Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wampir jako istota fizjologiczna
Autor Wiadomość
Kermit 

Wysłany: 2008-02-09, 18:42   

Dla mnie jest w sumie najciekawsze, dlaczego s?o?ce pali ich na popió?, no i co powoduje, ?e maj? nadludzkie moce.

Cyceron

Olena 
Cz?onek Noctem
A little insane?

Wysłany: 2008-02-10, 11:07   

Je?li chodzi o nadludzkie moce to pytanie nie na t? prelekcj?, a ze s?o?cem co? da si? wykombinowa?;)

Dorian 

Wysłany: 2008-02-10, 14:53   

Teoretycznie UV pali a nie s?o?ce - chyba, ?e uwzgl?dnisz mistycyzm. Moce? Có?... Niektóre da?oby si? pewnie jako? wyja?ni? z pkt. widzenia parapsychologii inne tak jak celerka (no do pewnego stopnia) fortitiude i potence - troch? zmieniony sk?ad chemiczny krwi - niektórzy ludzie w rzeczywisto?ci te? tak maj?.

Darkhan 

Wysłany: 2008-02-10, 16:24   

Jakie UV ? O.O wampir jako istota mistyczna ma naturalny strach do s?o?ca zwi?zany z kl?twa, dlatego ?aden wampir o zdrowych zmys?ach nie b?dzie pogina? za dnia w kapeluszu prochowcu i z maska na twarzy ...
Konwent Inne Sfery Wroc?aw 2010

TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-02-10, 16:55   

*uuuu?miech*

Koniec wstawki in game. Teraz powa?niej.

Darkhan, zadziwia mnie twoje dogmatyczne podej?cie. Mistyczna natura? Kl?twa? 500 lat temu to samo mówili o grypie. Zak?adaj?c istnienie wampirów, co stoi na przeszkodzie próbom wyja?nienia tego fenomenu naukowo w obr?bie ?wiata gry?

Mo?e to kwestia promieni UV, mo?e odpowiedniego spinu fotonów, a mo?e tachionów albo innych diablestw, o których jeszcze nie mamy poj?cia.

Oczywi?cie, w twoim ?wiecie Mroku, gdy prowadzisz, powy?sze mo?e by? bzdur? i herezj?. W moim mo?e to by? prawda. A w obu przypadkach przeró?ne postaci w obr?bie tych ?wiatów mog? wyznawa? dowolny z tych pogl?dów, lub te? ?aden.

Nie ma jedynej s?usznej interpretacji.

Quad 

Wysłany: 2008-02-10, 17:08   

Skoro efekt jest powtarzalny i jest zdatny do odtworzenia niezale?nie od warunków zewn?trznych to da si? sformu?owa? prawa rz?dz?ce nim. Dlatego te? wampiryzm da si? opisa? j?zykiem nauki - fakt trzeba stworzy? nowe poj?cia albo rozwin?? istniej?ce.
Jak to bywa w ?wiecie magii (nie mistycyzmu) wszystko jest opisywalne prawami. Jedynym wymaganiem jest postawa naiwnego umys?u który odrzuca wszystkie za?o?enia i na podstawie prostych pyta? buduje nowe.

Przy okazji polecam prace dr. Netchurcha w zakresie wampirologi WODowej facet ma ca?kiem profesjonalne podej?cie do tego jak na Malkavianina (chyba to on stworzy?, w ?wiecie gry, poj?cie punktu krwi) ;)
Ostatnio zmieniony przez Quad 2008-02-11, 10:05, w całości zmieniany 2 razy  

Klaudynka 
Maligna

Wysłany: 2008-02-11, 10:55   

Ja bym si? sk?ania?a ku teorii UV, wydaje mi si? to najbardziej prawdopodobne. Cho?by dlatego, ?e istnieje wiele chorób, które powoduj? nadwra?liwo?? na promienie UV lub nawet aktywuj? si? pod ich wp?ywem. Wiem, bo sama mam "alergi? na s?o?ce" czyli tak naprawd? w?a?nie nadwra?liwo?? na UV. Ch?opak nawet sie ze mnie ?mieje, ?e po prostu za bardzo si? wczu?am w gr?. ^^'
Ostatnio zmieniony przez Klaudynka 2008-02-11, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2008-02-11, 12:27   

Olena zna sie na medycynie. Ja wierze Olenie:)))))

Gabi 

Wysłany: 2008-02-11, 16:48   

Hmm.. no to tutaj ju? wchodzimy w podej?cia paradygmatyczne Zakonu Hermesa albo post?puj?cej Iteracji X.

Jedno z drugim wywo?uje ten sam efekt, cho? jest t?umaczone na ten sam sposób.

Po co wiedzie? dlaczego, je?li si? uznaje ?e tak po prostu jest? ^^

Elmo 

Wysłany: 2008-02-11, 17:20   

Chryste. Nie jeste? zainteresowany tematem - nie wypowiadaj si?. To samo tyczy si? pozosta?ych malkontentów.
Ale je?li chcesz sobie pogdyba?, przy??czy? si? do dyskusji i masz co? KONSTRUKTYWNEGO do powiedzenia poza "a po co to?" albo "przecie? to mistyczne" albo "nie blu?nij" to si? wypowiadaj. Jak nie, to zapraszam to offtopicu, tam mo?na swobodnie farmazony wypisywa?.

Chcecie doprowadzi? do moderacji tego topicu?

Poza tym odpowiadaj?c na Twoje ostatnie pytanie: prelekcja jest poza gr?, ja jako cz?owiek nie do ko?ca uznaj? istnienie wampirów za fakt.
Ostatnio zmieniony przez Elmo 2008-02-11, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2008-02-11, 17:24   

Wampiry nie istniej? - jak powiadaj? niektórzy Wroc?awianie:).

Mo?na by zacz?? im wierzy?:)...

Pytania do prelekcji, która i tak si? odb?dzie:) cokolwiek zostanie napisane, s? celem tego tematu:).

Dyskusja, jak Elmo powiedzia?, nie w tym miejscu .

Pozdrawiam, i do zobaczenia na prelce;) Olena, pomy?l nad terminem.

osaka 
Przysz?y W?adca ?wiata

Wysłany: 2008-02-11, 17:25   

a kiedy ta prelekcja\?|??
http://copernicon.pl

Darkhan 

Wysłany: 2008-02-13, 21:55   

Elmo, obj?cie innego punktu widzenia to równie? pole do konstruktywnej dyskusji :] to ?adne malkontenctwo, to postawienie przeciwtezy :P
Konwent Inne Sfery Wroc?aw 2010

Elmo 

Wysłany: 2008-02-13, 23:06   

Darkhan: tylko, ?e Ty dyskutujesz o sensie zaistnienia samej dyskusji, co ju? nie jest takie fajne. Natomiast gdyby? bra? udzia? w prelekcji owej, wtedy prosz? Ci? bardzo. Bo póki co to wiesz jak to jest z k?ótniami przez internet, prawda? Tak samo jak z paraolimpiad?... ;-)

Anyway, wró?my do tematu. Je?li kto? ma jeszcze jakie? pytania, na które Olena mo?e poszuka? odpowiedzi - ask them here.

Gabi 

Wysłany: 2008-02-14, 15:18   

To ja mo?e bym jeszcze zd??y? i zada? kilka pyta?:

ogólnie temat - Krew.

Cytologia, morfologia, patologia? Czyli jak ogólnie mo?e krew wampira ró?ni? si? od krwi ludzkiej pod mikroskopem?
No i co mog?yby wskaza? badania DNA?

Sam mam kilka koncepcji na pierwsze pytanie, ale wol? pos?ucha? przemy?le? kilku innych osób.

Odpowiedz do tematu