Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrazy, rozumiesz? Maluj obrazy, ku***!!!
Autor Wiadomość
Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-06-30, 19:32   Obrazy, rozumiesz? Maluj obrazy, ku***!!!

Hm. Tak sobie my?la?em. A im bardziej my?la?em, tym bardziej mnie w pokoju nie by?o.

O stereotypach. Nie o teorii i praktyce larpowania, nie mam zamiaru nikogo poucza?, ani nikomu nic sugerowa?. Tylko konkretnie o AM i konkretnie o Wampirze Maskaradzie my?la?em. I par? my?li mi zosta?o w zamglonym ?bie, tote? uzna?em - si? podziel?.

Brakuje mi w AM stereotypów. Klanowych. Jak si? onegdaj przychodzi?o na larpa wampirzego, to si? oczekiwa?o, ?e zobaczy si? Ventrue z kijem w zadku, tremierów obwieszonych bi?uteri? okultystyczn?, rysuj?cych krwi? dziewicz? penfafiksy na pod?odze, powarkuj?cych gangruli, biegaj?cych po sto?ach.
No i moich ulubionych - artystowskich Toreadów z wiecznie zabazgranymi blokami, albo skoroszytami, twierdz?cych z maniakalnym uporem, ?e "to praca w toku jest, ale kiedy? mi poka??, jakie? to dzie?o z ich srebrnoj?zycznych, z?otych warg sp?ynie, tudzie? z p?dzelka o w?osiu mi?kkim, niby sen co ulata"

Teraz... Ok. Wiem, pami?tam.
1 - mamy tak?, a nie inn? sytuacj? polityczn?, wi?c dzi?ki paktowi ka?de pozasektowe bydl?, niepowi?zane ze swym klanem, ojcem, czy zgo?a czymkolwiek, istny przypadek, który nie powinien zosta? przeistoczony mo?e wle?? do miasta i powiedzie?, ze jest z Camy i zostanie przyj?ty.
2 - mamy burdel i ka?dy, nawet najbardziej zadufany w sobie toread i najbardziej skundlony gangrel podwija r?kawy za ?okcie i zaczyna sie zachowywa? inaczej, ni?by si? zachowywa?.
3 - i na pewno co? równie Wa?nego i Znacz?cego.

Ale... Ale prawda taka, ?e nam stereotypów braknie. Fakt jest faktem - ka?da posta? jest cz??ci? uk??danki, dziewuszki eMGinie dwoj? si? i troj?, ?eby nam godziw? radoch? zapewni? i coby nikt si? nie nudzi?... Ale jak si? na tak? Cam? spojrzy, to mamy zbieranin? ca?kowicie niestereotypowych indywiduów, których si? w ramy nijak wpi?? nie da.

I to jest dobre, to jest fajne, ka?dy ma jak?? ociekaj?c? zajebisto?ci?, zaskakuj?c? cech?, któr? mo?e si? pochwali?.

Nikomu nie ka?? by? idealnie typowym Brujahem. W ?adnym wypadku. Ale mie? jak?? cz??? osobowo?ci pasuj?c? do swego klanu... Albo powiedzonka... Albo cokolwiek, coby nawi?zywa?o do przynale?no?ci klanowej... To by?oby przyjemne i ciekawe.

Oczywi?cie, ja wiem, narzekam sobie, a Aaron WeiBtod (o Szawle nie wspominajmy) jest nietypowym w choler? nosferem, ma tyle w Spo?ecznych, ?e Toreadzi zazwyczaj na starcie tyle nie brali... Wi?c to te? moja wina.
Z drugiej strony, na swoj? obron? mog? rzec jedynie, ?e robi?em swoj? posta? w czasach, keidy by?o wi?cej stereotypowych postaci. Kiedy jedna dziwaczna w t?, czy we w t? wiele nie zmienia?a, a dodawa?a kolorytu.

A tak naprawd? - dlaczego jeszcze tak mi brakuje stereotypów? TO jest banalnie proste. Jak si? sko?cz? powody i tematy do knucia, to czasem trzeba pogada? o czymkolwiek innym. I wtedy Toread moze si? zacz?? rpzechwala? swoj? now? prac?, a Nosferatu mo?e si? zacz?? z niego polewa?, za to Brujah i jednego i drugiego zbluzga? bez powodu. Na koniec i tak przyjdzie Tremere i powie wszystkim, ?e ?mierdz?. Do tego nie trzeba ?adnego wysi?ku. Wystarczy si? zastanowi?, jak stereotypy wp?ywaj? na posta?.

A kiedy ludzie zapominaj? o stereotypach... Wiecie, jak JJ na ostatniej Camarillowej przyszed? i przyzna? mi si?, b?d?c Toreadem, ?e on, to w sumie nic nie tworzy, zacz??em pia?, ze przynajmniej jeden z tych pacanów si? przyzna?... ALe bez tej otoczki stereotypowej nie ma si? z czego ?mia?. Jak JJ zobaczy?, ?e dooko?a niego stoi czterech Nosferów, niemal dosta? konwulsji.
A móg? udawa?, ?e twardy jest, albo w ogóle zapomnie?. Zamiast tego wysz?a kapitalna scena. Prawie.

Musz? tutaj przyzna?, ?e jest par? osób, które si? ?wietnie mo?ci w swoich klanach. Ka?dy wie, ?e Apet jest czupurny, jak czwartoklasista w piaskownicy pe?nej przedszkolaków. Ka?dy zauwa?y?, ?e Natanael, abstrahuj?c od jego uroczo?ci - jest wrednym z?odziejem, k?amc? i kanciarzem. Mo?na mie? osobliw? posta?, a jednocze?nie wpasowywa? si? w stereotypy?
Osobi?cie tutaj z miejsca za najlepiej graj?cego typowego - a jednocze?nie w ?adnym wypadku nie nudnego! - przdstawiciela klanu uznaj? Adriana i jego Kamila Vardaka. Dlaczego?
Ludzie. On. Daje. Si?. Wypchn??. Z. Konwersacji.
Nie ?artuj?. Jak rasowy Nosfer, który nie wie, jak si? zachowywa? na salonach, rzadko kiedy mówi, zanim wszyscy dooko?a si? nie wypowiedzi? - i bynajmniej nie dlatego, ?e nie ma nic do powiedzenia. Parokrotnie obserwowa?em, ?e w po?owie zdania przeze? mówionego, kto? przychodzi?, zastawia? mu drog? - i szast-prast, Vardak by? poza gronem rozmawiajacych. Sprawia, ?e ludzie o nim zapominaj?, albo chc? zapomnie?.
I od czasu doc zasu, cichaczem przemyca jaki? wredny dowcip, z którego ?miej? si? tylko nekrofile i molestuj?cy dzieci...
Przez to jest s?abo zauwa?alny... Ale odgrywa rol?, wed?ug mnie, fenomenalnie. Bo Nosfer powinien by? ma?o zauwa?alny.

A poza tymi wymienionymi wampirami? No... jako? s?abo.

Nie, to mo?e nie jest wada. Ale czasem kto? musi stereotypy odnawia?, bo dzi?ki temu ?wiat - tak?e Maskarady - jest jaki? taki... tre?ciwszy. I zawsze mo?na spokojnie co? na poczekaniu wymy?li?, wiedz?c, co si? powinno robi?.

Pozwol? sobie zacytowa? Paszka. "Wierz? w stereotypy. One nie tylko u?atwiaj? postrzeganie drugich, ale tak?e nadaj? Tobie samemu form?"
Czy co? podobnego powiedzia? keidy?. By?o pó?no, ja by?em pijany, a on chyba nie. By? mo?e mówi? wtedy o kebabach, a nie o stereotypach. Mniejsza. Niemniej - z tym cytatem si? zgadzam.

Zach?cam do zg??biania stereotypów, moi drodzy. I nie dajcie si? namówi? eMGiniom z?ym, które chc? mie? same indywidualno?ci. I sami te? si? nie dajcie przekona?, ?e b?dziecie b?yszcze?, jako trójoki Samedi z jednym kopytkiem. Bo gdzie wszyscy b?yszcz?, kto? szarutki si? wyró?nia.

Nikogo nie chcia?em urazi?. Nie czepiam si? do niczyjego stylu gry. Nikogo nie pouczam. Nie mówi?, jak powinno by?, ani ?e jest ?le.

Ale po dwóch latach gry chcia?bym wreszcie zobaczy?, w jakiej dziedzinie sztuki robi Akermann. Bo ?e w elektro, to ja si? mog? jedynie domy?la? po samym graczu i jego strojach. Chcia?bym zobaczy? przybranych w gajerki wymuskanych osobników, którzy unikaj? mojej osoby, a? do momentu, w którym nie maj? wyboru. Albo, gdy jako Szeryf wymusz? konwersacj?, widzie?, jak si? wij? i kr?c? nosem. Chcia?bym dosta? w pysk od Brujah - tak po kole?e?sku, a nie dlatego, ?e jeste?my wrogami... (No! Apet, nie traktuj tego nazbyt powa?nie!) Chcia?bym zobaczy? Tremerzyc? i Giovanniego zobaczy? poch?oni?tych rozmow? w ?acinie, czy innym bezbo?nym j?zyku.

Cytuj?c klasyków gatunku
"-Wchodzicie do Elizjum. Niektórzy kainici graj? w karty, inni w szachy...
-Tremery graj? w dwa ognie..."

Ano.

Phantom 

Wysłany: 2009-06-30, 22:44   

Przeczyta?em. Przeanalizowa?em. Obiecuj? popraw?.

Sex Blood & Industrial

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-07-01, 07:15   

...Ale... Tu nie chodzi?o... O... Grasz zajebi?cie... Wszyscy gracie...

Dlaczego ludzie uwa?aj?, ?e si? czepiam zawsze...O.O

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-07-01, 08:30   

Dobrze, przet?umacz? co Autor mia? na my?li:

Macie ?wietne, indywidualne postaci, ka?dy z was oddaje je w pe?ni takimi jakimi s?. Jednak na wypadek jakby wasza posta? zesz?a to zainwestujcie punkty w typowego, sztampowego wampira, oddaj?cego wiernie stereotyp klanu ;)

W skrócie:P

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-07-01, 09:00   

Mówi?em, ?eby wrednych eMGi? nie s?ucha?:P

Z?e s?. Niedobre. Uskuteczniaj? podszepty z?ego. I wodz? na pokuszenie.

Um. No, dobra, w skrócie Alf to nie?le uj??a:P

ed: Nie. nie uj??a nie?le i nie ufajcie jej nigdy. Podst?pnie napisa?a tak, ?e nie do ko?ca si? j? rozumie, a jak si? rozumie, to strach ogarnia.

Alf, Ty niedobry Bablu Ty! :P
Ostatnio zmieniony przez Che 2009-07-01, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  

Phantom 

Wysłany: 2009-07-01, 11:51   

Ale ja wiem co autor mia? na my?li. Ja si? z nim zgadzam i przyznaj? si?, ?e przyk?adam r?k? (i gun'a) do tego co napisa?. A ja ju? od jakiego? czasu my?la?em ?eby doda? nutk? stereotypu do postaci ale brn??em dalej i dalej w fabule i....wysz?o jak zawsze ;)

Jak ci? to Che uspokoi to nie odebra?em tego jako zarzut ;)

Sex Blood & Industrial

Alkazz 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-07-01, 12:04   

Mi brakuje nie tyle stereotypów, co jakichkolwiek manier. Ksiezna publicznie wyzywana, glos ma glosniejszy itp itd. Ogolnie - brakuje jakiejkolwiek klasy. Panuje prostactwo.

William Szekspir 'Koriolan'

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-07-01, 12:43   

Ale to akurat da si? wyja?ni? fabularnie, Alk. Poza tym zawsze chaos b?dzie, zawsze cosie si? dzia? b?d?, bo jakby by? porz?dek, to fabu?a by le?a?a i kwicza?a. I by?oby nudno.

Nawet, je?li nie, to kwestie porz?dku, chamstwa i drobnoustrojstwa - to temat na inny topic. Tak s?dz?, przynajmniej, ?e to dwie ró?ne rzeczy.

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2009-07-01, 14:48   

Ksi??na to pipa, prosze z niej zej?? :P

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-07-01, 15:02   

Ksi??na nie pipa.

Co najwy?ej - Ksi??na spambot.

Nie martw si?, Ksi??no. Uratujemy Ci? przed tymi gburami!

Phantom 

Wysłany: 2009-07-01, 20:17   

Wypraszam sobie - nie jestem gburem :P

Sex Blood & Industrial

Azi 

Wysłany: 2009-07-01, 22:42   

Nie.

Jeste? bucem :P

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-07-01, 23:47   

Zak?adam, ?e przez termin "tymi gburami", Czedol mia? na my?li Sabat, je?li tak, to ja sobie wypraszam, wiele mo?na o mojej postaci powiedzie?, ale na pewno nie to, ?e jest gburem, czy jak zauwa?y?a Azi, bucem. ;-)

Iluviel 
Shiny, shiny Kocie

Wysłany: 2009-07-02, 15:19   

I a? chce si? powiedzie?: "Uderz w stó?, a odezw? si? no?yce." xD

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-07-03, 10:40   

"Te gbury" by?o okre?leniem maj?cym na celu scharakteryzowanie wszystkich niemilców, któzy obra?aj? Ksi??n?, s? niesympatyczni, niekulturalni i w ogóle bleh i psie (tak wewn?trznie, jak i zewn?trznie) - bez rozró?nienia na przynale?no?? sektow?, tudzie? klanow?.

A Ty, Norroy jeste? zbyt sympatyczny. Ile razy rozmawiali?my o tym, ?e sympatyczno?ci?, to akurat ociekasz:P

Odpowiedz do tematu