Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Tower
2008-09-03, 15:14
Kroniki Twierdzy Fellmoor
Autor Wiadomość
TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-05-05, 01:44   Kroniki Twierdzy Fellmoor

Grafoma?ski wst?pniak

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, istnia?a magiczna kraina.

?yli we? dzielni rycerze, szlachetne damy oraz najwi?ksi ze wszystkich, pot??ni magowie. Im to k?ania?y si? ?ywio?y, s?u?y?y zwierz?ta i ludzie. I by?y tam ró?ne inne dziwy, smoki i jednoro?ce, elfy i skrzaty...

Magowie wznosili tam pot??ne twierdze, w miejscach ukrytych przed wzrokiem ?miertelnych, a wie?ci o ich czynach i wielkiej magii nios?y si? echem po dolinach i wzgórzach.

Krain? t? nazywano imieniem, którego znaczenie dawno zosta?o zapomniane. Mówili o niej: Europa.

Ta opowie?? za? mówi o jednej z magicznych twierdz wzniesionej na wyspie zwanej Brytani? przez kilku magów, których z??czy?y przyja?? i przeznaczenie. O Fellmoor Keep...

O co chodzi

Drodzy moi,
wpad? mi ostatnio taki pomys? do g?owy... Pami?ta kto? z was taki system jak Ars Magica? O przygodach magów i ich towarzyszy w Mitycznej Europie XIII wieku...

Nawet je?li nie (system jest bardzo niszowy w Polsce), pomy?la?em sobie, ?e mi?o by by?o zagra? sobie w AM. A poniewa? nie mamy jeszcze na koncie ?adnego LARPa fantasy...

Trupa, czyli jak to si? robi w AM

Ars Magica promuje nieco inny styl gry ni? inne systemy. Tutaj bowiem ka?dy gracz prowadzi nie jedn?, ale kilka postaci. Jedna jest magiem, druga towarzyszem (ponadprzeci?tnym, ale nie korzystaj?cym z magii cz?owiekiem), a reszta to tak zwane grogi, czyli wszelkiej ma?ci pomagierzy, od s?u?by poprzez kowali a? do rzezimieszków i wykidaj?ów.

Kolejne sesje stolikowe prowadzone s? nie przez jednego MG, ale przez kilku, dla ró?nych postaci, wymiennie. W ten sposób ka?dy ma sposobno?? by sobie zagra?. A podczas gdy on prowadzi jego postaci zostaj? w zamku prowadz?c eksperymenta b?d? wypoczywaj?c przy kominku.

I w ten w?a?nie sposób chcia?bym prowadzi? sesje. A ?eby by?o jeszcze ciekawiej raz na jaki? czas, powiedzmy dwa-trzy miesi?ce, mo?naby urz?dzi? spotkanie magów i ich towarzyszy, w formie LARPa.

Nie mam jeszcze ca?o?ci szczegó?ów, ale te LARPy prawdopodobnie by?yby nieco inne ni? wszystkie jakie zna?em do tej pory. Po pierwsze dlatego, ?e gra zak?ada, i? pomimo pewnych niesnasek postaci raczej wspó?pracuj?. Jasne, mog? si? sprzecza?, k?óci? na temat filozofii magii i tak dalej, ale w ko?cu mieszkaj? pod jednym dachem i znaj? si? od lat. Raczej wi?c nie b?d? sobie wbija? no?y w plecy.

Co wi?c mo?naby robi? na takim LARPie? Hm... Kilka przyk?adów, które przychodz? mi do g?owy, to: ustalanie kierunku rozbudowy fortecy (na to te? jest mechanika ;)), wspólne przeprowadzanie eksperymentów, odczyty traktatów magicznych, opowie?ci o prze?ytych przygodach, rozs?dzanie sporów mi?dzy podw?adnymi, dyskutowanie na temat ewentualnych przymierzy (albo wojen) z innymi grupami... My?l?, ?e b?dzie co robi?.

No i dochodzi tu jeszcze druga ró?nica: chcia?bym, aby te LARPy (podobnie jak sesje) prowadzi?y ró?ne osoby.

Znajd? si? ch?tni do gry? Zaznaczam, ?e nie ka?dy graj?cy musi by? MG. Ale... Dlaczego by nie spróbowa?? :)

bezjimienny 
Cz?onek Noctem
still prince in town

Wysłany: 2008-05-05, 06:09   

Ja! Ja! Ja chce zagra? jednoro?cem!

No dobra, mag te? mo?e by?...

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2008-05-05, 07:21   

Te? z ch?ci? bym zagra?.

Dagon 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2008-05-05, 09:03   

ja chc?, ?eby mnie zatoki przesta?y bole? i gra? i mistrzowa? te? chc?...

czaki 

Wysłany: 2008-05-05, 11:21   

Ja do grania te? si? zg?aszam, a ?e AM lizn??em kiedy?, to my?l?, ze podj??bym si? i mistrzowania, nawet pomys? na LARPa mam, my?l?,ze pasowa?by do opisanej sytuacji. Je?li TORze chcia?by? pozna? szczegó?y (bo s?dz?, ?e LARPa Ty b?dziesz prowadzi?), to odezwij si? na priv, mog? przy LARPie tez pomóc.

A tak BTW - gratuluj? odgrzania dobrej gry, AM ma potencja?.

Bagu 

Wysłany: 2008-05-05, 12:00   

czaki - Larpy te? ró?ne osoby mia?yby prowadzi?.

Inicjatywa bardzo ciekawa i te? bym ch?tnie wzi?? udzia? (jako gracz i mg i gracz larpa i prowadz?cy larpa), ale nie wiem ile b?d? mia? czasu, kiedy projekt faktycznie ruszy. Jak pojawi si? konkretna data to postaram si? powiedzie? wi?cej.

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-05, 14:54   

mrrrah, wyciagam ?ape na znak aplauzu! wyciagam wszystkie ?apy i klaszcze! tak! tak! we?cie mnie na pok?ad! mrrrauuu!

TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-05-06, 19:30   

Chcia?bym si? z wami spotka? jako? zanied?ugo. W niedziel? 11 maja mo?e? Jakie? lokum by si? te? przyda?o... :)

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-06, 19:33   

11 bedzie tuz po alicji, ale tak sie sklada, ze... hmm rzucilam prace;)

wiec jasne jest mozliwosc spotkania si?:) niestety tym razem nie zaproponuje lokalu :-(

Elmo 

Wysłany: 2008-05-06, 19:40   

Ych, o jakiej godzinie? Wracam z Koszalina tego dnia...

czaki 

Wysłany: 2008-05-06, 19:51   

Ja mog? teoretycznie, cho? wola?bym inny dzie?. A mo?e w ?rod? za tydzie? o 20:00 w Altum?

Bagu 

Wysłany: 2008-05-06, 22:10   

Ja na 90% wyje?d?am tego dnia, wi?c raczej mi niebardo pasuje;/

czaki 

Wysłany: 2008-05-07, 09:44   

"Tego dnia" Bagu, czyli w ?rod? czy w niedziel??

Bagu 

Wysłany: 2008-05-07, 17:35   

Sorki czaki - w niedziel?;) ?rody z zasady mi nie pasuj? bo co ?rod? musz? by? o 20 w pracy;/

TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-05-07, 23:36   

Podr?cznik

Gramy w oparciu o zasady 4. edycji Ars Magica.

Podr?cznik w j?zyku angielskim jest do ?ci?gni?cia zupe?nie za darmo i ca?kiem legalnie tutaj (a jak poszperacie to gdzie indziej te? si? pewnie da go dosta?).

Spotkanie organizacyjne/prelekcja

W przysz?? ?rod?, tj. 14 maja, odb?dzie si? spotkanie graczy Kronik.

Godzina: 20:00
Miejsce: Collegium Altum, AE (du?y czerwony budynek z anten?)

B?dziemy rozmawia? o tym jak ten projekt ugry??. Prawdopodobnie b?dzie te? króciutka prelekcja na temat ?wiata gry.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi