Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lathea
2008-11-01, 12:57
Alicja w krainie Koszmarów
Autor Wiadomość
Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-09, 16:00   

czyli nadal mamy jedna role wolna? Smutno tak rzucac... kto? ch?tny?

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-05-09, 19:26   

Zasady ?wiata:
1. Prawa fizyki nie obowi?zuj?
2. Nie ma granic
3. Nie ma tam czego? takiego jak czas, nic tam nie podlega prawom czasu

Mechanika:
1. Ludzie posiadaj? kryszta?y (pkt) Snu/Wyobra?ni (jasne znaczniki).
2. Koszmary posiadaj? kryszta?y (pkt) koszmaru (ciemne znaczniki).
3. Koszmary nigdy nie posiadaj? bezpo?rednio pkt Snu poniewa? po zetkni?ciu si? z nim gin? im pkt Koszmaru.
4. Pkt Snu neutralizuj? pkt Koszmaru, ale pkt Koszmaru mog? tylko zamieni? pkt Snu w pkt Koszmaru.
5. Ludzie posiadaj? pewn? ilo?? pkt Snu zale?n? od ich wieku i predyspozycji, jednak?e w sytuacjach stresowych pkt Snu zamieniaj? si? w pkt Koszmaru.
6. W Krainie Snów ludzie wydaj?c pkt Wyobra?ni wykonuj? akcje, mog?:
a)kreowa? przedmioty proste,
b)niwelowa? pkt koszmaru
c)mo?e macie jakie? ciekawe propozycje?
7. Pojedynki
De facto w tym ?wiecie nie istniej? pojedynki fizyczne. Mo?na komu? "wizualnie" zrobi? krzywd?, ale ten kto? nie umiera.
a)Koszmar vs. Cz?owiek
Je?li Koszmar chce kogo? wystraszy?:
-zastawia 1pkt koszmaru
-wybiera ofiar?
-odgrywa scenk?
Je?eli ofiara nie ma specjalnych zdolno?ci obrony to automatycznie zamienia jej si? 1pkt Snu w 1pkt Koszmaru. Koszmar odbiera zastawiony kryszta?.
Co z tego ma?
Otó?- podczas akcji wygrywanej w "eter" wyparowuje 1pkt Koszmaru wolny.
Jak go zdoby??
Prosty test papier-kamie?-no?yce z MG. Wygrana i remis- kryszta? jest Twój!
Co je?li nie wygrasz kryszta?u?
Kryszta? przechodzi do puli "ogólnej" i zgarnia go nast?pny Koszmar.
Co je?li przegram pojedynek podczas straszenia?
Je?li ?miertelnik posiada zdolno?ci specjalne, wykonujecie test p-k-n. Musisz wygra? by przestraszy?. Remis i przegrana- ?miertelnik si? cieszy a Ty tracisz na darmo pkt Koszmaru.
b)Koszmar vs. Koszmar
Oczywi?cie mo?esz t?pi? rywali. Wydaj?c swoje 2 pkt koszmaru znikasz delikwentowi 1 pkt koszmaru.
c)Cz?owiek vs. Koszmar
Wydaj?c 1pkt Snu znika 1pkt koszmaru.
d)Cz?owiek vs. Cz?owiek
Taki typ pojedynku jest tu raczej patologi?, ale... Wydaj?c swój 1pkt Snu i kreuj?c np miecz i przebijaj?c nim rywala, ten mo?e si? przestraszy? i zamieni mu si? pkt Snu w pkt Koszmaru. Pkt Koszmaru dostaje do r?ki atakuj?cy i mo?e (ale nie musi) odda? ten pkt jakiemu? Koszmarowi...

A teraz Ludzie zapominaj? wszystko co przeczytali o Koszmarach;)

Pami?tajcie i uwa?ajcie! Czyli kilka wskazówek do gry:
1.Ka?de pkt s? cenne- zw?aszcza Snu (nie tylko dla ludzi!) poniewa? nie stanowi? odnawialnego ?ród?a podczas jednego larpa!
2.Dobrze gospodarujcie swoimi kryszta?ami i miejcie na uwadze to, ?e dla niektórych larp mo?e sko?czy? si? szybciej z ró?nych przyczyn.
3.Mimo wszystko nie ki?cie punktów- najwa?niejsza jest dobra zabawa.
4.To nie jest larp polityczny, nie ma akcji fizycznych- ruszcie wi?c pok?ady wyobra?ni i grajcie po prostu dla samej fabu?y. To Wy tworzycie t? histori?! Nie ma tu miejsca na "to ja wygra?em tego larpa", bo ka?dy z Was tak naprawd? go wygrywa umiej?tn? gr?:)
Ostatnio zmieniony przez Olena 2008-05-09, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-11, 12:18   

?ci?? mu....

Zdj?cia z Alicji ju? s? na Picasie Noctemowej

http://picasaweb.google.p...KrainieKoszmarW

Mi?ego ogl?dania:) Cz??? zosta?a niestety rozja?niona, gdy? by?a bardzo nieczytelna.

Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2008-05-11, 12:27   

Bawi?em si? ?wietnie.
Nie mog?em - bo za du?o naraz osób chcia?o ze mn? rozmawia? - i nie by?em w stanie - bom chory - gra?, jak zas?ugiwa?a na to konwencja i posta?.
Si? kajam, si? kajam.
Ale bawi?em si? ?wietnie. Larp by? pomy?lany, przemy?lany i mia? klimat - a poza tym by? cholernie ciekawy.

I tu pojawia si? jeden ból - poniewa? by? ciekawy - w sensie fabu?? mia? zachwycaj?c? - czuj? kaca moralnego.
Albowiem Zabi?em Alicj? i Jacka. Wyrzuty sumienia mam. Liczne. I du?e.
A tak si? prosi?o o happy end...

I dlatego nie powinienem gra? z?ymi postaciami. Potem si? u?alam nad sob? i nad innymi.

??damy happy endu.

I podzi?kowania dla wszystkich, ?e byli i u?wietnili t? okazj?.

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-11, 12:58   

ja my?l?, ?e Alicja i tak jest szcz??liwa ;)

Bawi?am sie znakomicie. Mam nadzieje, ?e Koza wkrótce wylansuje sie na naszego g?ównego i najlepszego orga larpów;) chcemy wi?cej! :*

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2008-05-11, 12:59   

Larp ?wietny, przemy?lany i ciekawy.

Nie wiem, czy dobrze odgrywa?em swoj? posta?, ale gratulacje dla wszystkich pozosta?ych - chyba jeszcze nie spotka?em si? z tak dobr? gr? jak Kapelusznika czy Alicji.

No i ocyzwi?cie gratulacje dla Kozy za zorganizowanie i prowadzenie.

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-11, 13:10   

Najlepiej gra? TOR, co powtórz? po stokro?:) To by? najlepszy Marcowy Zaj?c EVER! :) Cmoksy:*

Ordos te? pi?knie gra? sceny jak rozpozna? w Alicji swoj? siostrzyczke, to by?o cuuute;), Czedol, klasa:), Ada - rewelka, paskudna dziewczynko:), Bug by? ?wietnym Kotem ^_^, Lathea i ten jej w?adczy g?os: "?ci?? mu g?ow?!" noo miód, Ben jako G?sienica, mówi?cy o Kochanej Alicji.. mruu:-), Dagon jak zwykle by?a zdo?owana:P, Vonen ?wietnie sobie radzi?e? i nie?le wkr?ci?e? biedn? Alicj?;), Velazquez - nooo nie znam Ciebie i nie wiem na ile Ci? sta?, ale te? by?o w porz?siu, Motyl - witamy na noctem^^

Ale i tak ?aba w postaci Quada i Drzewo z Oleny by?y przezajebiste:)

Znalaz?am jakie? produkty uboczne po imprezie - kto? zostawi? u mnie mascar? do rz?s, jaka? shish?:P, pozytywki, buty etc etc.. oczywi?cie nie przepadn?, s? bezpieczne:) Walic na kom jak co?;)

Wielkie dzi?ki drogie stfory za wspóln? gr?.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-11, 14:10   

Lekko spó?niona wlaz?am do mieszkania. Powita?y mnie powykrzywiane w szerokich u?miechach twarze (tak jak teraz my?l?, to ewidentnie bugu powinien miec makija?...), blade lica, natapirowane w?osy.

Misie i cylindry.

Bia?e fartuchy pensjonariuszy i znajomi widzeni przez pryzmat szale?stwa.

Tak, nasze ma?e sobotnie Sanitarium. Tylko czeka?, a wpadn? panowie z mi?ciutkimi kaftankami, ka?dy dostanie w?asny!

Tak, czego chcie? wi?cej prócz tych mi?kkich ?cian... klamki mo?e?

Przez drzwi z klamk? wej?? mog? Koszmary.

?miertelni i w?a?nie one, spotkanie nast?pi?o tego dnia, tego wieczora.

Jak by?o? ?wietnie. Przeprowadzony LARP bezb??dnie. Woreczki na ?etony to by?o dok?adnie to czego mi zabrak?o na Mg?ach! Uwaga dotycz?ca mechaniki przekazana na Afterze - by umiej?tno?ci ?miertelnych jednak by?y znane, to by ograniczy?o MG latania, gdy? testy mog?yby si? odbywa? bez niego.

Muzyka - troch? mniej zró?nicowana, mo?e nie tylko soundtrack (i na pewno nie ca?y) z Alicji komputerowej, polecam Silent Hill... w uszach s?ysza?am ten fortepian :D.

Posta? - bawi?am si? do?? dobrze, jak zacz??o si? z Kapelusznikiem ganianie potem, ale wpierw naprawd? nie wiedzia?am za bardzo co mam zrobi?... straszy?am sobie, a co tam:). Dawa?am upust wyobra?ni.

Chocia? w wi?kszo?ci przypadków nie by?o to potrzebne to mo?na by na pocz?tku przedstawi? wszystkich. Dopiero po pewnym czasie rozró?nia? zacz??am ?miertelnych, w tym Smitha, co wywo?a?o dialog, który w sumie nie powinien mie? miejsca:P.

Poza tym brak zdj?cia grupowego ;/.
Ostatnio zmieniony przez Lathea 2008-05-11, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-05-11, 19:10   

A teraz podzi?kowania Waszego Drzewa:

1. Alfar- Bo?e, zabijcie mnie! Kocham t? kobiet?- za przygotowanie, strój i gr?. Jestem z siebie dumna za tak ?wietne obsadzenie Alicji;P Gdzie ja tak? drug? znajd??!
2. Czedolowi- za zaanga?owanie i mimo wszystko przyjazd do Poznania. Nast?pna rola fantastycznie dobrana! Strój, inwencja, akcje... No nie potrafi? nad tym wszystkikm zapanowa?!
3. Tor- boj? si? Ciebie, po prostu boj?... Po tym LARPie stwierdzam, ?e zagrasz wszystkim co tylko mo?liwe i zrobisz to genialnie!
4. Lathea- có?, rewelka. Królowa Kier jak ?ywcem wyci?gni?ta z Alicji... ?ci?? jej g?ow?!:)
5. Velazquez- powiem szczerze, ?e obsadzenie kogo? nieznajomego w takiej roli to kupienie kota w worku i wiecie co? Ten kot znosi? z?ote jajka na LARPie:) Wielk? uciech? mia?am, jak obwija? sobie Ordosa wokó? palca:P
6. Ordos- ten upór maniaka w ratowaniu Alicji warty podziwu- gdzie? mia?e? swoje "kryszta?ki"- liczy?a si? zabawa- i takich graczy potrzebujemy!
7. Ada- g?upia pipo, dobrze wiedzia?am co b?dziesz robi?a jako ma?y, wredny bachor! K?ótnie z Alfar pt:
-Jeste? g?upia
-Nie to ty jeste? g?upia
-A ty g?upsza
-A ty najg?upsza!
-A ciebie nie kocha Kapelusznik!
Tarzali?my si? z Quadem po bagienku;) I ten tentacle hentai z Motylem:P
8. Ben- do dzisiaj s?ysz? tekst: no rusz si? ty cholerny grzybie! Gratsy za czucie klimatu:)
9. Bagowi- straaaaasznie m?czy?e? tych ?miertelników! Suchej nitki nie zostawi?e?!
10. Motyl- podziwam siln? wol?, bo maj?c tak ma?o pkt Snu walczy?e? do ostatniego! Dla samej zabawy:) Po prostu fantastycznie!
11. Daga- oj bardzo Ci si? Jane wkr?ci?a:) Szkoda, ?e wcze?niej sko?czy?a?. Mimo wszystko czu?a? klimat i my?l?, ?e dobrze wykorzysta?a? ten czas;)
12. Vonen- powiem jedno- jeste? m?ody, ale w Tobie przysz?o?? ca?ego Noctem:) Masz potencja? brachu! Oby tak dalej.
13. Najpaskudniejszej ?abie na ?wiecie za ca?okszta?t twórczo?ci:) Kiedy "Powrót do Krainy Koszmarów"?;)

Jednym s?owem- ?wietne stroje, super akcje i wiele ?wietnych pomys?ów!
Nie wiem jak Wam dzi?kowa?.
To by?a przyjemno?? prowadzi? takiego LARPa!
:*

Bagu 

Wysłany: 2008-05-11, 23:56   

Ok, to jak ju? piszemy podzi?kowania.. :P
Na wst?pie chcia?bym podzi?kowa?, wyj?tkowo:P, wszystkim, którzy byli na larpie za ?wietn? zabaw?. Po raz pierwszy w sumie wchodzi?em w interakcje z KA?DYM innym graczem i z ka?dym Misiem Gry. I co jeszcze fajniejsze ka?dy gra? naprawd? ?wietnie. Ponadto specjalne podzi?kowania dla:
Oleny - za ?wietnego i innego ni? dotychczasowe larpa i ?wietne dopasowanie postaci do graczy
Quada - za genialn? ?ab?:D cho? po wyci?gni?ciu misia z ?abowego brzucha nie by?o o co r?ce wytrze?..
Czedola - za 'rozmowy na poziomie' z serii "to ja ju? tylko mog? porozmawia? z... kotem"; i ogólnie za ?wietne odgrywanie skurwieli
TORa - za rewelacyjnego króliko-zaj?ca i jego podej?cia do Kota:)

Raz jeszcze gratulacje dla wszystkich, bo poziom gry by? naprawd? wysoki i chyba ka?dy si? dobrze bawi?:)

Kane 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2008-05-13, 00:16   

Po obejrzeniu zdj?? stwierdzam ze wszyscy wygl?dali?cie jak koszmarynki :-)

A ja cholernie ?a?uje ze mnie nie by?o

Dagon 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2008-05-13, 07:03   

Kurde...Gdzie? po tym larpie zgubi?am moj? pi?am?...:P Problem w tym, ?e gdzie? w domu...I za choler? nie wiem gdzie:D

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-13, 12:28   

mam Twoje portki Dag:]

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-05-13, 12:31   

...alf ma portki mojej zony???? Komu? trzeba bedzie oczy wydrapa? na najblizszej damskiej orgii orgów;D

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-05-13, 13:16   

wypraszam sobie, sama je zostawi?a na pod?odze mej brudnej kuchni..., ale w siatce!;)

ze tak powiem, by?y w gumce, jeszcze ich nie wych?do?y?am

Odpowiedz do tematu