Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Dusza
2009-01-26, 11:36
Wst?p: Odrobina magii
Autor Wiadomość
TOR 
Rycerz Zmierzchu

Wysłany: 2008-01-08, 01:01   Wst?p: Odrobina magii

Wokó? roznosi si? egzotyczna wo? cynamonu. Trzymam w d?oni delikatn?, porcelanow? fili?ank? pe?n? aromatycznej kawy. W popielniczce leniwie tli si? cygaro, czekaj?c na swoj? kolej, aby nasyci? moje zmys?y. Delikatny swing wype?nia kawiarni? i sprawia, ?e ciche rozmowy staj? si? niezrozumia?e.

Syc? si? rozkosznymi poca?unkami, b??dz?cymi po ciele d?o?mi, ukradkowymi spojrzeniami, urywanymi oddechami i gard?owym ?miechem ukrywaj?cych si? woko?o par. Tak wiele zmys?owo?ci wype?nia powietrze, ?e dym sam uk?ada si? w sugestywne kszta?ty, a ta?cz?ce p?omienie ?wiec szepcz? s?odkie obietnice. Ta chwila jest pi?kna jak mu?lin i tak samo ulotna.

Ulatuje wraz z odg?osem kroków. Pos?aniec k?ania si?, k?adzie na stole kopert? i odchodzi. Syc? si? chwil?. Wiem kto jest nadawc?, ten styl rozpoznam zawsze: kredowy papier, karmazynowy lak, zamaszyste, równe pismo. Odstawiam kaw? i si?gam po cygaro, zaci?gam si? dymem. Rozkosz delikatnego pieczenia na j?zyku. I zapowied? rozkoszy jak? podziel? si? ze sob? ci ludzie wokó?, tego co smakuje mi najbardziej.

Przesuwam palcem po piecz?ci. P?ka. Kto? patrzy zaciekawiony. Jeden gest i odwraca wzrok, na nowo zaintrygowany pi?knymi w?osami partnerki. Czekam jeszcze chwil? i obserwuj? pogr??on? w pó?mroku sal?. W ko?cu przebiegam list wzrokiem, sk?adam go i umieszczam z powrotem w rozci?tej kopercie.

Wstaj?, zak?adam p?aszcz i kapelusz i z czerwonym ognikiem cygara w ustach kieruj? si? na balkon. Przerzucam stopy przez barierk? i ostatni raz rzucam okiem na sal?. Jaka? dziewczyna patrzy na mnie z przera?eniem w oczach. U?miecham si?, odchylam do ty?u i w staromodnym ge?cie pozdrowienia dotykam ronda kapelusza. Biedactwo, chce krzycze?, ale ju? nie pami?ta dlaczego.

A ja p?dz? na spotkanie z ulicznym brukiem. Wymawiam cicho jej imi?, czuj? jej obj?cia, jej s?odki szept -- to on przeprowadza mnie na drug? stron?. Otula mnie bia?y opar. Mgnienie oka, uderzenie serca i stoj? obok z jej d?oni? na swoim ramieniu. Pe?ne, karmazynowe usta uk?adaj? si? w u?miech.

-- Witaj w Domenie Mgie?.

Je?li cz?owiek rozejrzy si? wokó?, wyt??y nieco wzrok i przez jakie? dziwne zrz?dzenie losu spojrzy na ?wiat pod tym szczególnym, odpowiednim k?tem, by? mo?e dostrze?e, i? jest on przepe?niony magi?. Magi? na tyle subteln? i delikatn?, ?e wi?kszo?? ludzi nie jest w stanie jej dostrzec. Jej malutkie iskry mo?na znale?? pomi?dzy przyjació?mi, w g??bi spojrzenia ukochanej osoby i w ciszy przed burz? ludzkiego gniewu, kiedy powietrze g?stnieje i zamiera w oczekiwaniu. Wsz?dzie i zawsze jest obok nas.

Jednak nawet dla tych, którzy dostrzegaj? t? magi?, ?wiat nie zawsze jest pi?knym i go?cinnym miejscem. Tak jak jego zwyczajny odpowiednik bywa, ?e pozwala cieszy? si? ?yciem, po to tylko, by za chwil? rozsypa? wszystko w proch. Nie jest idealny, ale jest magiczny, a to czyni go wyj?tkowym i wartym ka?dego z miliarda niedoci?gni??.

Mo?e i nie ma w nim Fey i odmie?ców, w zamkach zamiast w?adców spotka? mo?na jedynie hordy turystów, a tytu?y i zaszczyty odesz?y w przesz?o??. Ale z pewno?ci? jest w nim magia. Wystarczy pragn?? odpowiednio mocno, a rzeczywisto??, cho? niech?tnie, nagina si? do naszej woli.

LARP "Pozna? we Mg?ach" to uchylone drzwi, zza których mo?esz wejrze? w nasz ?wiat. ?wiat, w którym wszystko jest mo?liwe. Kto wie, mo?e nawet wejdziesz do ?rodka, je?li wystarczy Ci odwagi?

Quad & TOR

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi