Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Alfar
2009-05-05, 12:47
[?wiat]
Autor Wiadomość
Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-04-09, 21:22   [?wiat]

?wiat jaki otacza "Tajemnice" jest naszym, znanym z grawitacji i rozlewu krwi ?wiatem. Czas gry to marzec 1944 roku, kiedy to nadal trwa II Wojna ?wiatowa, z ciekawostek kilka dni temu 14 Dywizja Grenadierów SS zmasakrowa?a ludno?? polsk? we wsi Huta Pieniacka. Hans Frank mia? miec podobno jakis biznes w tym interesie, ale kogo to w?a?ciwie obchodzi?

To co ró?ni ?wiat "Tajemnic" od naszego to to, ?e par? lat temu najwi?ksz? s?aw? zdoby?a niespotykanej urody ?piewaczka nazywana Mme Syren?, której pod wp?ywem wody pojawiaj? si? na skórze ?uski, a nogi zamieniaj? si? w rybi ogon. Niezwyk?a osobisto?? zakocha?a si? w naukowcu - Karlu Edgarze Jensennie, który to razem z hrabi? von Karloff pracowa? nad formu?? nie?miertelno?ci. Niedawno obaj panowie zeszli, za? córka hrabiego - Jewangielina zaprasza znajomych oraz naukowców szanuj?cych dorobek ojca na po?egnalny bal ku jego czci. Bal w czasie II Wojny ?wiatowej, w czasie tajemniczej choroby niszcz?cej ludzkie umys?y, sprowadzaj?cej ludzi do granic szale?stwa. Bal w chwili kiedy gdzie? na ziemi p?ka kolejne... Bal na którym Tajemnice Wszech?wiata nabieraj? nowego znaczenia...

"Jest to moment by pozna? prawd?, kochany ojcze! Jeste? ze mn? czy przeciwko mnie? - Zapyta?a, poprawiaj?c kasztanowe w?osy. - Wi?c jednak pozwolisz nam wszystkim zgin??? Jeste? szalony! - W jej d?oni zamruga? sztylet - Gi?!"

"Herr Obersturmbannführer, nasze badania wykaza?y, ?e to wieko pochodzi sprzed naszej ery... *strza?*

"Jak mog?am przegra? w szachy z cz?owiekiem? Zwyk?ym cz?owiekiem? - zapyta?a przechylaj?c g?ow? po czym zagryz?a wargi.
- Pani, je?li pozwolisz, to wtr?c? jedn? rzecz - mamy w tej chwili wa?niejsze zmartwienia ni? Crowley. Demony, eskalacja s?o?ca i ca?a masa innych dziwnych zabiegów. Wydaje mi si?, ?e...
- Milcz kiedy mówi?! - spojrzenie na zegarek, buty, cylinder... - Dobrze, skoro tak, to zajmij si? tym wszystkim. Chc? mie? wszystko w protoko?ach.
- kwiatek...."

" Doprawdy, Pan jest niezwykle cenny dla naszej misji badawczej..."

"Pozwoli Pani, ?e si? przedstawi?, jestem sir Richard Redford... ach! S?ysza?a Pani o mnie?"

"Jak to jest, ?e z zak?adów dla ob??kanych wypuszczaja takie kreatury jak ten... wrak... ci?gle opowiada o tym co ?ni? przez ostatnie 2 lata! K?amca, ignorant i oszust... ale w?a?ciwie ma co? w sobie... "

"Naci?? skór? i wyci?gn?? z niej grot - W?a?nie dlatego, psiama?, nie lubi? kiedy kto? przy mnie nosi srebro!

"Dawniej znali?my wszystkie przej?cia..."
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2009-05-05, 12:47, w całości zmieniany 4 razy  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-05-21, 13:02   

A oto ma?a zapowied? przed II edycj?

"Tajemnica ?ciga tajemnic?, zbrodnia pod??a za zbrodni?. Z?o przybiera rozmaite maski i kostiumy, podszywa si? pod dobro i sprawiedliwo??. Jest cyniczne i bezlitosne, zna ka?dy podst?p i nie waha si? przed najokrutniejsz? przemoc?. Pos?uguje si? sztyletem, intryg?, bogactwem, w?adz?. Si?ga po sekretne symbole wiary i kultury, u?ywa najbardziej zawik?anych szyfrów. Ale ostatecznie dobro zwyci??a, prawda wychodzi na jaw, maski z?a zostaj? oddarte, a kara wymierzona. Tajemnica obna?ona przez jasne ?wiat?o prawdy, przestaje by? tajemnic?."

Zbigniew Miko?ejko

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-09-03, 10:12   

Tajemnice: Zmierzch W?adców przedstawia:

"Na wielkim, bia?ym placu zebrali si? ludzie odziani w bia?e szaty, które spina?y z?ociste obr?cze. Ich twarze by?y poci?g?e i bardzo podobne do siebie. Kiedy "Skrzyd?a Niebios" wyl?dowa?y na l?dowisku, oczy mieszka?ców tego ?wiata otworzy?y si? szeroko, a po placu da?o si? s?ysze? przeci?g?e: "oooch". Po chwili Kapitan Aeron zdecydowa? o opuszczeniu trapu i wraz z gromadk? osób wyszed? z olbrzymiego sterowca. W komitecie powitalnym wyra?nie uda?o si? ujrze? w?adczyni? Atlantydy - Królow? Atlantis, która przywdziana w czerwon? sukni? u?miechn??a si?, a jej obstawa dumnie zaprezentowa?a bro?.

Po czerwonym trapie wolnym, posuwistym ruchem schodzi?y majestatyczne osobisto?ci. Wszyscy przybyli na spotkanie z Królow? w nieznanym jeszcze nikomu celu. Ka?dy by? ciekaw co do zaoferowania ma pot??na Królowa zaginionego l?du, czego chce i dlaczego ich wszystkich tutaj sprowadzi?a. By? mo?e cz??? z po?ród was dostrzeg?a na jej twarzy mieszanin? rozgoryczenia, ale wi?kszo?? ugi??a si? pod si?? jej uroku.

W ko?cu nikt oprócz Was nie widzia? wcze?niej Zaginionej Atlantydy i jej mieszka?ców... jeste?cie odkrywcami, awanturnikami ??dnymi przygód. Mo?ecie tyle rzeczy pokaza? w tym ?wiecie, tyle wynie?? st?d.. pytanie tylko czy taki by? cel Waszej podró?y?

Atlanci przyj?li Was niezmiernie serdecznie, serwuj?c Wam jad?o i napitek. Niektórzy porywali was do przedziwnego ta?ca b?d?cego mieszank? walca angielskiego i fokstrota. Ta?czyli?cie od wieczora do rana, sp?dzali?cie dnie w blasku s?o?ca. Pewnego dnia Królowa Atlantis zaprosi?a Was do swej sali tronowej informuj?c Was, ?e..."

Z pami?tników Pani ?mier?
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2009-09-03, 10:35, w całości zmieniany 3 razy  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-09-03, 10:25   

I zapowiedzi:

Antoine de Saint-Exupéry
"Oto bowiem - powiada? ojciec - wielka tajemnica ludzi. Zaprzepaszczaj? to, co istotne, i nie wiedz?, co zaprzepa?cili"

Howard Phillips Lovecraft
"Tajemnica przyci?ga tajemnic?."

Stephen King
"Nikt nie mo?e ?y? wiecznie, ale ka?dy próbuje"
Ostatnio zmieniony przez Alfar 2009-09-03, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  

Kaym 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-09-03, 22:49   

Wi?c niech b?dzie ci?g dalszy m?drych cytatów czyt. rady Pana Czas. ;-)

Niccolo Machiavelli
Gubi sam siebie ten, kto drugiego czyni pot??nym, gdy? tworzy si? t? pot?g? zr?czno?ci? lub si??, a jedno i drugie budzi nieufno?? u tego, który sta? si? pot??ny

Ernest Hemingway
?wiat to fajne miejsce. Warto o niego walczy?

Sekretem sukcesu jest uczciwo??. Je?li tylko potrafisz j? udawa?, wygra?e?.

James Clavell
Bo królem jest zawsze najsilniejszy, nie tylko dzi?ki samej sile, ale dzi?ki sile, sprytowi i szcz??ciu.
Ostatnio zmieniony przez Kaym 2009-09-05, 10:49, w całości zmieniany 2 razy  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi