Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Co lubisz w RPG?
Autor Wiadomość
Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2010-04-03, 14:40   Co lubisz w RPG?

Jak w temacie, chodzi o to, ?e chcia?bym od jak najwi?kszej liczby osób us?ysze? co lubi? w RPG. Dobry temat na prelekcj? :)

Czego oczekujecie od standardowej sesji? Czy jest jaki? drobiazg co sprawia wam przyjemno?? jak si? pojawi w ka?dym systemie?

Podam kilka przyk?adów od siebie:

Ja uwielbiam twierdze, w?asny k?t w grze, ?eby by? unikalny, specyficzny, ze s?ugusem i w ogóle wszystko co naj xD Jako? w ka?dym systemie jak to si? pojawia to nastawienie mi si? zmienia na lepsze ;)
Poza tym, ale to ju? od systemu zale?y lubi? demony i wszystko co z?e i ma skrzyd?a oraz transformacje w jakie? maszyny do zabijania. Ale to tak dodatkowo :)

Mój brat stawia na efekciarskie niszczenie i patroszenie przeciwników :D
Deo (by?a w klubie ze mn? :P) lubi jak najwi?cej pozytywnych interakcji dru?ynowych.
No i jeden z moich przyjació? d??y do stworzenia postaci super unikalnej, jak tylko si? da - dodatkowa para skrzyde?, plus k100 szram? Ok :)

Teraz kolej na was, chodzi o co? konkretnego, co? co was cieszy jak chocia? raz si? pojawi w ka?dej grze RPG! Zainspirowa? mnie temat - Twoja najlepsza sesja, cho? tu wystarczy kilka zda?, w przypadku sesji trzeba by wtajemniczy? troch? postronnych :)

Katja 

Wysłany: 2010-04-03, 16:49   

Osobliwo?ci - nie najlepsza nazwa, ale co tam.

Wa?ne by dla ka?dego gracza/postaci gracza by? jeden wyszczególniony tylko dla niego w?tek, jaki? drobiazg, ale z to bardzo osobisty dla postaci. Sprawia, ?e bohater jest silniej zwi?zany z przygod?.

Dla przyk?adu kampania w ?wiecie Warhammera, sk?adaj?ca si? z tylu sesji ilu jest graczy (plus jedna - dwie podsumowuj?ce) ka?da przeznaczona dla jednego z nich w "mini?wiecie" po którym mo?e oprowadza? pozosta?ych graczy - np. dom rodzinny, miasto które zna od podszewki itp. Kampania by?a najlepsz? w jaka gra?am mimo, ?e opiera si? na tak prostym i sztampowym schemacie.

Podobny klimat, ale drobnych w?tków nawet w jednostrza?ówkach wlewa zapa? w 'serca' graczy. Przynajmniej w moje na pewno i o wiele lepiej si? gra wiedz?c, ?e ma si? wa?n?, nawet je?li bardzo ma?? rol? w ca?ym tym ba?aganie w który wrzuca nas MG

Obrazy - em... nie, nie jestem dobra w tre?ciwym nazewnictwie.

Opisy przepe?nione obrazami malowanymi s?owami. Czyli barwne, kszta?tne i podkre?laj?ce wszystko co tylko si? da opisy lokacji, pomieszcze? strojów. ?wietnie dzia?a na wyobra?ni? gdy jest w nich troch? poezji.
Ostatnio zmieniony przez Katja 2010-04-03, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

Gorbacz 
Cz?onek Noctem
Ten Dobry Doppelganger

Wysłany: 2010-04-03, 19:03   

Piwo, dobra atmosfera, ludzie którym nie odbija palma (w szerokim tego s?owa poj?ciu), opcjonalnie scenariusz który jest w miar? sensowny. Reszta robi si? sama.

A, i jaki? kruk. Mniejsza jak i gdzie, ale kruk musi by?.
Ostatnio zmieniony przez Gorbacz 2010-04-03, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  

Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2010-04-03, 19:07   

Gorbacz napisał/a:

A, i jaki? kruk. Mniejsza jak i gdzie, ale kruk musi by?.

Eee alkoholu u mnie na sesjach brak :P Ale kruk zawsze jest, prac? magistersk? z niego pisz?, niestety biologiczn? a nie jak?? zwi?zan? z symbolik?, ale kruk jest :)

Gorbacz 
Cz?onek Noctem
Ten Dobry Doppelganger

Wysłany: 2010-04-03, 19:11   

Mieli?my kiedy? faz? pt "alkohol na sesji to zuo", ale w miar? dobijania do 30-ki uznali?my, ?e mo?emy ju? pi? "?wiadomie i odpowiedzialnie" a nie "byle szybciej do parteru" jak to by?o na studiach.

Tylko jeden gracz ma szlaban na procenty bo mu po nich odbija.

Hedere 
Bluszcz

Wysłany: 2010-04-03, 20:53   

A ja lubi?, jak rpg robi mi mindfucka. Lubi?, jak sesja jest bajk?. I lubi?, jak potem nie mog? zasn??.

A czasem bawi? mnie sesje, na których jednym rzutem szpilk? unieruchamiam parowe golemy, takie ha-ha!. Ot, fajne odpr??enie - jednak nie co?, co zostawia wra?enia.

A nie lubi?, jak mi co poniektórzy obiecuj?, ?e co? mi poprowadz?, a potem nie mog? si? tego doprosi?, no! :-/

Fairy tales do not tell children that dragons exist. Children already know that dragons exist. Fairy tales tell children that dragons can be killed.
[Chesterton]

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2010-04-04, 08:25   

Taaa, przypomina mi si? sesja, na której by?am trze?wa, no alco included, i po opisach MG z sesji wychodzi?am na lekkim rauszu:P, bo mi posta? si? spi?a.

Dobry MG to by?...
Woody Allen

Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2010-04-04, 16:31   

Porwania hstori?.

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2010-04-10, 14:45   

Piosenki "Ain't No Rest for the Wicked" na wszelkie mo?liwe sposoby.
Izbana, Ivana, Szamana Trolli ?owcw G?ów, Burmistrza Zurychu, Taur-Hagidiela.
Neko Trigunowego z nieod??cznym MIO.
Paczki fajek i przynajmniej jednej puszki piwa.

Chc?, ??dam, wymagam.

Ale zazwyczaj starcza pusta kartka papieru, wiecie?

Draekus 

Wysłany: 2010-08-09, 16:09   

Ja w RPG uwielbiam wknowywa? graczy w ró?ne intrygi, im prostsze potrzeby gracza, tym ?atwiej jego posta? daje si? nie?wiadomie wkr?ci? w wi?kszy kawa?ek afery. Uwielbiam podsuwa? jak na talerzu wszystkie niezb?dne w?tki, ale tak dyskretnie, ?eby dopiero przed fina?em gracze zrobili aaaAAAA :shock: kiedy zaskakuj? co jest dok?adnie grane. Jeszcze pola? to sytuacjami, gdy szybkie my?lenie i heroiczne decyzje o w?os ratuj? postaciom ty?ki. A wszystko po to, ?eby na ko?cu zobaczy? roze?miane twarze i wyba?uszone oczy.
Lubi? tak prowadzi?, ?e gracze wychodz? zas?pieni kiedy zginie jaki? lubiany NPC, albo jak s? nad?sani na siebie, kiedy okazuje si?, ?e jedna z postaci co? naknoci?a, albo zdradzi?a, albo kiedy idylliczna sytuacja zamienia si? w horror tak nagle, ?e kto? dostaje nerwowej czkawki. Nie zawsze si? udaje, i cz?sto trzeba si? napracowa?, dopingowa? winkiem, ?eby pi?kna NPC grana przez go?cia z brod? by?a w miar? wiarygodna ale jak si? udaje to mnie to naprawd? uskrzydla.

Ravager 
Cz?onek Noctem
Bezfejsbukowiec

Wysłany: 2010-08-09, 16:40   

Fakt, w tym wypadku duuu?o zale?y od graczy :)
Ja tworz? w?tek g?ówny i poboczne a ?wiat stoi przed graczami otworem, niech robi? co chc? :)

Lubi? jak gracze czuj?, ?e maj? swobod? i jak wykorzystuj? faktycznie ca?y dost?pny ?wiat i asortyment do realizacji fabu?y i w?asnych w?tków oczywi?cie :)
Johann Wolfgang von Goethe, Faust

tygrysica 
Cz?onek Noctem
(turku)Sowa

Wysłany: 2010-08-10, 23:27   

mindfuck. zdecydowanie. lubi? sesje, które s? niemal namacalnie realne. gdy po wizjach zsy?anych przez MG masz niczym innym nieuzasadnione l?ki i koszmary. albo kiedy idziesz ulic? i czujesz, ?e naprawd? mo?esz rzuci? to zakl?cie, które utkwi?o ci we ?bie.
lubi?, gdy kostki nie przeszkadzaj?.
lubi? adrenalin? podczas walk / ukrywania si? / blefowania / czegokolwiek.
i uwielbiam si? po prostu u?mia? z jakich? pierdó?.

Falka 
Cz?onek Noctem
?wietlik, Morfinka

Wysłany: 2010-08-11, 00:52   

mindfucki s? fajne-do pewnego momentu
fajnie jest je?li to co si? dzieje w grze dzieje si? równie? w realu- np. jeste?cie w jaskini i ga?nie wam ostatnia pochodia- i pach w pokoju ga?nie ostatnia ?wieczka,
w grze s?yszysz szept za sob? i to samo robi mg( najlepiej po ciemku nagle s?yszysz sapanie za sob?- to robi klimat i przez to mo?na si? bardziej wkr?ci? i pop?yn??

Odpowiedz do tematu