Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
pytania & odpowiedzi
Autor Wiadomość
czaki 

Wysłany: 2008-04-22, 22:12   pytania & odpowiedzi

Prosimy, by?cie wszystkie swoje pytania zadawali tutaj. Nawet te, w kwestii tematu Wszystko, co powinni?cie wiedzie? o L5K... (równie? komentarze do tamtych wpisów), bo nie chcieliby?my robi? w tamtym temacie ba?aganu. Tak wi?c wszystkie pytanka piszcie tu, ch?tnie odpowiemy.

Uprzedzaj?c ju? zapewne najcz?stsze pytanie:
Rejestracja graczy odb?dzie si? niebawem, razem z podaniem terminu gry.

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-04-23, 10:24   

z tym "sh" to nawet bardziej jako "si" na przyk?ad 'shinobi' brzmi jak 'sinobi', ale wiem wiem mam si? nie czepia?:)

Bardzo si? ciesz? na tego LARPa!

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-04-25, 16:50   

czaki pro?ba o podanie orientacyjnej daty - miesi?c wystarczy.

czaki 

Wysłany: 2008-04-25, 18:19   

zapewne lipiec, ale to nic pewnego, wi?c to tylko moje PRYWATNE przypuszczenia

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-04-25, 19:00   

ok, Kuba cos wspomina?, ze juz duzo macie, wiec moze bedzie szybciej?

MorfiQ 

Wysłany: 2008-04-26, 19:51   

To ja zadam kilka pyta? :P

W czasach której edycji b?dzie si? dzia?a akcja?
Gdzie b?dzie si? dzia?a akcja?
Czy walka odbywa? si? b?dzie za pomoc? bezpiecznych mieczy?
Na ile osób planujecie gr??
Gdzie b?dzie si? odbywa? gra?

To w zasadzie na razie na tyle :)

Pozdrawiam, MorfiQ

czaki 

Wysłany: 2008-04-26, 22:54   

Witaj Bayushi Kami... znaczy si? MorfiQ.

Co do Twoich pyta?, to z góry mówi?, ?e nie wszystko, co odpowiem, jest pewne. Ale jako Skorpion, powiniene? chyba mnie zrozumie?...

A tak ju? serio, to rzeczywi?cie nie na wszystko Ci odpowiem, bo nie wszystko jeszcze mamy ustalone. I tak: fabu?a b?dzie si? toczy? zapewne przed pierwsz? edycj? L5K, jednak ju? za panowania Hantei XXXVIII. Co do miejsca akcji, to ró?nie. Mog? chyba zdradzi?, ?e gospodarzami pierwszej ods?ony b?d? najprawdopodobniej... Jednak w tej materii nie powiem ani s?ówka. ;) (Mamy ustalone ju? kto b?dzie gospodarzem, jednak nie chc? si? z tym zdradza?. Na dniach wyjawimy nasz? tajemnic?, wypatruj na forum...)
Walki - tu jeszcze nie wiemy, ale na pewno nie wpu?cimy nikogo z prawdziw? broni?. Nastrój nastrojem, ale katany s? ostre...
Liczba graczy? Pocz?tkowo liczymy na dwódziestuparu, w sumie im wi?cej, tym lepiej, dla ka?dego co? si? znajdzie do zrobienia.
Miejsce gry - jeszcze nie ustalone.

Mam nadziej?, ?e zrobili?my dobre wra?enie i si? pojawisz Skorpionie...

MorfiQ 

Wysłany: 2008-04-27, 08:11   

Dobra, to kolejne pytanie. Ile trwa? b?dzie larp? Czy b?dzie to raczej jednodniowa zabawa, czy co? d?u?szego?

Kolejne pytanie. Powiadacie, ?e larp b?dzie cykliczny, a wi?c jak cz?sto odbywa? si? b?d? gry? Ta sprawa jest dla mnie do?? istotna, poniewa? do Poznania mam kawa?ek drogi.

czaki 

Wysłany: 2008-04-27, 09:18   

LARPa planujemy jako jednodniowego, a po nim after party, czyli wspólna integracja. :) Zazwyczaj b?dziemy si? spotyka? ok. godz. 16:00, gra b?dzie si? rozpoczyna? oko?o godziny 17:00 i potrwa ok. 3-4 godziny. Potem gdzie? si? ulokujemy na afterka.

Same ods?ony planujemy ?rednio raz w miesi?cu, poniewa? Noctem jako Grupa LARPowa prowadzi równie? inne LARPy i nie bardzo byliby?my w stanie zorganizowa? gr? cz??ciej.

A teraz ja zadam pytanie Skorpionie... Sk?d jeste? MorfiQ? I nie pisz, ?e z Shiro Bayushi...

MorfiQ 

Wysłany: 2008-04-27, 13:59   

Jestem ze Zgierza, miasta k?amstw, przybytków rozkoszy wszelakich i roninów w dziwnych ortalionowych zbrojach. A owy Zgierz znajduje si? ko?o ?odzi.

No có?, w sumie inicjatywa fajna i musz? si? nad ni? powa?nie zastanowi? ;)

EDIT: i je?li si? pojawi? to mam nadziej? przywie?? ze sob? jak?? ?wit? ;)
Ostatnio zmieniony przez MorfiQ 2008-04-27, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  

czaki 

Wysłany: 2008-04-27, 17:14   

Zapraszamy zatem Zgierz do Poznania. Skoro to niedaleko ?odzi, to my?l?, ?e z dojazdem nie b?dzie wi?kszego problemu, bo to w ko?cu nie a? tak daleko. A mo?e i w razie czego uda si? nocleg w Poznaniu za?atwi?, kto wie... No i wyprawa raz na miesi?c do Pyrlandii to nie a? taki wydatek. Chyba, ?e tak Wam si? spodoba, ?e b?dziecie co tydzie? do Poznania na LARPy naszej Grupy je?dzi?. A potem studia tutaj, praca, dom... ;)
Ostatnio zmieniony przez czaki 2008-04-27, 17:27, w całości zmieniany 2 razy  

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-04-27, 17:17   

Eeee...
To w ko?cu Zgierz czy Zgorzelec bo to dwa ró?ne, oddalone od siebie miasta:P
Zgorzelec bli?ej Wroc?awia jest;)

MorfiQ 

Wysłany: 2008-04-27, 17:22   

Hem, hem :P Zgierz to nie Zgorzelec :P cho? obie nazwy pochodz? od wypalania lasów.

Postaram si? pojawi?, cho? nic nie obiecuj?, mo?e swoj? kobiet? zabior?, ale pewnie nie b?dzie chcia?a :P

No niestety... na studia w poznaniu ju? chyba za pó?no, bo matura za dni kilka, a studia ju? wybrane.

To ja mam jeszcze pytanie czysto organizacyjne. Czy b?dzie lista postaci w które gracze b?d? si? wciela?, czy b?dzie samowolka w tym temacie?
No i sprawa strojów. Jak u was z tym? Czy s? one symboliczne, czy raczej takie zaawansowane? No i czy kto? wie jak zrobi? hakam?? xD
Ostatnio zmieniony przez MorfiQ 2008-04-27, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  

czaki 

Wysłany: 2008-04-27, 17:34   

Ju? poprawi?em, przepraszam, oczywi?cie Zgierz.

Co do postaci, to raczej b?dziemy tworzy? je z graczami, ale bez takiej totalnej samowolki. Ninja nikt sobie nie zagra. NPCów raczej ma?o, z reszt? mamy czterech Mistrzów Gry, wi?c z tym raczej nie b?dzie problemu.

Co do strojów - na pewno b?d? i na pewno nie "symboliczne". Przynajmniej nie w moim rozumieniu "symboliczno?ci", czyli b?dzie trzeba mie? co? wi?cej ni? czarny golf i na tym mon klanu. Jednak postaramy si?, by koszt stroju nikogo nie ogranicza?. Z reszt? kwestia stroju na pewno b?dzie za jaki? czas poruszona i g??boko przedstawiona, wi?c radz? poczeka? z tym tematem. Na pewno b?d? mony klanowe, najprawdopodobniej w formie naszywek. Jednak spokojnie, szczegó?y za jaki? czas.

A studia zawsze mo?na po roku zmieni?... ;)

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-04-27, 17:53   

Kto? tu ma symbol mojego klanu w avatarze... hmmm:->

Odpowiedz do tematu