Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tower
2009-02-11, 09:54
Inwizycja Atakuje- Spam Gierki

Czy jest miejsce na tym forum na takie posto-nabijajace tamaty jak spam gierki
Tak
20%
 20%  [ 5 ]
Nie
80%
 80%  [ 20 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2008-12-03, 10:21   Inwizycja Atakuje- Spam Gierki

Witajcie.
Ankieta a propos tematu spam gierki:

Postanowi?em powstrzyma swoje moderskie zap?dy (narazie ;)) i zapyta? si? co s?dz? o tym s?dzi reszta spo?ecze?stwa.

Dla mnie z jednej strony to nie przeszkadza kiedy ma si? temat w ignorowanych aby kto? tam nabija? puste posty. Z drugiej strony troch? to smutne, ?e swój wolny czas ludzie wykorzystuj? na pisanie tego typu rzeczy zamiast rozkr?ci jaka? inicjatyw?, zagra? sesj? albo zrobi larpa - bo w ko?cu to jest forum grupy larpowej (a ostano jako? nie cierpi? na wysyp larpów).

Pozdrawiam
Tower

Velazkez 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2008-12-04, 09:03   

Spam chmmm z tym trudno walczy? i trudno znale?? jakikolwiek sensowny konsensus. To jest normalny problem na ka?dym forum. Ale trzeba pami?ta? ?e ka?dy mo?e odczytywa? spam na swój sposób. Ja si? zazwyczaj bardzo rzadko odzywam na forach, dla mnie maj? bardziej charakter informacyjny. Do dyskusji bardziej wole komunikatory lub maile no i oczywi?cie typowy kontakt twarz? w twarz.
Typowych spam gierek nie lubi?, niby to jest fajne ale po 5-10 postach to si? po prostu nudzi. I tutaj powstaje problem prewencji takowym gierk?. Czy pozwala? na ich powstawanie i kasowa? dopiero po wyga?ni?ciu tematu czy kasowa? od razu?
Co do inicjatyw nie ka?dy musi czu? powo?anie do organizowania takowych. O ile przeprowadzenie sesji jest stosunkowo ?atwe po gruntownym zapoznaniu si? z danym systemem plus w?o?eniu w ni? ma?ej dozy wyobra?ni. To zorganizowanie larpa nie jest ju? takie ?atwe a liczy si? jako?? a nie liczba;)
Chocia? zgodz? si? z tob? ?e przyda?by si? jeszcze jaki? larp;)

Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2008-12-07, 09:25   

Dzi? wieczorem zamykam ankiet? i co? si? postanowi :)

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2008-12-07, 11:55   

Nie chce zosta? zlinczowany i w ogóle... ALE takie ma?e pytanko. wszyscy s? przeciw spam gierk?, a forum praktycznie nie ?yje. nie liczne posty pojawiaj? si? dziennie w bardzo nielicznych tematach. Wi?c skoro i tak nie wchodzicie na to forum i si? na nim nie udzielacie to o co chodzi? Bo rozumia?bym, gdyby forum t?tni?o ?yciem, dziennie pojawia?o si? po (dajmy na to) 30 - 40 postów. To ok. Ale dziennie pojawia si? MAKS 10 - 20 (jak ja patrze). Nawet spam gierka nie jest spam gierk? bo ostatnio nikt nic w niej nie pisze. Mi jest oboj?tnie co do tego. Nauczony do?wiadczeniem fajna jest gierka pt: "opowiadanie" gdzie ka?dy pisze jedno zdanie kontynuuj?c to co napisa? poprzednik (w tylko i wy??cznie ogólnej formie). Jest to zawsze ?mieszne plus wychodzi naprawd? ciekawe opowiadanie :) Wi?c, jak chcecie zamkn?? "spam gierki" to ok. Ale poka?cie ?e robicie to dlatego ?e forum ?yje i jest to w jaki? sposób (najlepiej uzasadniaj?c) dla was dra?ni?ce. Bo ja osobi?cie dochodz? do wniosku ?e tyle jest g?osów na nie g?ównie dlatego ?e Mi?ki ruszy?y temat ?e "SPAM GIERKI S? NIE TYLKO Z?E ALE I MROCZNE!!" (Cytat, prawie, z Bundza :P) i teraz wszyscy mówi? to samo bez ?adnego logicznego poparcia.

Mi spam gierki nie robi?. Mog? zosta? ale mog? te? znikn??. Ale fajnie by by?o gdyby zosta?o to jako? logicznie uzasadnione. A nie dlatego ?e "Mi?ki nie chc? to my te? nie" albo "przeszkadza mi spam" - (w takim przypadku go ignoruj) bo zamykanie czego? bez dyskusji tylko dlatego ?e góra tak powiedzia?o to zaje?d?a to na kilometr Camarilla :/a mnie si? to NIE podoba.

"Never hesitate, never stop, NEVER SURRENDER "

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-07, 12:43   

Co nieco w tym prawdy, ale s? spam GIERKI i s? SPAM gierki. Musz? przyzna?, ?e ta z klanami nale?y jednak do tej drugiej. Nie wymaga kreatywno?ci (nie musisz uzasadni? w ?aden sposób czemu temu klanowi dodajesz a tamtemu odejmujesz), wi?c nie pasuje mi zupe?nie do tego forum. Skojarzenia te? wola?abym sobie podarowa?. Historyjka mog?aby nawet pasowa?:).

O ile to ograniczymy do rozsadnego poziomu tych gier to przy w??czonej opcji ignorowania tematów s?dze, ?e mo?na by je zostawi?...chocia? zag?osowa?am na nie. By?o to nie dla tych spam gierek, które mamy aktualnie.
Woody Allen
Ostatnio zmieniony przez Lathea 2008-12-07, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  

Phantom 

Wysłany: 2008-12-07, 12:44   

Dareth napisał/a:
Nie chce zosta? zlinczowany i w ogóle... ALE takie ma?e pytanko. wszyscy s? przeciw spam gierk?, a forum praktycznie nie ?yje. nie liczne posty pojawiaj? si? dziennie w bardzo nielicznych tematach. Wi?c skoro i tak nie wchodzicie na to forum i si? na nim nie udzielacie to o co chodzi? Bo rozumia?bym, gdyby forum t?tni?o ?yciem, dziennie pojawia?o si? po (dajmy na to) 30 - 40 postów. To ok. Ale dziennie pojawia si? MAKS 10 - 20 (jak ja patrze). Nawet spam gierka nie jest spam gierk? bo ostatnio nikt nic w niej nie pisze. Mi jest oboj?tnie co do tego. Nauczony do?wiadczeniem fajna jest gierka pt: "opowiadanie" gdzie ka?dy pisze jedno zdanie kontynuuj?c to co napisa? poprzednik (w tylko i wy??cznie ogólnej formie). Jest to zawsze ?mieszne plus wychodzi naprawd? ciekawe opowiadanie :) Wi?c, jak chcecie zamkn?? "spam gierki" to ok. Ale poka?cie ?e robicie to dlatego ?e forum ?yje i jest to w jaki? sposób (najlepiej uzasadniaj?c) dla was dra?ni?ce. Bo ja osobi?cie dochodz? do wniosku ?e tyle jest g?osów na nie g?ównie dlatego ?e Mi?ki ruszy?y temat ?e "SPAM GIERKI S? NIE TYLKO Z?E ALE I MROCZNE!!" (Cytat, prawie, z Bundza :P) i teraz wszyscy mówi? to samo bez ?adnego logicznego poparcia.

Mi spam gierki nie robi?. Mog? zosta? ale mog? te? znikn??. Ale fajnie by by?o gdyby zosta?o to jako? logicznie uzasadnione. A nie dlatego ?e "Mi?ki nie chc? to my te? nie" albo "przeszkadza mi spam" - (w takim przypadku go ignoruj) bo zamykanie czego? bez dyskusji tylko dlatego ?e góra tak powiedzia?o to zaje?d?a to na kilometr Camarilla :/a mnie si? to NIE podoba.

Moderatorzy i administratorzy maj? to ?wi?te prawo robi? na swoim forum co im sie podoba nawet bez uzasadnienia. Je?li im jaki? w?tek wadzi to modyfikuj?/blokuj?/usuwaj? go i nikomu nie musz? si? t?umaczy?. Za nim na mnie kto? wsi?dzie to nie jestem ani modem ani adminem.

Sex Blood & Industrial

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-07, 12:47   

Ok, phantom, ale chodzi te? o to by pod dyktatur? modów ca?a reszta jako? tam ?y?a:). a nie egzystowa?a, czy ucieka?a wr?cz z forum. Staramy si? stworzy? miejsce dyskusji.
Woody Allen

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2008-12-07, 12:51   

Phantom napisał/a:

Moderatorzy i administratorzy maj? to ?wi?te prawo robi? na swoim forum co im sie podoba nawet bez uzasadnienia. Je?li im jaki? w?tek wadzi to modyfikuj?/blokuj?/usuwaj? go i nikomu nie musz? si? t?umaczy?. Za nim na mnie kto? wsi?dzie to nie jestem ani modem ani adminem.

Tylko je?li robi? to w ten sposób to po kiego jakiekolwiek ankiety? Plus to jest forum, wydawa?o mi si?, wspólne. A nie moderatorów i adminów. Nie mam zamiaru na Ciebie wsiada?. Ale modzi i admini maj? za zadanie operowa?, naprawia?, kontrolowa? i ulepsza? forum WRAZ z u?ytkownikami. Bo je?li ma by? tak jak mówisz to po co inni ludzie udzielaj? si? na forum skoro admin mo?e stwierdzi? ?e jemu to nie pasi i tak "bo ma widzi mi si?" zablokowa? Ciebie i pousuwa? Twoje w?tki i posty?

Gdzie sens? Gdzie logika? Forum chyba s?u?y do czego? innego. a tak btw to to co napisa?em by?o do u?ytkowników forum a nie do adminów. Bo oni pytaj? nas o zdanie. chodzi mi po prostu o to ?e jak kto? jest przeciw to niech powie dlaczego. a nie "Nie bo nie" Jeste?my lud?mi my?l?cymi czy PISem?

Phantom 

Wysłany: 2008-12-07, 12:57   

No tak ale zauwazcie prosze, ze ja nie wyrazilem opinii na temat tylko stwierdzilem fakt. Mod/admin moze, ma techniczne mozliwosci robic takie rzeczy. Czy robi dobrze czy zle? Moj stosunek do tej sprawy jest w pelni ambiwalentny.

Greets :->

Sex Blood & Industrial

Tower 
Cz?onek Noctem
Fourth Tradition

Wysłany: 2008-12-07, 13:35   

Witajcie.
Jako mod mam dba? o porz?dek na forum, ale nie b?d? blokowa? ka?dego tematu który mnie nie interesuje, bo przecie? nie po to cz?owiek dostaje tak? w?adze aby leczy swój kompleks ni?szo?ci czy cokolwiek innego. Ankieta jest po to aby ludzie mogli si? ustosunkowa? czy s? na tak czy na nie, sobie taka rozrywk? na forum czy nie. Oczywi?cie mo?na wrzuci? temat do ignorowanych, ale nie do ko?ca o to tu chodzi. Forum nie nale?ny do najbardziej ?ywych to chyba wszyscy zauwa?yli, ale jako? rzadko pojawiaj? si? tematy w których chcia?by co? przekaza? albo porozmawia?. Bo wyrzucenie jaki teraz utwór mam na odtwarzaczu nie jest moim zdaniem rozmow?. Osobi?cie wola?bym aby by?by na tym forum nawet 3-4 przemy?lane posty dziennie , a nie 400 nic nie znacz?cych tematów dla jaj. Ale by? mo?e starzeje si?.
Pozdrawiam
Tower

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-07, 13:45   

"by? mo?e si? starzeje" to stwierdzenie na zupelnie inny temat, na który mo?na by w sumie pogadac;).

Jezeli tego rodzaju tematy jak piosenki, czy minusy i plusy bylyby max 20% dzialnosci forum, to czemu nie? Ale aktualnie bywaja z perspektywy osoby nie miejacej dostepu do AM - 80% i wi?cej.

Mo?e zapyta? u?ytkowników, czemu nie dyskutuj? na forum?

EDIT - a par? osób mo?e usun?? ca?e to forum, i co z tego?
Woody Allen
Ostatnio zmieniony przez Lathea 2008-12-07, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-12-07, 20:55   

Dareth - odwo?uj?c si? do Twojego pierwszego posta w tym temacie musz? powiedzie?, ?e wol? mie? 1 posta na sensownego na forum, ni? 20 postów typu spam. Nie lubi? czyta? z komputera, a cholernie nie znosz? jak mnie cokolwiek omija, wi?c nie zignoruj? tych tematów. Wola?abym, aby tematy z dzia?u spam i tym podobne, które zgodnie z za?o?eniami FORUM DYSKUSYJNEGO (wikipedia): " Forum dyskusyjne – jest przeniesion? do struktury stron WWW form? grup dyskusyjnych, która s?u?y do wymiany informacji i pogl?dów mi?dzy osobami o podobnych zainteresowaniach przy u?yciu przegl?darki internetowej." - po prostu nie istnia?y.

bezjimienny 
Cz?onek Noctem
still prince in town

Wysłany: 2008-12-08, 13:13   

Cytat:
gdyby forum t?tni?o ?yciem, dziennie pojawia?o si? po (dajmy na to) 30 - 40 postów.

Okiem statystycznego u?ytkownika:
Nie by?o mnie na forum od 23 i pó? godziny, po wej?ciu zasta?em 25 nowych postów, ani jednego na personalnym, i ?adnego w spam-gierkach. Dlatego moim zdaniem trudno mówi? o martwicy forum. Natomiast kiedy by?o po 100 postów w ci?gu kilku godzin, z czego wi?kszo?? stanowi?a spam to czu?em si? lekko poirytowany.

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2008-12-08, 15:20   

Hm. Nie wypowiadam si?, zasadniczo...

Siedz?cy na forum d?u?ej ni? par? dni wiedz?, ?e cz?sto pisz? bezsensowne posty. Lubi? purnonsens. Lubi? absurd. W zwi?zku z tym ja o spamie wypowiadac si? nie powinienem...

Tylko nie rozumiem, dlaczego na forum ma byc wi?cej postów. Dlaczego, je?li forum jest martwe i nic si? nie dzieje, to trzeba w dzwon uderzyc i sztucznie indukowac dzia?alno?c u?yszkodników, tworz?c topy, które de facto nie posiadaj? ani merytorycznej, ani humorystycznej warto?ci i s? jedynie zapychaczami.
Mnie si?, wiecie, wydawa?o, ?e to forum dotycz?ce larpów, sesyi i innych dzia?a? grupy larpowej. Do tego nie potrzeba du?ej liczby postów. Do tego trzeba du?ej liczby postów zwi?zanych z gr?. Po co na si?? zape?niac archiwa?
Nudno? Gry komputerowe si? sko?czy?y, w telewizji nic nie leci? Kontaktu z lud?mi szukamy?
To, psia ko?c na piwo z kumplami i?c, a nie marnowac klawiatury. Klawisze si? wytr?, literek nie b?dzie widac, trzeba b?dzie nowe kupic...

Nie zrozumcie mnie ?le. Chcecie pisac spam, to piszcie. Mnie te? od spammerów wyzywaj?:> Te? mi si? zdarzy?o par? krety?skich tematów pisac. Ja tylko dorzucam swoje trzy grosze do wypowiedzi, ?e trzeba pisac cokolwiek, ?eby forum ?y?o. Wed?ug mnie to bzdura.
Forum ?yje swoim tempem. W?a?ciwym, jak dla mnie.
Po choler? udawac, ?e je?li jest wi?cej postów, to jest lepiej? Jaki? konkurs jest, jakie? konkurencyjne forum i trzeba tamtym u?yszkodnikom udowodnic, ?e szybciej od nich potrafimy napierdalac ad random w klawisze?

Nie wiem. Mo?e ?le poj??em ide?.

I nie zabieram g?osu, czy powinny byc owe? posty usuwane, czy nie. Mam je tak g?eboko w ... trzewiach, ?e analiza proktologiczna by nie pomog?a.
Ostatnio zmieniony przez Che 2008-12-08, 15:23, w całości zmieniany 2 razy  

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2008-12-08, 16:40   

i oto co w?a?nie wywo?a?em mi chodzi?o :) Nie mówi? Alfar ?e spam jest dobry i musi istnie?. Nigdy czego? takiego nie powiedzia?em. Jedyne o chcia?em to uzasadnienie jakie? przez ludzi czemu nie. Bo jest mnóstwo osób na Noctem które si? w ogóle nie udziela a g?osuje "nie - spam jest z?y"
Ja powiedzia?em ju? w tej spam gierce. Ni mnie spam gierki grzej? ni zi?bi?. Po prostu jak jest ankieta to warto si? ustosunkowa? do tematu. A nie odda? g?os i koniec. Np. w Paranormalnych, na ankiet? g?os odda?o 16 osób. w dyskusji udzia? bierze 9. Marudzicie ?e forum jest pó??ywe lub martwe. A co WY (nie wliczam tu mi?ków bo one maj? od zajechania postów) zrobili?cie ?eby forum ?y?o? Fakt. Ta spam gierka Alkhaara jest cienka (opowiadanie by?oby lepsze) ale on po prostu chcia? ?eby, z jego pkt widzenia chocia?by, forum by?o bardziej aktywne. Ja wiem ?e wszyscy na nim obecni s? trupami. ale jeste?my przecie? ?YWYMI trupami.

A co do tego co powiedzia?a? Alf. Jako MG nie chcesz ?eby co? Ci? omija?o... Ale akurat w spam gierkach wiesz ?e nic Ci? nie omija. Tylko nudny spam. Wi?c co za problem zignorowa? tego typu temat?

P.S
I czemu ludzie nie udzielaj? si? i nie wal? takich postów jak tutaj w jaki? prawdziwych, normalnych tematach?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi