przestanie wreszcie nadu?ywa? s?owa "wyk?adnia", jestem sk?onna przyzna? mu racj? ;p

Ciesz si?, ?e jeszcze nie zacz?? rozbija? na wyk?adni? celowo?ciow?, funkcjonaln? i systemow? :)

Bagu 

Wysłany: 2011-01-09, 13:27   

Latejo mylisz si?, mówi;)
Cytat:
Changer of Ways is supposed to cancel any on-going or future Chaos card text.

Gdyby by?o to k?amstwo, odpowied? zaczyna?aby si? "pytanie jest ?le sformu?owane poniewa? zawiera nieprawdziw? tez?". I skoro mówi, ?e Musk rzucony wcze?niej nie dzia?a, sugeruje, ?e Musk rzucony pó?niej dzia?a;)

Odpowiedz do tematu