Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wra?enia po IX ods?onie
Autor Wiadomość
Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2009-10-04, 10:08   Wra?enia po IX ods?onie

Hej,
No to czas na uwagi i sugestie dla MGów, wspominki scen. Piszcie, ?eby?my wnioskuj?c z waszych komentarzy mog?y zrobi? ciekaw? ods?on? fina?ow?.

Co si? podoba?o, co nie, czego chcecie wi?cej?
Woody Allen
Ostatnio zmieniony przez Lathea 2009-10-04, 10:09, w całości zmieniany 1 raz  

Nathanael 
Ravnos

Wysłany: 2009-10-04, 10:39   

Mi przypad?a do gustu forma LARPa. Kto? pod koniec stwierdzi?, ?e by? chaos - czy ja wiem. Moim zdaniem Lath doskonale sobie radzi?a w pojedynk? (zapewne pozosta?e dziewczyny równie?).

Tego typu zabiegi - podzia? na kilka grup, przejazd z jednego miejsca w drugie - wymagaj? o graczy nieco wi?cej zaanga?owania, ale pozwalaj? poczu?, ?e faktycznie przez te kilka godzin jeste?my cz??ci? WoDowego ?wiata. Nie uwa?am, ?e poprzednie ods?ony nie dawa?y mi tego - po prostu ta sprawi?a, ?e jako? inaczej zacz??em do nich podchodzi?.

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-10-04, 13:10   

True, true, taka innowacyjna forma ods?ony AM by?a bardzo ciekawa. Mia?o si? namacalne wra?enie, ?e jeste?my cz??ci? czego? wi?kszego, ?e nasze "otoczenie" ?yje, reaguje i wp?ywa na nasze dzia?ania. Poczucie, ?e akcja dzieje si? tak?e gdzie? indziej by?o jak dla mnie ?wietne. Tu zabijamy starego Tzimisce, tam uwalnia si? Setyta, bardzo fajnie, ?e elementy by?y ze sob? po??czone.

Czy by? chaos, nie wiem, ja go nie odczu?em.

Co do minusów, to wg mnie przy ostatniej rozmowie w Arahji by?o stanowczo za du?o bezsensownych komentarzy, które zupe?nie niepotrzebnie ca?? spraw? przed?u?a?y.

Tak czy owak, z ods?ony wyszed?em bardzo zadowolony. By?o po prostu si. ;-)

Phantom 

Wysłany: 2009-10-04, 14:15   

Ja dodam od siebie, ?e z perspektywy mojej postaci najbardziej wgniot?y mnie w ziemi? sceny fina?owe. To co si? na nich wydarzy?o przebi?o wszystko co ugra?em na ca?ej dramie.

Sex Blood & Industrial

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-10-04, 17:48   

Skupi? si? na pozytywach i negatywach.

-Chaos by?, niestety. Po cz??ci - ze wzgl?du na wielomiejscowe - jak wszystkie ekipy zacz??y sie garn?? do jednego miejsca, zacz??o by? ciasno, t?oczno... Niby problem czysto geograficzny, nic ponad. Po cz??ci - problem logistyczny, bo w pewnym momencie mieli?my ilo?ciowo u Saligii dwie grupy co najmniej, ale tylko Lathej?, je?li sz?o o eMGinie. Ale g?ównie dlatego - ?e by?o zbyt wiele w?tków. Dziewczyny si? poma?u gubi?y. (przyk?ad 1 - dowiedzia?em si? dopiero w niedziel?, ?e Luke Grathel zosta? stra?nikiem miecza-klucza. Tego samego, którego ja deklarowa?em, ?e nosz? do ko?ca sceny w Operze przy sobie - od?o?y?em ró?yczk? go symbolizuj?c?, ?eby si? nie rozpad?. Mówi?em o tym, ale kiedy pó?niej zaj??em si? trutk?, in game maj?c w r?ce ten klucz-miecz - obdarzony nim zosta? Grathel. Przyk??d drugi - o tym, ?e krew Grathela doda?a mi cz?owiekostwa dowiedzia?em sie na afterze. S?dz?, ?e gdybym wiedzia? zaraz po, par? rzeczy rozegra?bym inaczej). By? to jednak ten problem, ze w?tków by?o tyle, na takim poziomie, w takiej ilo?ci, ?e ?ohohoho. Nie dziwota, ?e wszystkiego dzo?chy pami?ta? nie mog?y.

-Nie zawsze wszystko dopracowane - niektórzy nie wiedzeli, dlaczego s? w takim miejscu, a nie w innym. Zosta?o mi post factum wyt?umaczone, dlaczego by?em u Saligii i przyjmuj? do wiadomo?ci, zgadzam si?, ?e powinienem tam by? i moja posta? by tam posz?a sama. Tylko mo?na mi to by?o powiedzie? przed... A nie po. Nie zepsu?bym eMGiniom humoru:> Z drugiej strony znowu - rozumiem, ?e skala przedsiewzi?cia i ilos? w?tków i tak urywa?a eMGiniom dup?, wi?c jeszcze zwracanie uwagi na wszelkie szczegó?y by?o cholernie m?cz?ce.

-Ilo?? w?tków, jako taka. By?o ich takie st??enie, ?e trudno by?o si? (mi, osobi?cie) skupi? na odgrywaniu. To jednak moja wina, je?li nie da?em rady. A uwa?am, ?e faktycznie dr?two wyszed?em, mog?em da? z siebie wi?cej, ilo?? bod?ców zewn?trznych mnie nie usprawiedliwia. Niemniej - tempo by?o zamocne i utrudniaj?ce wiele rzeczy.

-Ostatnia scena, spotkanie w Arahji. Mia?em nadziej?, ?e b?dziemy mieli czas si? troch? posocjalizowa?, pochwali? si? sznytami, odzyskanymi takimi rzeczami, albo utraconymi takimi, pogada?... A tu od razu Ci przebrzydli ideali?ci ze swoim Wolnym Miastem nas wzi?li w obroty i skupili?my si? na ustaleniach i faktach. Jakbym nie by? w centrum zainteresowania, nie czu?by czujnych ?lepków cz??ci osób - nudzi?bym si?. Nawet toreadorek straszy? nie by?o jak. I Mary? mi wsiorba?o po drodze...

+Ilo?? w?tków. Pozamyka?o si? sporo rzeczy i mo?na by?o doceni? kunszt ca?ego cholernego plotu. Wszystkich tych rzeczy, które nas gryz?y. Cz??? by?a w po??czona w sposób przewidywalny, cz??? w kompletnie nieprzewidywalny, pozornie do siebie niepasuj?cy. Nudzi? si? nie da?o, z ka?dej strony co? si? pojawia?o, co? si? dzia?o.

+Wielomiejscowo?? - tak, z?yma?em si? na to. Nadal si? z?ymam. Nie by?o to zbyt dobrze przeprowadzone, wprowadza?o chaos niesamowity, a b?d?c wal?cym ekskrementami brudasem ja si? przez t?umy st?oczone niczym sardynki w korytarzu musia?em przemoc? przedziera? (przepraszam zdeptanych). Dodatkowo - dla niepoznaniaków do by? pewien problem. A raczej - móg? by?. Bogu dzi?ki, ja siedzia?em w jednym miejscu. Jakbym chcia? lata? z miejsca na miejsce, to bym zgin??:> Z drugiej strony - jak wspomnieli powy?ej - dawa?o to poczucie, ze jest si? cz??ci? ?ywego ?wiata. ?adne deklaracje mi?dzydramowe nie dawa?y takiego poczucia. Jakby logistyk? za?atwi? lepiej, wszystkie x miejsc pouk?ada? blisko siebie, tak, ?eby mo?na by?o z miejsca na miejsce trafi? szybko, w zale?no?ci od posiadanych skrótów i handicapów - szybciej, ni? inni, lub wolniej - dawa?oby to zajebi?cie du?o mo?liwo?ci ("Druhu mój wierny, po?pieszaj do punktu x, bo mnie tu morduj?!" "Oczywi?cie, bie?am do Ci?, towarzyszu... Co? A, nie kumpel dzwoni?. Ale najpierw doko?czymy drinki, on si? dowiedzie? nie musi." "Ah, jak?e ?a?uj?, ?em sie spó?ni? i obroni? mego serrrdecznego przyjaciela nie mog?em!"), poczucie bycia czym? wi?cej, ca?ego ?ywego ?wiata. No, ale wiem, ?e to sciense fiction, bo czasem za??twienie jednego lokum na larpa jest problemem, a za?atwienie trzech w geograficznej blisko?ci - to pewnie makabra. Ale by?aby to rzecz przezajebista. A tak - by?a tylko fajna.

+Zakres tego, co si? dzia?o by? tak ogromny, ?e nie chodzi?o ju? o ilo?? w?tków. Chodzi?o o to, ?e eMGinie mia?y ca?y ?wiat na plecach i chocia? si? wiedzia?o wcze?niej, ?e tak jest, dopiero teraz by?o to widoczne. Ilo?? roboty na dziewczynach by?a neisamowita, wida? by?o starania i dopinanie wszystko na ostatni rozporek. Szacun. ?wiat by? wielki i szeroki. A? si? chcia?o w nim by?. Poza tym - wida? by?o, ?e eMGinie s?uchaj? graczy. Przyk?ad - ?a?uj?, ?e w?tek Mary? nie wyszed?, ale ?e sie pojawi?a pewnie by?o wynikiem jedynie mojego narzekania, niczego wiecej:>

+Gracze, mimo nat?oku informacji i w?tków dawali rad?. A? mnie neiktórzy zawstydzali, ?e w przeciwie?stwie do mnie nie wymi?kali i nie wydawali mi sie dr?twi - podczas gdy ja sam sobie si? taki wydawa?em. Niemal ka?dy dooko?a mnie wiedzia?, co ma robi?. Wiedzia?, jakie by?y jego cele. A jak nie wiedzia? i tak si? kr?ci?.

+No i - bawi?em si? ?wietnie. By?o warto tyle czasu gra?, ?eby si? podowiadywa? tego i owego. Z ciekawo?ci? i szeroko otwartymi ?lepiami oczekuj? na ostatni? ods?on?, zastanawiaj?c si?, kto najbardziej kogo zaskoczy - gracze graczy, czy eMGinie graczy, czy gracze eMGinie. A tak?e - czy wreszcie, na ostatniej ods?onie b?dzie mo?na pi? alkohol:D

Dzi?kuj? wszystkim serdecznie i ka?demu z osobna równie serdecznie.
Dzi?kuj? w przypadkowej kolejno?ci i wyrywkowo (wielu z Was nie mog?em przydyba? na d?uzej:
Mojej Mary? "Nie wierz?. Powiedz co?, co tylko my wiemy...";
Julii Gianni "Przecie? ja Ci? ju?, kwiatek, zabi?em!";
Janowi Hermanowi Czarnemu "Pilnuj Ravnosa!";
Fleszowi "To te dwadzie?cia siedem w?óczni nie mia?o ?adnego znaczenia? kwiatek, a ja to zapisywa?em!"
Lukowi Grathelowi "Wypij moj? krew. Ja ju? nie chc? ?y?"
Natowi "E, w ko?cu i tak by z tym sercem na to samo wysz?o, wi?c w?a?ciwie..."
Yanie Serelytev "A poza tym - niemal mnie zabi?e?!"
Maksiowi "Ja wiem, ze to nudne, ale ja chc? to zobaczy?. Jeszcze raz pasja..."
APeTowi "To ja zmieniam zdanie!"
Toy "To ja te?!"
Rafa?owi Wro?skiemu "Tak my?la?em, ?e jak le?y taka brzydata, mamrocze Twoje imi?, to ?e to Twoja znajoma. To przynios?em..."
Salowi "My tylko we dwóch ju? robimy t?um, staruszku..."

I wszystkim innym. Po ostatniej ods?onie ja przywdziewam ?a?ob?. To si? nie powinno ko?czy?.
Ostatnio zmieniony przez Che 2009-10-04, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

Vanita 

Wysłany: 2009-10-04, 18:55   

Tytu?em wst?pu: jestem z?a, ?e dopiero teraz trafi?am do Poznania. Nie mia?am takiej frajdy, jak starzy gracze, z rozwi?zania cz??ci w?tków, bo nie uczestniczy?am we wcze?niejszym narastaniu emocji z nimi zwi?zanych. By?o ?wietnie. Widzia?am ?wietnie wykreowane postacie, które w tej chwili s? ju? efektem wielu przemian i do?wiadcze?, a chcia?abym widzie? równie? ich ewolucj?.

Je?li chodzi o form? mobiln? i rozbit? po mie?cie: by?o ?wietnie! Pe?ne napi?cia oczekiwanie na smsy, podniesione g?osy w s?uchawkach telefonów, autobusy pe?ne niczego nie?wiadomych ludzi, którzy my?leli, ?e to tylko bal przebiera?ców. Zupe?nie nie zdawali sobie sprawy z tego, ?e w jednej chwili mogli sta? si? po?ywieniem ; ) Nie gra?am w nic zwi?zanego z WoDem nigdy oprócz kilku dni sieciowej przegl?darkówki w konwencji Vallheru, wi?c by? mo?e nie powinnam si? wypowiada?, ale czu?am si? jak cz??? wi?kszego ukrytego ?wiata opartego na ci?g?ych wojnach i tajemnicach.

Co do t?oku i ba?aganu, to go nie zauwa?y?am - by?am wprawdzie g?ównie w swoim mieszkaniu (moja skromna chatynka nie mia?a nigdy okazji przechowywa? 15 osób!), a co za tym idzie na pocz?tku by?o grzeczne i spokojnie przebiegaj?ce (z ma?ymi wyj?tkami) spotkanko w wi?kszym gronie, a pó?niej grupa si? rozdzieli?a na tych, co chcieli spu?ci? ?omot Tiramisu i na tych, co chcieli zrobi? bub? Inkwizycji, wi?c zosta?a nas tylko garstka.

Dzi?ki wszystkim za ?wietn? zabaw? i mam nadziej?, ?e do zobaczenia na innej dramie ; )

Nathanael 
Ravnos

Wysłany: 2009-10-05, 12:03   

Cytat:
Janowi Hermanowi Czarnemu "Pilnuj Ravnosa!"

Eeeee? :->

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-10-05, 12:08   

Jak traktowa?em na Waszych oczach pikaw? Horsa, to Czarny by? pierwsz? osob?, któ? prosi?em, by nie pozwoli?a nikomu do mnie podej??, póki nie sko?cz?:>

A Ty nie spamuj, Nat', tylko opinie pisz!

Nathanael 
Ravnos

Wysłany: 2009-10-05, 12:17   

Czarny przechodzi zatem na pierwsz? pozycj? osób do zlikwidowania 8-) A by? na drugiej. :P

Napisa?em jako pierwszy.

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-10-05, 12:28   

A to ja ci? przepraszam. Mia?e? pewnie Iluzj? za?o?on?:>

Phantom 

Wysłany: 2009-10-05, 14:48   

A kto Ci? trzyma? Nat? ;) nie pozwól bym straci? 1 miejsce na Twojej li?cie :P

Sex Blood & Industrial

Nathanael 
Ravnos