Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wampir jako istota fizjologiczna
Autor Wiadomość
Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-08, 11:49   Wampir jako istota fizjologiczna

Drodzy Noctemowicze,

Od jakiego? czasu pracuj? nad prelekcj? o wdzi?cznym (lub nie) tytule, który widzicie powy?ej. Chc? do?o?y? wszelkich stara?, aby moja prezentacja wysz?a jak najbardziej profesjonalnie. Dlatego zwracam si? do Was, bo wierz? ?e macie g?owy pe?ne chorych pomys?ów. Do rzeczy: podajcie mi propozycje pyta? odno?nie wampirów, które mog?abym rozwa?y? pod k?tem fizjologii (nie myl?c z patofizjologi?) bez krzty magicznych pierdó?.

Licz? na Wasz? pomoc.

Podpisano:
Zdesperowana Koza.
:)

Ziolo 

Wysłany: 2008-02-08, 12:07   

Chcesz robic o wampirach ogolnie (znanych z ludowych wierzen i przekazow z najrozniejszych kultur) czy tych znanych z Wampira: Maskarady? A moze o tym i o tym?

Bo roznice sa dosc znaczace, a to chyba fundementalne pytanie, na ktore potrzebna jest odpowiedz, zeby cokolwiek moc Ci pomoc :)

Wroc?awska Drama nowowampirza "6 nocy" - http://6nocy.ovh.org/

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-08, 12:13   

Chodzi mi o zagadnienia czysto naukowe, np co si? dzieje z po?kni?t? u wampira krwi?, jak wykszta?cona jest sie? naczy?, dlaczego po przebiciu ko?kiem funkcje "?yciowe" wampira zanikaj?, itd... Potrzebuj? du?o tych pyta?.
Chc? udowodni?, ?e wampiry jako organizm ?ywy mog? istnie? :)

osaka 
Przysz?y W?adca ?wiata

Wysłany: 2008-02-08, 14:33   

Tego nie mo?esz udowodnic. Dlaczego wampiry boj? si? s?o?ca? Dlaczego pij? krew? W jaki sposób dostarcza im ona wszystkich niezb?dnych do "?ycia" sk?adników? Sk?d zmiany w uz?bieniu i jak dzia?aj? ich k?y? W jaki sposób mog? si? poruszac, skoro nie oddychaj? i, co za tym idzie nie maj? kr??enia? Dlaczego nie mog? je?c? przecie? nie ?yj? - teoretycznie mog?yby si? napchac czymkolwiek. Czy oczy wampira s? suche? Dlaczego nie gnij?, nie starzej? si? itp? W jaki sposob odbieraja bodzce zewn?trzne? Nerwy u trupów nie dzia?aj? nale?ycie, oczywi?cie ma to zwi?zek z dostarczaniem tlenu do komórek. Jak wydalaj? "zu?yt?" krew?
http://copernicon.pl

Kermit 

Wysłany: 2008-02-08, 14:37   

Po prostu to wszystko wynika z kl?twy...

Chocia? popieram pomys?, bo mo?e dowiemy si? jak to wszystko dzia?a w praktyce :D

Cyceron

Darkhan 

Wysłany: 2008-02-08, 14:56   

Yana napisał/a:
Chodzi mi o zagadnienia czysto naukowe, np co si? dzieje z po?kni?t? u wampira krwi?, jak wykszta?cona jest sie? naczy?, dlaczego po przebiciu ko?kiem funkcje "?yciowe" wampira zanikaj?, itd... Potrzebuj? du?o tych pyta?.
Chc? udowodni?, ?e wampiry jako organizm ?ywy mog? istnie? :)

Niemo?liwe, Wampir to jak sama nazwa wskazuje istota "nadnaturalna" "nadprzyrodzona"
Konwent Inne Sfery Wroc?aw 2010

Agnieszka 
Cz?onek Noctem
Detektyw Enid

Wysłany: 2008-02-08, 16:25   

Zajrzyj do Pilipiuka (bodaj?e "Ksi??niczka"). Tam pewien ?owca dosy? dok?adnie omawia wampirz? fizjologi?, tym niemniej dochodzi do wniosku, ?e to i tak dzia?a? nie powinno. Problem jest te? poruszony w "Nocarzu" Kozak, gdzie wszystko kr?ci si? wokó? symbionta warunkuj?cego wampiryzm i pierwszego wampira jako po prostu mutanta.
Acz i tak z tego wszystkiego wychodzi , ?e wampir nie mo?e wyst?powa? naturalnie, ?e potrzebny jest mu niejaki "czynnik X". Wsz?dzie bardzo uwa?nie unikaj? nazwania tego magi?. Mo?e wi?c najpierw udowodnisz, ?e magia istnieje? Bo w takim razie wampiry te? :)

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-02-08, 18:49   

Mam t? ksi??k?, aaalbo ma j? Draven :D moj?. U mnie le?? dziedziczki... nie. to on ma kuzynki:D To Ksi??niczk? ma Motyl. Hm , bez sensu.

A z tego co ostatnio rozmawia?y?my skoro zaznacza?a?, ?e ko?ek ma tylko unieruchamiac a nie zabijac, to mi to masakrad? lub NiuWodem zalatuje.

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-09, 10:30   

A ja Wam zrobi? wszystkim na przekór i udowodni? :P Osaka- na Twoje pytania mam ju? odpowiedzi;)
Nie mówcie mi ?e czego? si? nie da zrobi?! Wszystko si? da!:D

Darkhan 

Wysłany: 2008-02-09, 11:14   

Ale samo rozwa?nie jest bledn?, je?li udowodnisz ze istota która jest nadnaturalna, mo?e istnie? na naturalnych dla cz?owieka prawach, popadniemy w paradoks (nie ten z przebudzenia ;) ) i zerwiemy z tego mistyczna otoczk?.

Vonen 
Cz?onek Noctem
Zloty Chlopiec

Wysłany: 2008-02-09, 11:14   

Mnie ciekawi : Czym ró?ni si? krew wampira od krwi zwyk?ego ?miertelnika? Sk?d bierze si? ich umiej?tno?? regeneracji w tak szybkim tempie? Czy jego moce (dyscypliny) to zas?uga jego organizmu czy innych czynników? Dlaczego po ?mierci zamieniaj? si? w popió?? Sk?d si? bior? icg ograniczenia (wady klanowe)? Dlaczego ich krew wi??e z nimi ludzi i inne wampiry?

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-09, 11:17   

Darkhan napisał/a:
Ale samo rozwa?nie jest bledn?, je?li udowodnisz ze istota która jest nadnaturalna, mo?e istnie? na naturalnych dla cz?owieka prawach, popadniemy w paradoks (nie ten z przebudzenia ;) ) i zerwiemy z tego mistyczna otoczk?.

Ja nie zmuszam do s?uchania tej herezji, przyjd? Ci, których to interesuje.

Darkhan 

Wysłany: 2008-02-09, 12:21   

Je?li b?dzie na Pyrkonie to przyjd? ;) lubi? dobre dyskusje :P uwa?am tylko ze to przegrana pozycja ;)

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-02-09, 12:39   

Z tego co sie orientuje to przecie? prowadz?ca nie twierdzi, i? wyja?ni wszystko:) Nie bój si? Darkhan, wampiry nadal b?d? mistyczne i nieodgadnione. Niektóre rzeczy s? po prostu nielo...eee..magiczne.

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-09, 16:51   

Dok?adnie. Mam par? w?tków, których nie da si? wyt?umaczy?, ale s? i takie które spokojnie by przesz?y w realu.

Odpowiedz do tematu