Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego Siewca Wiatru ssie
Autor Wiadomość
Alex 

Wysłany: 2007-02-10, 14:29   Dlaczego Siewca Wiatru ssie

Wlasnie jestem po lekturze i jakos tak... ech. Slyszalem dobre opinie o tej ksiazce, od trzech osob z ktorych zdaniem sie licze. A tu dupa. Ksiazka jest przydluga, czytalo mi sie ja na mus, opisy zupelnie do mnie nie przemawialy i je przeskakiwalem.
Nie mowie ze ksiazka jest tragiczna. Rzeklbym, ze srednia, jeno te nieszczesne pozytywne recenzje nastawily mnie na cos wiecej.
Pojawil sie glos, ze to ksiazka kobieca niby ma byc. W sumie moze i prawda, bo te trzy osoby ktore mi polecaly kobietami wlasnie byly :).

Anyways, ktos czytal? Jakies opinie?

Michalena 

Wysłany: 2007-02-10, 16:06   

ny, ale moge sprobowac:)

TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2007-02-15, 22:06   Re: Dlaczego Siewca Wiatru ssie pale

Alex napisał/a:
ktos czytal? Jakies opinie?

Ksiazka jest w porzadku, ale nie jest fenomenalna i zdecydowanie nie trzyma poziomu opowiadan. Podoba mi sie w niej bardziej koncepcja i intryga oraz pojedyncze pomysly na sceny i postaci, niz prowadzenie akcji i tzw. 'warsztat'.

Szczegolnie wkurwiajace (to jest jedyne wlasciwe slowo) sa przydlugie nawiazania do (a wlasciwie przypomnienia) wydarzen z opowiadan. Czytalem wszystkie lub prawie wszystkie opowiadania MLK z tego cyklu przed siegnieciem po powiesc i w momencie gdy natknalem sie na trzecie takie 'nawiazanie' do czegos co znalem i pamietalem szlag mnie trafial. Potem bylo tylko gorzej.

Natomiast bardzo mi sie podobala ostateczna bitwa z pomiotem Siewcy. Yum.

Alex napisał/a:
Pojawil sie glos, ze to ksiazka kobieca niby ma byc. W sumie moze i prawda, bo te trzy osoby ktore mi polecaly kobietami wlasnie byly :).

IMO nie jest.

Waski 

Wysłany: 2008-11-30, 02:46   

Pomys? ksi??ki by? fajny gdyby tak tylko jeszcze napisa? j? jaki? facet a nie baba z kompleksami :D
Zgadzam si? z TORem ostateczna bitwa by?a najlepsza

Jak ju? zd??yli?cie zauwa?y? problem polega na stylu i sposobie w jaki j? napisano mo?e kto? powinien zrobi? jaki? przek?ad dla m??czyzn czy co? hehe

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-11-30, 10:15   

Waski, Twoja wypowied? jest szowinistyczna.

Mia?e? okazj? by? na spotkaniu z Kossakowsk??
Woody Allen

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2008-11-30, 11:38   

Dziwni jeste?cie :P Mi si? ksi??ka podoba?a. Uwa?am ?e naprawd? ma klimat. Mo?e momentami opisy by?y przyd?ugie, ale idea, intrygi i ogólnie pokazanie tego wszystkiego, naprawd? mi si? podoba?o.

"Never hesitate, never stop, NEVER SURRENDER "

Waski 

Wysłany: 2008-11-30, 23:11   

Lathea wcale nie jest szowinistyczna uwa?am tylko ze ta ksi??ka jest kierowana bardziej dla kobiet ni? m??czyzn przez to ze kobieta j? napisa?a... Nie nie by?em na spotkaniu z Kossakowska (chcia?em ale jak mia?em okazje to nie mia?em dojazdu) a Ty by?a??? ciekawie by?o??

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-12-01, 00:32   

Waski napisał/a:
Pomys? ksi??ki by? fajny gdyby tak tylko jeszcze napisa? j? jaki? facet a nie baba z kompleksami :D

Ale to stwierdzenie nie jest rownoznaczne ze stwierdzeniem, ze jest to ksiazka raczej dla kobiet.

Ze spotka? z Kossakowsk? zarówno osoby p?ci ?e?skiej jak i m?skiej nie chc? wychodzi?. Kossakowska opowiada o tym co wie w tak ciekawy sposób.

Ale co do ksi??ki - rzeczywi?cie jest pisana w specyficzny sposób.
Woody Allen

Agnieszka 
Cz?onek Noctem
Detektyw Enid

Wysłany: 2008-12-01, 16:00   

Siewca Wiatru nie ssie. Nie napisa?a go bynajmniej baba z kompleksami (Waski, by?e? kiedy? na spotkaniu z ni?? Je?li nie, to mo?e spróbuj). W niezwykle ciekawy sposób przedstawia anio?y, które wcale nie s? takie dobre, mi?e i kochane, oraz demony, które wydaj? si? by? ca?kiem ludzkie.

Zgadzam si? z Torem, opowiadania rzeczywi?cie s? troch? lepsze, ale to chyba nie powód, by tak ?le mówi? o ksi??ce, która trzyma ca?kiem niez?y poziom, prawda?
Ostatnio zmieniony przez Agnieszka 2008-12-02, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-12-01, 16:07   

Agnieszka napisał/a:
ale to chyba nie powód, by tak ?le mówi? o ksi??ce, która trzyma ca?kiem niez?y poziom, prawda?

Prawda jest taka, ?e je?li kto? (w tym przypadku pisarz) przyzwyczai nas do 'fajerwerków', to je?li 'wypluje' co?, co nam si? nie spodoba, to wtedy jest: "ble, ssie, itd".

Fajnie jest kogo? krytykowa?, prawda? ;)

Chester 
Cz?onek Noctem
ziieELOonY jak GOobLiIN

Wysłany: 2008-12-01, 16:35   

Ja si? zawsze zastanawiam dlaczego ludzie którym si? jaka? ksi??ka nie podoba musz? w tak spektakularny sposób wszystkim to oznajmia?...

Mnie si? uniwersum wykreowane przez pani? Kossakowsk? bardzo podoba?o. Oczywi?cie mia?o swoje plusy i minusy ale jak do tej pory nie spotka?em si? z ksi??k?, która by?aby doskona?a.

Na pewno jest to Ciekawe podej?cie do tematu angelologii i je?li kogo? to interesuje to powinien przeczyta? ta ksi??k? chocia?by dla poznania alternatywnej wizji.

Opowiadanie rzeczywi?cie by?y ciut ciekawsze ale nie widz? sensu by obrzuca? ksi??k? przys?owiowym b?otem ;]
Jak kto? chce to niech czyta, a jak nie to niech si?gnie poinn? lektur? :P

Alex 

Wysłany: 2008-12-02, 01:37   

Droga Agnieszko, a czy ja gdziekolwiek wypowiedzia?em si? na temat osoby autorki? Chyba pomyli?y Ci si? posty i autorzy, których powinna? atakowa? ;-)

Agnieszka 
Cz?onek Noctem
Detektyw Enid

Wysłany: 2008-12-02, 23:06   

Faktycznie, przepraszam za pomy?k? i ju? poprawiam. Ale, ?e niby atakuj?? Skad?e znowu ;-)

Thar 

Wysłany: 2008-12-03, 04:11   

Osobi?cie nie znalaz?em ogromnych wad w ksi??ce.
Opisy p. Kossakowskiej bardzo lubi?, s? plastyczne, ?atwo je sobie wyobrazi?. Poza tym podoba mi si? jej sposób kreacji ?wiata, nie tylko w Siewcy, ale tam równie?. Czu? w tym wszystkim lekko??.
Jak dla mnie, dobra literatura, jak kto? chce si? czego? wi?cej doszuka? to i znajdzie, jak kto? chce przeczyta? jak?? akcj?, przeczyta. Postaci zbudowane w bardzo fajny sposób. Nieco humoru, troch? z dramatu, du?a ilo?? akcji. Siewca nie ssie.

Odpowiedz do tematu