Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Ordos
2009-03-22, 15:07
Wra?enia po I ods?onie ?cie?ki Po?ród Gór
Autor Wiadomość
Dagon 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-03-15, 09:30   Wra?enia po I ods?onie ?cie?ki Po?ród Gór

By?o bosko! Wyczekiwa?am tego larpa ponad pó? roku z moim dagonowym ADHD i by?o warto. Brak?o mi tylko czasu, ?eby doprowadzi? moje intrygi do ko?ca...;)
Sala by?a fajna, ale chyba lepiej by?oby w empiku zrobi? tego larpa, empik jako? tak bardziej przytulny jest ni? sala koncertowo-baletowa...;)
Minusy?
Przede wszystkim po stronie graczy, którzy si? nie zjawili. Spali?o to w?tki kilku osobom, a mojej zabra?o k?ód pod nogi.

Ogólnie to czekam na nast?pn? ods?on? i zabieram si? do dopisania historii postaci...;)

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2009-03-15, 09:41   

Wielkie brawa dla graczy za gr? i stroje! My?la?am, ?e wyjd? ma?o klimatycznie (Paszkowi dzi?kuj? za pancerz) - bo trudno o takie rzeczy- ale mile si? zaskoczy?am :)

Mechanika na plus.

Troszk? kula?o w pewnych momentach, ale na drugi raz b?dzie lepiej ;) I nie przyjmuj? gadania, ?e nie b?dzie drugiego razu.

Ubaw mia?am przedni (z zabawy moj? postaci?), zw?aszcza ?e co chwil? lecia?y jakie? kwiatki, np

Scenka: podobno w Rokuganie pojawi? si? cie? i skazi? kilka osób. Podobno te? widziano to na ziemiach Smoka (gospodarze spotkania). Posta? Towera- ska?ony, który przyby? do zamku by si? wyleczy?
Mirumoto (Kaym)- *wskazuj?c na Towera* ale sk?d wiesz, ?e doznasz tutaj uzdrowienia?
Hida Arashi (Koza)- czym si? stru?e?, tym si? lecz...

Dzi?ki za gr? i do nast?pnego razu! :)
Ostatnio zmieniony przez Olena 2009-03-15, 12:03, w całości zmieniany 2 razy  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-03-15, 11:48   

Moje wra?enia....
no có?.

By?am sceptycznie nastawiona do tego LARPa z uwagi na to, ?e Ordos na wst?pie skasowa? mi wizj? super hiper powernego skorpiona ownera wszystkiego co si? rusza i zostawi? mi z tej postaci jakie? 5%. No by?o mi przykro, bo przypakiem gra? nie mog?. P?aka?am, krzycza?am lecz nie pomaga?o. Koniec ko?ców zagra?am tym co mi da?... i by?o ?miesznie:)

Gracze znakomicie poradzili sobie z etykiet? Rokuganu (nie licz?c kilku drobnych wtop jak przyj?cie podarunku od razu przez Gospodarza spotkania:P i kilku obraz... po których nie by?o pojedynków!), byli cudownie przebrani, ka?dy mia? co? ciekawego...

Nie dopisali jedynie Ci, którzy odwo?ali swoj? wizyt?, albo jak M?ody nawet nie poinformowali, ?e nie przyjd?. Takie zachowanie jest po prostu nie fair wobec MG i nie raczy? nawet odebra?... Przykro i ?al. Przecie? jakby napisa?, powiedzia?, ?e nie przyjdzie to ju? Ordos stara?by si? da? jak?? inn? posta? pod zast?pstwo do tego w?tku...

Szkoda, ?e nie by?o wystroju sali i muzyki, mimo i? jak dla mnie lokacja by?a diablo klimatyczna;) Samo rozwini?cie w?tku z Towerem i Velem równie? :)

Mam tylko nadziej? off game'owo, ?e dostan? jedno cia?ko ?ywe do eksperymentów;) Bo w ko?cu nast?pny LARP ju? nied?ugo :->
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2009-03-15, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-03-15, 12:01   

By?o ?wietnie, bawi?em si? rewelacyjnie. Mechanika jest bardzo dobra i prosta w u?yciu. W 100% zgadzam si? z Koz?, stroje pe?en klimat.

Brawa i gratki dla Ordosa za przygotowanie i prowadzenie tego wszystkiego. Ze zniecierpliwieniem czekam na kolejn? ods?on?.

Z graczy na szczególne podzi?kowania i uwag? zas?uguj? wed?ug mnie:
Koza za rewelacyjn? po prostu kreacj? Kraba (tak, tak, to dla Ciebie jedyny s?uszny klan), w tym liczne kwiatki (drugi mój ulubiony jest o d?emie brzoskwiniowym ;-) ).
Chester za g??bokie i metaforyczne teksty ise zumi oraz za po?wi?cenie w?osów dla kreacji postaci. Szacun.

P.S
Olena napisał/a:
Togashi (Kaym)- *wskazuj?c na Towera* ale sk?d wiesz, ?e doznasz tutaj uzdrowienia?

Gwoli ?cis?o?ci to Mirumoto, a nie Togashi, ale reszta si? zgadza i kwiatek by? po prostu rewelacyjny :-D

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2009-03-15, 12:05   

Kaym napisał/a:
Gwoli ?cis?o?ci to Mirumoto, a nie Togashi

Poprawi?am- sorry za pomy?k?, ale jestem od bicia a nie my?lenia :P

Aaaa! I jeszcze kwiatek Chestera!
"Nie przybyli?y tutaj, aby rozmawia? o tym ?e wrona lata"

:D

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-03-15, 12:06   

errata do mojej wypowiedzi - chodzi o odbieranie telefonu...;p

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-03-15, 12:11   

Alfar napisał/a:
(nie licz?c kilku drobnych wtop jak przyj?cie podarunku od razu przez Gospodarza spotkania:P

Tak wiem, przyznaj? si? bez bicia, etykieta u mnie kula?a strasznie nie tylko w tym jedynym przypadku, ale obiecuj? popraw? i popracuje nad ni?. B?dzie lepiej na nast?pnej ods?onie.
Ostatnio zmieniony przez Kaym 2009-03-15, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-03-15, 17:36   

Acha no i musz? si? zgodzi?, ?e Koza mia?a najdosnonalsza kreacj? na LARPie:)

Chester 
Cz?onek Noctem
ziieELOonY jak GOobLiIN

Wysłany: 2009-03-15, 19:06   

Olena napisał/a:

Aaaa! I jeszcze kwiatek Chestera!
"Nie przybyli?my tutaj, aby rozmawia? o tym ?e wrona lata"

Po pierwsze:
"Nie przybyli?my tutaj, aby rozmawia? o tym ?e wrona POTRAFI lata?" do?? istotna ró?nica ;P

Po drugie:
Nie rozumiem dlaczego uwa?asz to zdanie za kwiatek.
Czy ?miesznym jest stwierdzenie, i? ksi??yc w pe?ni ma okr?g?? tarcze lub fakt, i? kamie? wrzucony do wody tworzy kr?gi na jej tafli?

Co do samego larpa.
Kwiat, który wyrasta na wiosn? pocz?tkowo ukazuje si? tylko w postaci drobnego p?du, potem p?czka by na koniec rozwin?? si? w ca?ej swej okaza?o?ci.
By?o ?wietnie larp mia? kilka co prawda swoje minusy ale który ich nie ma.
Bawi?em si? ?wietnie jako ise zumi, mog?o by? lepiej ale to wszystko kwestia wprawy i praktyki. Z ka?dym kolejnym krokiem przychodzi do?wiadczenie niezale?nie od tego czy si? potykamy czy idziemy niezachwianie.

Koniec gl?dzenia bo zani?am warto?? merytoryczn? postów w tym temacie XD

Dorian 

Wysłany: 2009-03-15, 20:10   

No có?, to ja równie? si? wypowiem. Na pocz?tek plusy - mechanika (szybka i zbalansowana), zaanga?owanie orga i graczy oraz dba?o?? o stroje w miar? mo?liwo?ci - szczególnie Koza, Alfar, Tower, Dago oraz Chester...

Teraz ta mniej mi?a cz???.. - etykieta nie kula?a ona nie istnia?a... zagubienie graczy wynikaj?ce ze sporej niewiedzy na temat realiów ?wiata i zasad nim rz?dz?cych zniszczy?o w znacznej mierze klimat legendy... Fakt, ?e cz??? graczy nie przysz?a niestety zniszczy? cz??? fabu?y... Sala ?wietna na larpa, ale niestety nie tak kameralnego (przy wi?kszej liczbie graczy i jakim? zagospodarowaniu przestrzeni by?oby z pewno?ci? lepiej)....

To tak po krótce.. Co do strojów - czuj? si? niedoceniony razem z Iluviel, poniewa? mieli?my stroje przy których Iluviel i Klaudynka si? napracowa?y ;p jak najbardziej wg. japo?skich wykrojów i zasad (przy okazji - na dworze nie chodzi si? boso - tabi mo?na zrobi? w 10 minut ze skarpet), a dodatkowo mieli?my oboje pe?ne daisho ;p... (Nie czepiam si?, strojów innych ale jednak fajnie by by?o jakby kto? zauwa?y?)... Co do obraz - wybaczcie ale obieca?em Ordosowi, ?e maj?c posta? szermierza natchnionego, który zremisowa? w pojedynku z Szarym ?urawiem, bardzo pow?ci?gn? swoje mordercze instynkta i nie chcia?em psu? graczom zabawy - powinienem wyzwa? na pojedynek - Mirumoto, Matsu, Kraba, Akodo - gdzie Krab zachowa? si? najrozs?dniej i najmniej podpad? pod paragrafy, a zak?adaj?c ?e bym ich zabi? (na co ?miem twierdzi?, ?e mistrz Iaijutsu ma spore szanse) zako?czy?oby to larpa... raczej szybko.

Mam nadziej?, ?e nikogo nie urazi?em. S?owo ko?cowe - licz? ?e Ordos jednak poci?gnie tego larpa, jednak sugerowa?bym graczom du?o lepiej pozna? realia Rokuganu co wszystkim uprzyjemni zabaw? i pog??bi tak postaci jak i sam? rozgrywk?. Licz? równie?, ?e Ordos w ko?cu znajdzie chwilk? i zajmie si? mechaniczn? stron? Honoru i Chwa?y bez, którego czu?em si? ciut jak bez r?ki ;] ... oraz ?e nast?pnym razem podane zostanie kto z czego s?ynie itd. ?eby unikn?? sytuacji, ?e posta? znana z powodu jakiego? czynu spotyka si? z w?tpliwo?ciami co do jego zaistnienia...

Tyle moich przemy?le?. Mimo pewnych niedoci?gni?? du?y plus dla Ordosa, ?e zaryzykowa? i wreszcie poprowadzi? tego larpa. Uznaj? to za pocz?tek i wierz? w rozwój tak graczy jak i samego larpa.

Do zobaczenia, Kakita Sato.

P.s. Je?li komu? na tym zale?y, mog? w wolnej chwili zrobi? wypisk? albo prelekcj? z najogólniejszych zasad etykiety i zasad rz?dz?cych Rokuganem i jego spo?ecze?stwem, cho? mi si? do tego nie pali i s?dz? ?e Ordos dobrze sobie z tym radzi.
Ostatnio zmieniony przez Dorian 2009-03-15, 20:15, w całości zmieniany 2 razy  

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2009-03-15, 21:48   

Dorian napisał/a:
powinienem wyzwa? na pojedynek - Mirumoto, Matsu, Kraba, Akodo

Panie, Hida Arashi nigdy nie ucieka od walki. Ch?tnie stocz? pojedynek przy nast?pnym spotkaniu... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Olena 2009-03-15, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

Inque 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-03-15, 23:11   

Podoba? mi si? LARP.. podoba?y mi si? stroje... mimo, ?e prawie nic nie rozumia?am XD o co chodzi etc... no bo nie znam ?wiata ani nic o tym nie wiem... prawie ^^ jednak dobrze si? na was patrzy?o : o

Legenda 5 Kr?gów

Zdj?cia... nie obrabiane... bo si? jeszcze musz? tego uczy? XD

Takie w moich mo?liwo?ciach : o

Je?li chodzi o stroje (kreacje bohaterów) to wszystkie mi si? podoba?y ^__^ ale najbardziej Oleny i Chestera

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-03-15, 23:22   

WoW super klimat stroje O_o no co jak co ale wizytówka dla Noctem i Ordosa niczego sobie :P

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-03-16, 08:01   

Inkuuuu? ?wietne foty! Wreszcie nie wygl?dam jako? tragicznie:D

Uwa?am jednak, ?e etykieta funkcjonowa?a, a przynajmniej w relacjach innych graczy z moj? postaci?. By?o wida? niedoci?gni?cia, owszem, ale ludzie si? wyrabiali z czasem. Bardzo podoba?o mi si? jak ka?dy oferowa? pomoc biednej, niewidomej staruszce.. (swoj? droga nast?pnym razem postaram si? ?eby by?o wida?, ?e posta? jest starsza nieco...). Pad?o wiele obraz, na które nikt nie zareagowa? - to fakt, ale to jest kwestia do naprawienia. Osoby, które znakomicie trzyma?y si? zasad etykiety to: Dagmara i Maciej, za ka?dym razem kiedy witali si? z kim? "w teorii" wy?ej postawionym, lub tego samego stanu sk?aniali g?owy w pas, postaci by?y idealnie wpisane w konwencj? tak?e pod innymi wzgl?dami. Iluviel i Igor (pi?kna scena, kiedy Ilu podawa?a herbat? Kakicie:)). Krabica etykiety przestrzegac nie musia?a, wi?c j? pomin?:). Ponadto Chester stworzy? tak?e znakomit? kreacj?, pytanie jednak czy Togashi musi restrykcyjne przestrzega? zasad etykiety... bo mi si? wydaje, ?e nie (chocia?by sam strój jest jednym wielkim zaprzeczeniem jej zasad).

Klaudynka 
Maligna

Wysłany: 2009-03-16, 17:21   

Jednak nie daruje sobie komentarza. Nie by?o mnie tam- wi?c nic mi do komentowania zachowania graczy, mam tylko takie drobne uwagi odno?nie tego co widz? na zdjeciach, b?dzie, ?e si? czepiam, ale trudno:
?apki z r?koje?ci mieczy moi pa?stwo, o ile naprawd? nie zamierzacie ich doby?...

Uczulam te? na okazanie rozmówcom minimalnego szacunku poprzez odpowiedni? postaw? podczas rozmowy...

I Bondziorno b?agam za?ó? skarpety, to naprawd? nie przystoi ?eby syn daimio biega? boso >.<
To s? takie podstawowe sprawy które warto by by?o sobie doczyta?, bo to one "robi? klimat". Jednocze?nie wielki szacun odno?nie strojów- wida?, ?e wszyscy si? postarali. Szczególne gratulacje sk?adam Olenie, Chesterowi i Alfar - wed?ug mnie wygl?dali najlepiej i uda?o im si? odda? charakter swoich klanów. Wszystkich pozdrawiam i - mam nadziej?- do zobaczenia na nast?pnej ods?onie. ^^
Ostatnio zmieniony przez Klaudynka 2009-03-16, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi