Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
"Klamca" Jakuba ?†wieka
Autor Wiadomość
Jakub.bak 

Wysłany: 2007-02-17, 20:22   "Klamca" Jakuba ?†wieka

No dobra, a taka ksiazke jka "Klamca" ktos czytal? Autor Jakub ?†wiek. Jest tez druga czesc "Klamca - Bog marnotrawny".

Ksiazka oferuje troche inne podejscie do naszej wiary w Boga, Anioly i Szatana. Otoz... Boga nie ma. A dokladniej, wyszedl i nie wrocil. W dodatku nie zostawil zastepcy. Wladze sprawuja Anioly, ktore jednak nadal musza przestrzegac zasad Boga. I wtym probelm, no wiecie, krew baranka na drzwiach i te sprawy. Znalazl sie jednak ktos, kto sobie z tym poradzi. Aniolkiem to on raczej nie jest. Ktos cos kiedys slyszal o Lokim? Nordyckim bogu klamstwa?

Nawet jesli kiespko przedstawilem ta ksiazke, to i tak ja polecam. Troche smiechu tez przy niej jest.

Alex 

Wysłany: 2007-02-17, 23:49   

Swoja droga, cos ostatnio przesyt opowiesci o odchodzacym Bogu. Klamca, Siewca, Preacher...

W?odek 

Wysłany: 2007-02-26, 18:14   

I co z tego, ze przesyt? Klamce naprawde warto przeczytac. Dzisiaj skonczylem druga czesc i z czystym sumieniem moge polecic te ksiazke w sumie kazdemu.

Michalena 

Wysłany: 2007-02-27, 14:55   

ten topic mnie deprymuje - zawsze jak wchodze w nieprzeczytane wiadomosci otwiera mi sie Klamca - Jakub. Wiecie jak to dziala na psychike? :P:P:P

Jakub.bak 

Wysłany: 2007-02-27, 14:59   

:DDDD Ale ksiazna jest naprawde fajna :DDD Polecam. Proacher, czy cos innego, Klamca chyba wypada najlepiej w moich oczach :)

Alex 

Wysłany: 2007-02-28, 00:54   

Preacher nie Proacher. Komiks z serii Vertigo, kto zna ten wie co to oznacza. Naprawde warte przeczytania. Nie jest to typowy amerykanski komiks robiony ot na kase. Ma tresc i przekaz, jest pomyslany od poczatku jako zamknieta calosc i generalnie - rzadzi :)

No i HBO wlasnie zaczelo robic mini serial na podstawie komiksu. Troche sie boje, ale moze wyjsc interesujaco.

Przepraszam za offtop :)

Thar 

Wysłany: 2008-12-01, 11:45   

Co do ksi??ki, ?adnych rewelacji, ot takie zwyk?e rozrywkowe czytad?o. Je?eli kto? nie potrzebuje si? dosuzkiwa? 90 dna to powinna si? spodoba?. Niez?y humor, fajna akcja, ca?kiem przyzwoity warsztat.

Rzek?em

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-01, 11:51   

Kto? z dzi? przychodz?cych na prelekcj? mo?e ma po?yczy??
Woody Allen

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2008-12-01, 15:54   

K?amca jest naprawd? fajny :) Mnie bardzo podoba si? idea mieszania wszystkich mitologii i wierze?. A opis ataku na Ragnarock jest naprawd? ?wietny. Osobi?cie czekam na trzecia cz??? bo nie wierz? ?e zostawi to w ten sposób. Ppolecam tak?e ksi??k? "Li??c Ostrze" tak?e Jakuba ?wieka.

Nie przychodz? na prelekcje ale jak co to przy Tworzeniu postaci mog? przynie?? po?yczy? :P

"Never hesitate, never stop, NEVER SURRENDER "
Ostatnio zmieniony przez Dareth 2008-12-01, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

Chester 
Cz?onek Noctem
ziieELOonY jak GOobLiIN

Wysłany: 2008-12-01, 16:27   

Ja teraz ko?cz? czyta? trzeciego K?amce i oczywi?cie si? nie rozczarowa?em.
Ksi??ka trzyma poziom poprzednich cz??ci jednocze?nie przedstawiaj?c alternatywny (zupe?nie inny ni? u Kossakowsiej) sposób na Apokalips? :D

Osoby, które czyta?y pierwszego i drugiego sie nie zawiod?. :)

Iluviel 
Shiny, shiny Kocie

Wysłany: 2008-12-02, 10:53   

?aa... Kurcze. Chester Przywie? do Posen to sobie przeczytam, znaj?c siebie zajmie mi to kilka godzin co najwy?ej, oki? Plosze, plosze, plosze... ;-)

A wracaj?c do wcze?niejszych cz??ci. Warto, bo ksi??ka ma by? do czytania, a nie ma m?czy? czytelnika jak nasze ulubione klasyki. Dobra ksi??ka to taka ksi??ka, po któr? si? ch?tnie si?ga. Taki jest w?a?nie "K?amca...".

Uwaga! To moje, ca?kowicie subiektywne zdanie. :-D
Ostatnio zmieniony przez Iluviel 2008-12-02, 10:54, w całości zmieniany 2 razy  

Paszko 
Cz?onek Noctem
J.H.Czarny

Wysłany: 2008-12-02, 14:21   

Ja K?amc? bardzo ceni? za to, ?e jest ?wietnym czytad?em. Nie ka?da ksi??ka musi od razu wnosi? nie wiadomo co albo sk?ania? do nie wiadomo jakich przemy?le?. K?amc? mo?na poczyta? w?a?nie dla odpr??enia i dobrej zabawy. I z takiego gatunku ksi??ek "K?amca" (1 i 2) to najlepsze, co ostatnio czyta?em. Trzeciego ju? mam, ale czeka na swoj? kolej. Jakby kto? nie wiedzia? - pierwsze dwie cz??ci to zbiory opowiada?, 3 to powie??.

Elmo 

Wysłany: 2008-12-02, 17:55   

Czy?by K?amca by? ksi??k?, któr? czytuje si? w tramwaju? ;-)

Paszko 
Cz?onek Noctem
J.H.Czarny

Wysłany: 2008-12-02, 18:05   

Dok?adnie - idealna do tego? celu.

Elmo 

Wysłany: 2008-12-02, 19:46   

Mia?ka, znaczy si?? :)

Odpowiedz do tematu