Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wra?enia po VII ods?onie
Autor Wiadomość
Slide 

Wysłany: 2009-06-20, 23:06   

Przegl?da?em strony o wampirze i znalaz?em ciekawy cyctat:
Cytat:
Cz?onkowie Sabatu upajaja sie przemoca, perwersja i bestialstwem.

Tak wyobra?a?em sobie Sabat. Niestety nie widz? tego na tym larpie, a szkoda. Mo?e troch? wyskoczy?em z tym tematem, ale ju? od d?u?szego czasu narzekam na to po cichu. Mam wra?enie jakby wi?kszo?? zaszufladkowa?a swoje odgrywanie w kategorii PG-13 (czyli takie porównanie do filmów, które przeznaczone s? dla ludków od 13 roku ?ycia - zero krwii, malobluzgow i przemocy itp.).
Przypomina mi si? jedna sytuacja, która powtórzy?a si? w kilku formach. Odgrywaj?c Goliata dosta?em fizycznie kilkukrotnie na wspólnych ods?onach od cz?onków Camarilli. Kiedy jednak ja sam co? broje to dostaje reprymende od swoich za to, ?e za g?o?no si? zachowuje. Mi przy takich akcjach totalnie ucieka klimat. Chodzi mi o to, ?e cz??ciej widz? przekraczanie pewnych granic przez cz?onków Camarilli, które powinni tak naprawd? przekracza? pierwsi Sabatnicy. I naprawd? nie chodzi mi tutaj konkretnie o ten przypadek, ale ja to widz? równie? na innych p?aszczyznach.
Na koniec chcia?bym powiedzie?, ?e wpadli?my w brzydki schemat "co umiesz? to ty pojdziesz zrobic to i to".

PS: Nikt nie musi mi odpowiada? na tego posta. Po prostu stwierdzi?em, ?e jak piszemy plusy to przydadz? si? równie? minusy :P
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-06-20, 23:14, w całości zmieniany 3 razy  

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-06-20, 23:38   

Slide, w tym co pisze ma troch? racji. Owszem Sabat to zdecydowanie ta bardziej dzika i brutalna z wampirzych organizacji, wystarczy spojrze? na niektóre rytua?y czy "zabawy".

Ale (tak zawsze jest ale ;-) ) poniewa? do Sabatu trafia si? z regu?y z ?apanki lub z przymusu, a rzadko, w zasadzie pawie nigdy, z w?asnego wyboru, nie ma si? czemu dziwi?, ?e nie ka?dy wampir jest archetypowym krwio?erczym i brutalnym Sabatnikiem, ot po prostu si? taki trafi? i jakos uchowa?. ;-)

Doskonale zdaj? sobie spraw?, ?e np. William Norroy jest ewidentnie ma?o Sabatow? postaci? (mo?e dlatego jest ciekawy? Nie wiem, nie mnie to ocenia? ;-) ). Faktem jest równie?, ?e Goliat ze swoj? niewyparzon? g?b? (mam nadziej?, ?e Ci? to nie urazi?o, Slide) w ten archetyp barbarzy?skiego Spokrewnionego oddaj?cego si? z rado?ci? Bestii wpisuje si? znacznie bardziej. Ale có?, to s? dwie ró?ne postaci.

Zmierzam do tego, ?e styl gry zale?y przede wszystkim od indywidualnych upodoba? gracza, a w znacznie mniejszym stopniu od sekty, do której przynale?y, cho? na pewno jest przez nie równie? jako? determinowany.

Ja osobi?cie postrzegam Sabat przez pryzmat Kodeksu Mediola?skiego (ja ju? mam chyba jakie? skrzywienie ;-) ), w którym stoi, ?e podstawow? zasad? Sabatu jest wolno??. Uwa?am wi?c, ?e ka?demu wolno wszystko, co nie jest przez Kodeks zakazane, a bycie spokojnym, cichym nie-brutalnym etc. zakazane nie jest, cho? ma?o sabatnicze i owszem.

Co do samego Goliata, Slide, to z tego co widz? (cho? mo?e si? myl?) on jest z tych, którzy zawsze id? pod pr?d. Nie ma si? wi?c czumu dziwi?, ?e nawet od Sabatu czasem dostajesz jak to uj??e? "reprymend?".

(Mam nadziej?, ze te moje wypociny maj? jaki? sens) ;-)
Ostatnio zmieniony przez Kaym 2009-06-20, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  

Slide 

Wysłany: 2009-06-21, 01:31   

Gracz odgrywa wedle swoich upodoba? tego nie da si? zaprzeczy? i ka?da z postaci jest na swój sposób oryginalna. Swojego Goliata tak naprawd? nie uwa?am za schematycznego - w ko?cu Lasombra na potencji + styl (:P). Nie twierdz? ?eby od razu ka?dego mo?na by?o scharakteryzowa? przywo?anym cytatem. Po prostu brakuje mi pewnego rodzaju cwaniactwa wobec Camarilli. Nie wspominam o vaulderie, którego jak dla mnie nie wida?. Cz?sto s?ucham rozmów na wspólnych ods?onach, po których zastanawiam si? czy nasi s? w Camarilli? Czego? brakuje... nie powiem Wam dok?adnie czego, bo wtedy musia?bym si? przyczepi? do ka?dej postaci z osobna. Tego nie chc? robi?, bo to tylko gra i nawet nie b?d? traci? na to czasu.

Edit: Przyszed? mi do g?owy jeden ze schematów rozmów z Camarilla, który zauwa?y?em:
Z?y sabatnik podchodzi do torreadorki z Camarilli i nagle wypala teksty typu: "?adna pogoda nieprawda??". W?a?nie chodzi mi o co? takiego. Sabatnik powiedzmy "zni?a si? do poziomu" torreadorki, nie zachowuje si? naturalnie.
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-06-21, 01:44, w całości zmieniany 4 razy  

Phantom 

Wysłany: 2009-06-21, 10:03   

Tote? gram dupka, który wszystkich wkurza i nienawidzi Sabatu bo...nienawidzi i tak go zindoktrynowa?a Camarilla ;)

Edit: Mi brakuje jeszcze takich fabularnych podsumowa? jakie kiedy? rozpisywa?a Dagmara. Ciekawie si? to czyta?o niczym ksi??k? o w?asnej postaci i jej otoczeniu.

Sex Blood & Industrial
Ostatnio zmieniony przez Phantom 2009-06-21, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

Slide 

Wysłany: 2009-06-23, 10:11   

Phantom napisał/a:
Tote? gram dupka, który wszystkich wkurza i nienawidzi Sabatu bo...nienawidzi i tak go zindoktrynowa?a Camarilla ;)

Phantom troche nie rozumiem do czego sie odnosisz? Czy Twój post ma mie? zwi?zek z tym co pisali?my o sabacie?
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-06-23, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-06-23, 10:24   

Phantom napisał/a:

Dla mnie grasz jak oszo?om troch? :P wsz?dzie latasz i gdzie tylko si? da by? strzela? na akceleracji...

PS. Sabat nienawidzi Mareczka :P tak ich zindoktrynowali :D
Ostatnio zmieniony przez Kris 2009-06-23, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-06-23, 10:29   

Oi! Panowie, bez takich.

To si? przerodzi w osobiste wycieczki, if I ever seen one.

Sformu?owanie Phantoma ma cholernie du?o do tematu. Mówi?e?, Slide, o naturalnym odgrywaniu. Phantom zwróci? uwag?, ?e nie znosi chorobliwie Saby, bo tak go indoktrynowali. Nawet, je?liby si? dogada? z po?ow? z Was, to jest Toreadem z arystokratycznej rodziny, która "nie znosi Sabatu, bo Sabat jest z?y". Daje Ci przyk?ad, ?e gracze odgrywaj? w?a?nie rzeczy, o których mówisz.

Co do ordgrywania, jako oszo?om - stop, panowie. Zapominacie, ?e postaci te? potrafi? k?ama?. WeiBtod udaje, ?e jest szalony, Goliat udaje, ?e jest bezmózgiem (ostatnio go ta poiza zacz??a mierzi?, zreszt?), Akermann udaje, ?e jest taki, a nie inny. Konwersacja idzie w z?? stron?, Kris:>

A co do Sabatowania - pracujemy nad tym.

Slide 

Wysłany: 2009-06-23, 10:38   

Che ja po prostu nie zrozumialem postu Phantoma, bo rozmawiali?my o sabacie. Nie wiem czy to ma sie tyczyc jakos tych postow czy po prostu taka uwaga Phantoma na marginesie.

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-06-23, 10:45   

Che napisał/a:
Oi! Panowie, bez takich.

To si? przerodzi w osobiste wycieczki, if I ever seen one.

Wybacz chwilowe zniech?cenie do tego LARPa da?o o sobie znaki. Poprostu nadal mam niesmak po ostatnim larpie, kiedy nagle ca?a Cama si? pojawi?a pomimo, i? po?owy powinno tam nie by?, a ludzie pomimo, i? us?yszeli od nas, ?e i tak b?dziemy ucieka? przekrzykiwali si? i niemal k?ócili kto ma zabi? Uriela i Goliata. W kwesti Sabatu to nie przypominam sobie by chocia? jedna osoba chcia?a pomóc lub cokolwiek robi?a by pomóc Urielowi i Goliatowi... tyle w kwesti Sabatu :)
Ostatnio zmieniony przez Kris 2009-06-23, 10:47, w całości zmieniany 2 razy  

Phantom 

Wysłany: 2009-06-23, 11:04   

Che napisał/a:

Sformu?owanie Phantoma ma cholernie du?o do tematu. Mówi?e?, Slide, o naturalnym odgrywaniu. Phantom zwróci? uwag?, ?e nie znosi chorobliwie Saby, bo tak go indoktrynowali. Nawet, je?liby si? dogada? z po?ow? z Was, to jest Toreadem z arystokratycznej rodziny, która "nie znosi Sabatu, bo Sabat jest z?y". Daje Ci przyk?ad, ?e gracze odgrywaj? w?a?nie rzeczy, o których mówisz.

W samo sedno...

Sex Blood & Industrial

Slide 

Wysłany: 2009-06-23, 11:23   

-.- CZY JA CO? NAPISA?EM O ODGRYWANIU PHANTOMA???

Napisa?em, ?e nie zrozumia?em postu Phantoma. Pyta?em si? czy odnosi? si? do tematu o odgrywaniu sabatników? Nie pisa?em, ?e co? mi nie pasuje -.-
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-06-23, 11:26, w całości zmieniany 1 raz  

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-06-23, 11:32   

Nie krzycz:>
Napisa?e?, ?e nie rozumiesz postu, ja go us?u?nie wyt?umaczy?em. Nie ma powodu si? unosi?:>

Slide 

Wysłany: 2009-06-23, 11:51   

Nie wa?ne... ?le si? zrozumieli?my. Koniec 8-)
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-06-23, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-06-23, 12:06   

Uh... to znaczy, ?e dobrze, ?e si? ugryz?am w j?zyk ;)
W?a?ciwie to Czes?aw mnie ugryz? w j?zyk. Hmm..
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2009-06-23, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2009-06-23, 12:18   

S?uga Camarilli - wiecznie ku pomocy. <k?ania si?>

...Spambot.

Odpowiedz do tematu