Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Lathea
2009-02-28, 10:45
Ars Mortis: Bal Maskowy w Domu Ró?
Autor Wiadomość
Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-02-27, 11:41   

Racja, do maja szmat czasu, zdecydowanie za daleko by robi? plany, przynajmniej dla mnie. Równie? odbior? swoj? cz???, je?li b?dzie taka mo?liwo?? to na walnym.

Agnieszka 
Cz?onek Noctem
Detektyw Enid

Wysłany: 2009-02-27, 11:54   

Je?li o mnie chodzi, jak wy?ej. Poprosz? o zwrot na walnym.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2009-02-27, 12:34   

Ok, gwoli wyja?nienia:

walne tyczy si? póki co tylko CZ?ONKÓW sekcji. Czyli tych osób, co do mnie napisali w bli?szym lub dalszym terminie po tym jak napisa?am informacj?, ?e nale?y do mnie pisa? w tej sprawie. Kolejne podania o zostanie cz?onkiem b?dziecie ju? kierowa? do nowego szefa sekcji, który na spotkaniu najbli?szym zostanie wybrany.
Woody Allen

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-02-27, 12:36   

Ja przychodz? po podr?cznik do Sabatu od Towera :P wi?c przy okazji moge zgarn?? co trzeba dla mnie i Hellzena.

Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2009-02-27, 12:40   

Dobrze ,ze napisa?e? - ju? mia?em wychodzi? i bym zapomnia? :)

Wydzielcie w?tek o zwrotach z Balu, b?dzie przejrzy?ciej.
Ostatnio zmieniony przez Tower 2009-02-27, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2009-02-27, 12:52   

To te? temat balu, wiec chyba nie ma sensu dorabia? w?tków ilustam na ten temat. Potem bedzie tylko bardziej widac, ze nie bylo imprezy:(.

Damn... Dobrze, ze sa jeszcze aftery:D. Ostatni by? doobry:D. Mimo odbywania si? w Mordowni.
Woody Allen

Inque 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-02-27, 14:54   

No to we? za mnie tezzzzz Kris :D

Ja te? ju? nie pisz? si? na bal organizowany poza noctem... : o

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-02-27, 14:56   

OK, wezm? taczk? w tym wypadku :)

Urlem Larsbatae 
cest la vie!

Wysłany: 2009-02-27, 15:22   

a mozna odberac prowiant poza walnym?

Maciej 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-02-27, 15:24   

naturalnie istnieje taka mo?liwo??. Jak b?dziesz mia?a w ten weekand czas to mo?esz do nas podskoczy? w celu odzyskania nale?no?ci:P Daj tylko wcze?niej zna?...

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-02-27, 15:51   

Urlem- jakby co to ja mog? odebra? i Ci podrzuci?:)

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2009-02-27, 20:55   

Maciej napisał/a:
Droga Iris,

Rozumiem, ?e zmar? cz?owiek bardzo Tobie bliski. Przyjmij moje szczere kondolencje.
Jednak z drugiej strony postaw si? w sytuacji ludzi, którzy go nie znali. We? pod uwag?, ?e zobowi?za?a? si? do zorganizowania pewnego wydarzenia. Ludzie Tobie zaufali, powierzyli Tobie swój czas, zaanga?owanie i ?rodki. Twoje wczorajsze lakoniczne usprawiedliwienie mówi?o, ?e balu nie b?dzie bo co? tam si? sta?o, wi?c nie dziw si?, ?e si? ludzie poirytowali. Nie by?o by wi?kszego problemu gdyby sala zosta?a mimo wszystko udost?pniona ludziom, którzy nie s? w ?a?obie.
Ciesz? si?, ?e napisa?a? nieco wi?cej odno?nie powodu dla którego nie spotkamy si? dzi? wieczorem, chocia? niektóre Twoje wypowiedzi s? co najmniej nie na miejscu:
-„Po pierwsze gdyby nie muzykologia w ?yciu nie weszliby?cie na Zamek jako grupa noctemowa wy??cznie w celu larpowania”- Tzn. co? Jeste?my pospólstwem a na zamek ma wst?p tylko arystokracja?
-„jak masz ochot?, to wynajem sali, to tylko drobne 5 tys z?”- To akurat jest tylko z?o?liwe.
-„Po drugie, o czym wy kwiatek mówicie!!!!!”- Wydaje mi si?, ?e ludzie mówili o tym co im si? nie podoba w zwi?zku z niedoinformowaniem.
-„My?licie, ?e kto? umar? wam na z?o??, ?eby biedne dzieci nie mog?y si? pobawi?.”- Nie, ale ja my?l?, ?e w zwi?zku z tym, ?e nie jeste?my w ?a?obie, nie mamy powodu by nie bawi? si? podczas ostatniego dnia karnawa?u tak jak to planowali?my.
-„Pewnie, wy to macie w dupie, ale na szcz??cie na tym ?wiecie s? osoby, które obchodzi co? wi?cej ni? tylko w?asne przyjemno?ci.”- Wydaje mi si?, ?e nie w d..., lecz po prostu nie dotyczy nas bezpo?rednio ta smutna sytuacja. Pomimo tego wiele osób ponosi z tego tytu?u konsekwencje i to jest pewne.
-„Do takich osób zaliczaj? si? np w?adze Zamku w osobie Pani Teresy, która zarz?dzi?a ?a?ob? i skasowa?a bal, co w pe?ni popieram.”- A czy Pani Teresa w zwi?zku z tym faktem odwo?a?a wszystkie imprezy organizowane na zamku? Nie s?dz?.
-„Po trzecie, nie tylko wy ponie?li?cie koszty, a ty tylko wy gard?ujecie w tej sprawie...”- Jestem w stanie si? zgodzi? z tym zdaniem. Ró?nica jest tylko taka, ?e Wy podj?li?cie decyzj?, ?e balu nie b?dzie, natomiast my otrzymali?my informacj?. Swoj? drog? jestem ciekaw jaka by?a by reakcja w sytuacji odwrotnej. Np. zmar? by wybitny pisarz fantastyki(nasz dobry znajomy), w zwi?zku z czym odwo?ali by?my imprez? na któr? wybierali by si? ludzie fantastyk? nie zainteresowani, zostawiaj?c ich z tzw. R?k? w nocniku...
-„?adne z was nic nie wnios?o w przygotowania do balu( poza Mg i Maciejem, ale oni zaj?li si? kwestiami czysto fabularnymi)...”- I tu si? nie zgodz?. Z tego co wiem wszyscy w?o?yli du?o pracy i zaanga?owali si? w ten bal. Za przygotowania uwa?am: zorganizowanie stroju, maski, wygospodarowanie sobie wolnego czasu w ?rodku tygodnia, wp?ata na bal.
„A teraz wybaczcie, ale ja mam w perspektywie kolejnych tygodni co innego ni? u?eranie si? na forum...”- Nikt nie ka?e Ci si? u?era?. Wystarczy?o od pocz?tku wszystko dok?adnie opisa?. I nikt nie powiedzia? by z?ego s?owa, gdyby zaraz pod informacja odwo?ania znalaz?a si? propozycja dotycz?ca rozwi?zania tej sprawy.
-„bo na pewno zmarnowa?am mnóstwo wolnego czasu( którego nigdy nie mam du?o) na organizacj?...”- Jak my wszyscy...

Celem napisania tej wiadomo?ci nie jest atakowanie kogokolwiek, lecz próba ukazania jak ta sytuacja wygl?da z drugiej strony oraz nadzieja ?e jakie? rozs?dne rozwi?zanie zostanie zaproponowane mo?liwie szybko. Nie chcia?bym aby produkty zakupione na bal trafi?y do w?a?cicieli dopiero w maju...

Tak Tylko gwoli informacji Macieju... Tak, wyszystkie imprezy na zamku zosta?y tego dnia odwo?ane. Kumpel z roku mia? koncertowa? i te? mu na dzie? przed zadzwonili ?e bardzo przepraszaj? ALe... A nawet je?li nie by?by odwo?ane to prosz? wyt?umacz mi: Skoro bal zosta? odwo?any, nie przez Iris tylko przez kogo? tam "u góry" to skoro balu nie ma to co by6 zmieni?o ?e by?yby inne imprezy na zamku? bo nie za bardzo rozumiem... Ogólnie ca?a Twoja wypowied? JEST nie na miejscu Wiadomo ?e wszyscy w?o?yli czas i wysi?ek w przygotowanie, jedni bardziej drudzy mniej, ale, ?e tak bardzo brzydko powiem, kwiatek, mie? pretensje do biednej dziewczyny ?e Bal zosta? odwo?any z powodu ?a?oby i przez to nie wyjdzie nam Larp, to jest lekka przesada nie s?dzisz? Napisa?e? ?e ciekaw jeste? jakby to by?o w drug? stron?... A próbowa?e? si? wogóle postawi? na jej miejscu? Nie s?dz?. Podejrzewam ?e wi?kszo?? z was tego nie zrobi?a. Zamiast zastanowi? si? chwil? to wszyscy na ni? naskoczyli z ryjem i z pretensjami ?e z jakiej racji nie ma balu??

To co teraz pisz? jest w?a?nie do wszystkich takich ludzi. Postawcie si? na jej miejscu i powiedzcie co WY by?cie zrobili na jej miejscu. TYM BARDZIEJ ?e to nie ona odwo?a?a bal. Jedyne co mog?a zrobi? to przekaza? info. Wszyscy mówi? ?e nie b?d? na Majowym a id? o zak?ad ?e dla wi?kszo?ci z was s? to zbyt odleg?e daty ?eby powiedzie? "Na bank mi nie pasuje" bo nawet nie znamy ewentualnej daty majowej. Tak?e tu w pe?ni zgadzam si? z Kaym'em. Tak?e na przysz?o?? mo?e si? zastanowicie chwil? zamiast wje?d?a? na kogo? o to ?e kto? umar? i zapocz?tkowa?o to ci?g przyczynowo-skutkowy który odwo?a? wam imprez?. Na bank Iris otru?a tego kolesia we ?nie albo powiedzia?a mu dzie? wcze?niej "Profesorze, mam pro?b?, móg?by pan umrze? w nocy z soboty na niedziel?? B?d? wdzi?czna"...

Po prostu brak s?ów. To Tyle. I przepraszam ze z takim du?ym opó?nieniem jak ju? zosta? lekko zmieniony temat ale dopiero dzisiaj to przeczyta?em i, nie ukrywam, lekko mnie ten post wkurwi?.

Pozdrawiam ;]

"Never hesitate, never stop, NEVER SURRENDER "

Urlem Larsbatae 
cest la vie!

Wysłany: 2009-02-27, 21:08   

No yapierdol?!
Nie chodzi o LARP'a ani o ?arcie czy kwiatek ma? inne bzdety! Nikt do cholery nie twierdzi, ?e profesor kopn?? w kalendarz na z?o??. Wi?kszo?? z nas po prostu w?o?y?a w to przedsi?wzi?cie swój cenny czas i nadzieje. Ca?y miesi?c przygotowa? poszed? si? pieprzy?. O funduszach nie wspomn?... No có?.
Bywa, takie rzeczy zdarzaj? si? cz?sto, nieprawda?? Powinnam si? mo?e wi?c ju? do tego przyzwyczai?.
A tak btw. Akurat si? sk?ada, ?e moi znajomi równie? mieli i?? na przyj?cie na Zamku tego? samego dnia, lecz w innej sali. I wiesz co?
ICH bal si? ODBY?.
Je?li odpowied? Macieja Ci? tak zbulwersowa?a, trzeba by?o odpowiedzie? na PW, bo rozdrapywanie tematu jest bezcelowe.

Dzi?kuj? za uwag?. My?l?, ?e tym samym temat zostaje zamkni?ty.

Dagon 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-02-27, 22:42   

Ja bym balu nie odwo?a?a.

M?ody 

Wysłany: 2009-02-27, 23:26   

@ Rzeczy do odebrania - mo?e to odleg?y termin, ale s?dz?, ?e dam rad? do maja wytrzyma?;) Chyba, ?e bym przymiera? g?odem do jako? wcze?niej si? zg?osz?, kiedy?;P

@ Apropo tej ca?ej sprawy... Nie mia?em pisa?, ale skoro temat powróci?, to te? si? pod??cz?, a co!;P Rozdrapywanie jej, jak napisa?a Urlem, nie ma wi?kszego sensu. Nie mniej s?dz?, ?e unoszenie si? tak?e nic nie da.

Pozostaje jednak, w odrobinie przyzwoito?ci, przyzna? racj? Iris i Darethowi. Jak zosta?o napisane, bez zaproszenia, nawet nie my?leliby?my aby si? tam bawi?.

Bal si? nie odby?, a ja i tak mia?em mnóstwo zabawy, cho? dowiedzia?em si? o nim dopiero na ods?onie.
- Szukanie maski, wybieranie stroju - mo?na powiedzie?, ?e nuda, przykra powinno??, ale ja tam si? przy tym mocno uchacha?em:D, za co dzi?kuj?.
- Pieni?dze... ?atwo przysz?o, ?atwo posz?o.
- A je?li chodzi o organizacj? i po?wi?cony czas czy nadzieje, chyba nie nale?y z tym przesadza?, bo organizatorów ca?ej imprezy chyba nikt z nas nie przebije.

Kto chcia? i tak si? bawi? tego dnia. Nawet w kreacjach, które mia? na ten dzie?. Troch? pozytywnego spojrzenia.

Ko?cz?c pozostaje z?o?y? kondolencje Iris i innym jej znajomym, dla których profesor by? przyjacielem.

A! Jeszcze jedno. Tak przegl?daj?c t? dyskusj?, to mo?na zauwa?y? jedn? zabawn? rzecz - wszyscy lamentuj?, rzucaj? fochy i ro?ne tego typu rzeczy, a w tym czasie tylko Kris podchodzi do tego normalnie, jak cz?owiek. To znaczy przez ca?y czas wspomina o jedzeniu:D i piciu:D Nie wiem jak innych, ale mnie ten kontrast powali?;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi