Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z deklaracjami..
Autor Wiadomość
Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-12-10, 11:53   Problemy z deklaracjami..

Hej, mam takie pytanie - czy s? w?ród Was osoby maj?ce trudno?ci z pisaniem deklaracji? Macie problem z form??

Dlaczego niektórym napisanie ich sprawia rado??, a dla reszty jest takie niewygodne i m?cz?ce?

Pad?a ju? sugestia by zrobi? dwie tury deklaracji - co o tym s?dzicie? Bo my ju? wiemy, ?e jest to mega czasoch?onne i raczej nie damy sobie z tym rady. Jak oceniacie jako?? odpowiedzi na deklaracje? S? osoby ktore s? bardzo zadowolone i takie, którym co? zawsze nie pasuje... ale przecie? nie wszystko si? musi udawa?, nie?

Paszko 
Cz?onek Noctem
J.H.Czarny

Wysłany: 2008-12-10, 12:18   

No dobra, ja tam lub? deklaracje pisa? ;)
Dla mnie wydarzenia mi?dzylarpowe s? tak samo gr?, jak sam LARP i lubi? zarówno popisa? co? ingame na forum (koterie, PMki), jak i napisa? porz?dn? deklaracj?. Tylko jeden ból - strasznie du?o czasu na to schodzi, jak si? chce dopracowa?.
Z drugiej strony jakby si? uprze? to pewnie mo?na by na szybko co? stworzy? w pó? godzinki...
Najwi?kszy problem to jednak uzgodnienie dzia?a? z innymi graczami.

Odpowiedzi na deklaracje - jasne, ?e nie zawsze wszystko musi si? uda?! A jak brakuje w odpowiedzi jaki? informacji to zawsze mo?na si? MGi? dopyta?; sprawdza?em - odpowiadaj?! :)

Natomiast co do dwóch tur - fajna sprawa, szczególnie ?e np. druga deklaracja mog?aby wynika? z efektów pierwszej. Ja by?bym za, ale ju? s?ysza?em z opowiada? ile czasu zajmuje ich rozpatrzenie, wi?c w pe?ni rozumiem niech?? MGi? do takiego rozwi?zania.

Thar 

Wysłany: 2008-12-10, 12:57   

Ja mam problem z form?, problem do dyskusji na dzi?, o! Tak w?a?nie uczyni? zapytam naszych przyjaznych MG.

Ale my?l?, ?e jak za?api? o co chodzi to nie b?dzie wi?kszego problemu. To nie mo?e by? trudniejsze od prac na stylistyk? :P Dam rad?.

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-12-10, 13:00   

Cytat:
Natomiast co do dwóch tur - fajna sprawa, szczególnie ?e np. druga deklaracja mog?aby wynika? z efektów pierwszej.

Ten aspekt jest bardzo fajny. Zw?aszcza, kiedy akcja jest liniowa i ta druga zale?y od skutków pierwszej.

Ja nie lubi? pisa? deklaracji :/
Nie wiem od której strony ugry?? pomys? na dekla: jak co? skombinowa?, jak opisa? ?eby by?o logiczne, itd. Wynika to pewnie u mnie z ma?ej ilo?ci PD w realu, bo rzadko co? za?atwiam czy chocia?by interesuj? si?, jak dzia?aj? instytucje. Po drugie- nie mam zwyczaju robi? na z?e innym, co niestety jest przymusem na LARPie :P

Odp MG- s? w porz?dku. Jak pisala Alfar - nie zawsze musi si? udawa?. Chocia?by: BO NIE. To one s? MG, one kreuj? ?wiat i je?li co? nie wychodzi, to napewno maj? swój ukryty powód! Z reszt?- co to za radocha, kiedy wszystko wychodzi i czasami nie dostanie si? po uszach? :->

Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2008-12-10, 13:19   

Mo?e nie 2 tury, ale teraz ta sytuacji z jedna akcja personaln? po wszystkim bardzo mi si? podoba. Mo?na troch? jeszcze bardziej poci?gn? w?tki które uda?o si? odkry? przez wp?ywy. Je?eli mog?a by ona zosta? by?ym jak najbardziej za.
Pozdrawiam
Tower

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-10, 14:47   

O ?wietnie, mój symulowany wyjazd do Czech na co? si? przyda?:).

A co pozostali s?dz? o tej dodatkowej akcji personalnej? Bo póki co ma?o kto z niej skorzysta?.
Woody Allen

bezjimienny 
Cz?onek Noctem
still prince in town

Wysłany: 2008-12-10, 15:32   

Je?eli ju? mam dobry pomys? na to co moja posta? mia?aby robi? mi?dzy LARPami to samo napisanie deklaracji jest w moim przypadku czynno?ci? ?atw?, prost? i w miar? przyjemn?.

Odno?nie dodatkowej tury zgadzam si? z przedmówcami.
Cytat:
A co pozostali s?dz? o tej dodatkowej akcji personalnej? Bo póki co ma?o kto z niej skorzysta?.

Chyba troch? ma?o czasu na napisanie by?o. Chocia? pewnie po 19 stwierdzicie, ?e jednak macie co czyta?.

No i jeszcze jedna kwestia: w instrukcji obs?ugi deklaracje dziel? si? na:
-personalne
-PeDekowe
-z wp?ywów

Warto by tam zaznaczy?, ?e jak to mi napisa?y?cie na personalnym, z cech pozycji nie tylko wp?ywy daj? dodatkowe deklaracje (mentor,?wita etc.).

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-10, 16:06   

Ok, zaraz si?d? i to zmieni?.

S?uszna uwaga.
Woody Allen

Phantom 

Wysłany: 2008-12-10, 17:21   

Lathea napisał/a:

Bo niektorzy nie mogli 8-)

Sex Blood & Industrial

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-12-10, 17:26   

Nie strzelaj z wiesz czego:) I tak masz rekompensat?:P

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2008-12-10, 18:02   

Aghrrr, widz? tu wp?ywy u MGów, co najmniej na 3 kropce :-P

A je?li o mnie chodzi - dodatkowa deklaracja tak, podzia? nie. Mo?e si? zdarzy? (nie musi, ale jestem pesymist? :-P ) ?e wprowadzenie dodatkowej tury wprowadzi chaos, nie wspominaj?c ju? o nawale roboty dla MG. A dodatkowa deklaracja sprawia, ?e wi?cej si? dzieje, Pozna? ?yje, a nie tkwi w miejscu.

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2008-12-10, 19:28   

Ja wiem, jak wygl?daj? deklaracje mi?dzydramowe od strony eMGa.

Nigdy si? nie zgodz? na dwie tury deklaracji.

Ostatecznie ta prywatna dekla mo?e byc na dopi?cie wszystkiego, jak ju? bardzo bardzo, bardzo gracze chc? miec co? jeszcze po odpowiedziach na wcze?niejsze.

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-12-10, 21:45   

Cieszy nas bardzo tak pozytywny i rozumiej?cy nas eMGinie odzew:) Zauwa?y?y?my, ?e deklaracje w takiej formie jak ta bardzo si? przyj??y i zastanawiamy si? nad wprowadzeniem tego na sta?e. Wszystko zale?y tak naprawd? od tego czy z cz??ci? rozwi?zanych w?tków wydarzenia na larpie nadal b?d? mie? swoj? eskalacj?. Có?, przekonamy si? ju? w t? sobot?! :)

Kane 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2008-12-11, 17:09   

A ja mam cholerny problem z deklaracjami. Brak koncepcji albo niemo?no?c jej sprecyzowania to u mnie norma. Deklaracje nie s? m?cz?ce, ale czasami przyda?by mi si? kto? kto by je za mnie napisa? ;-)
Ostatnio zmieniony przez Kane 2008-12-11, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2008-12-13, 13:35   

Có?, ostatnio zdziwi?o mnie jedna rzecz.
Odpowiedzi? na moj? deklaracj? by?o mniej wi?cej "Ok, ale wi?cej nie mo?esz wyda? na t? cech?/atrybut/dyscyplin? [no przecie? nie powiem na co ;-) V.]"
Z mojego punktu widzenia co? si? nie zgadza. To nie jest tak, ?e gram tylko na LARPie, a podczas deklaracji w??cz mi si? tryb "zdob?d?_kropki". Pisz?c deklaracj? te? robi? to pod k?tem postaci. Taka odpowied? nie do ko?ca mnie satysfakcjonuje, poniewa? chcia?bym si? dowiedzie?, jak wp?yn??o to na ?wiat, mnie samego czy inne organizacje/kraje itp.
Ja wiem, ka?demu graczu pisa? takie d?ugie odpowiedzi to ?mier?, a Wy macie jeszcze swe ?ycia prywatne. I nie jest tak, ?e atakuje kogo? konkretnie - po prostu zg?aszam uwag? i czekam na odpowied?.

Odpowiedz do tematu