Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry Indie wydane przez Portal.
Autor Wiadomość
Phantom 

Wysłany: 2010-10-17, 14:44   Gry Indie wydane przez Portal.

Witam,

Jak w temacie chcia?em zapyta? o gry Indie wydane przez Poral. Oto one:

http://www.wydawnictwopor...ukty/rpg/indie/

Czy kto? z Was gra? w te tytu?y? Czy si? ró?ni Indie od klasycznego RPG? Czy jest sens w ogóle w to kiedy? inwestowa?? Opis dwóch z nich jest na tyle zach?caj?cy, ?e chcia?oby si? je kupi? w ciemno ale....czy b?dzie z kim gra??

Z góry dzi?ki za pomoc i twórcz? dyskusj?.

Pozdrawiam
Phantom

Sex Blood & Industrial

Bagu 

Wysłany: 2010-10-17, 16:16   

Wi?c ogólnie zakres poj?ciowy Indie RPG jest du?o szerszy ni? uznaje Wydawnictwo Portal, ale je?li chodzi o to, co oni przez to okre?lenie rozumiej?...

Masz cieniutki podr?cznik z prost? mechanik? (lub w ogóle) stworzon? i pasuj?c? w?a?ciwie tylko do tego systemu. Przygody w danym systemie maj? zawsze ten sam, bardzo w?ski, klimat, daje mniejsze pole do popisu ni? 'normalne' RPG, ale dzi?ki temu da si? stworzy? sesje skrajnie nietypowe. Normalne RPG musi by? bardziej uniwersalne, przez co wyklucza pewne skrajne rozwi?zania - np. we Frankenstein Faktorii grasz zombiakiem w 'fabryce' Zombie i próbujesz uciec, szukasz wi?c jak najlepszych r?k (?eby sobie podnie?? zr?czno??) czy nóg (?eby mie? wy?sz? szybko??) etc. W tradycyjnym RPG nie znajdziesz takiej koncepcji, bo jest zbyt szczegó?owa, ale nie znaczy to przecie?, ?e jest nudna. W?a?nie dla takich ciekawych przypadków wydano seri? Indie RPG - podr?czników nastawionych najpewniej na jedn? kampani? w ?yciu, ale tak tanich, ?e jako? przebolejesz fakt, ?e raczej do podr?cznika nie wrócisz.

Z tych pozycji, które teraz proponuje Portal spotka?em si? tylko z De Profundis. Bli?szy prozie Lovecrafta ni? Zew Cthulhu - w ko?cu Lovecraft to nie opowiadania detektywistyczne z Wielkim Przedwiecznym w roli G?ównego Z?ego, tylko ?l?czenie nad ksi??kami i listami i odkrywanie Straszliwej, Blu?nierczej i Nieopisanej Prawdy. Dzi?ki temu z jednej strony mo?na du?o bardziej poczu? si? jak bohater Lovecrafta, z drugiej... jest po prostu nudno. w ZC przynajmniej prowadzisz ?ledztwa i rozwi?zujesz zagadki, znajdujesz si? w miejscach budz?cych groz? i dzia?asz du?o aktywniej, De Profundis jest, przynajmniej dla mnie, zbyt bierne. Ten podr?cznik odradzam, ale w pozosta?e ch?tnie bym pogra?.. szczególnie, ?e np. wy?ej przeze mnie wspomniana Frankenstein Faktoria bardzo mi si? spodoba?a.

Phantom 

Wysłany: 2010-10-17, 16:19   

ColdCity brzmi zach?caj?co.

Sex Blood & Industrial

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2010-10-17, 18:14   

Ja mog? poleci? Kiedy Rozum ?pi, Frankenstein Faktori? powinnam mie? gdzie? w ZG, jak przywioze - moge poprowadzi?.

Adrian 

Wysłany: 2010-10-17, 20:00   

Phantom napisał/a:
ColdCity brzmi zach?caj?co.

goraco polecam, jest to swietne polaczenie Zew cthulu z gra szpiegowska. Z jednej strony sledztwa, zagadki i horror, z drugiej dodatkowo w?tasek zaufania, wzajamnych antypatii i patii :)

Bra?em tez udzia? w sesji KR? i by?a równie? bardzo ciekawa.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2010-10-17, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu