Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomó? zda? matur?
Autor Wiadomość
Che 
Cz?onek Noctem
WeiBtod

Wysłany: 2010-12-03, 08:01   

Koon' - mam na my?li, czy masz obowi?zek demonstrowa?, jak to autorzy fantasy umieszczaj? mitologiczne stworki, tudzie? tak? symbolik? w swoich wypocinach, czy mo?esz to ola? i udowodni? komisji, ?e Bella ze Zmierzchu jest wspó?czesnym mitem delikatnej dziewoi, bardziej symboliczn? postaci?, ni? bohaterem prozy per se, który, jak Czerwony Kapturek ma czego? nauczy? odbiorców.

Po pe?nym temacie widz?, ?e mo?esz zrobi? co Ci si? ?ywnie podoba, ??cznie z udowodnieniem, ?e Ron Weasley to archetyp taki, albo inny, a Hermiona to symbol tego, czy owego... Tylko ?e to nieop?acalne, bo przygotowujesz prezentacj? nie dla siebie, tylko dla komisji - a ta nazbyt cz?sto nie nale?y do zbyt lotnych i pewnie by nie poj?li, ?e mo?na temat odczytywa? na kilka sposobów...

Aha.

Piotras - Koona ani razu nie powiedzia?a, ?e si? przejmuje, albo martwi matur?. Nawet stwierdzi?a, ?e temat jest prosty par? postów wy?ej. Po prostu si? sumiennie przygotowuje. Zaskocz? Ci? - wi?kszo?? tutaj przesz?a matur? i wi?kszo?? si? do niej nie uczy?a. Wyrywanie si? przed szereg z tak? informacj?, je?li nikt Ci? o to nie pyta - niczemu nie s?u?y.
Ale rozumiem, tak to jest, ?e jak jeste? chojrakiem w gimnazjum, to uczniom podstawówki mówisz, ?e w podstawce to ?atwizna, jak w szkole ?redniej, to "Ci gimnazjali?ci to maj? problemy", a na studiach Ci? szko?a ?rednia ?mieszy...
Ostatnio zmieniony przez Che 2010-12-03, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  

Yorukamiko 
Sluagh

Wysłany: 2010-12-03, 21:46   

C.S.Lewis "Dopóki mamy twarze" - Historia na bazie mitu o Erosie i Psyche, rozbudowana i opowiedziana z innej perspektywy. O ile mnie pami?? nie myli, to w pos?owiu jest zawarty pierwotny mit - dla porównania.

Pytanie brzmi - masz ju? tez? czy sobie jej szukasz wg. ksi??ek, które padn? w tym temacie? :D

Ja mia?am ustne z "Maski Czerwonej ?mierci" Poe i "Kosiarza" Pratchetta, skoro ju? porównujemy :D I od razu Ci dam jedn? dobr? rad? - dwie ksi?zki wystarcz?. Trzy to jest maksimum - inaczej robi Ci si? spis tre?ci a nie analiza tematu :P

Lis zdegradowany do wiewiórki.

tygrysica 
Cz?onek Noctem
(turku)Sowa

Wysłany: 2010-12-04, 03:01   

koona:
"Za nieobecnych przyjació?, stracone mi?o?ci, starych bogów i por? mgie?" - wspó?czesna literatura fantasy a zapomniane bóstwa. Analiza tematu na podstawie wybranych przyk?adów i odniesie? do mitologii.
taki zaw??ony temat bym da?a.

@yoru - nie zgadzam si?. mia?am sporo, bo chyba z 8-10 pozycji (w tym 2 lub 3 wiersze). nie skupia?am si? na tym, co by?o w której, tylko analizowa?am temat. literatur? rzuca?am bardziej jako przyk?ad na konkretne, interesuj?ce mnie aspekty. tak?e - je?li chodzi o pojemno?? bibliografii - zale?y, co chcesz osi?gn??.

Yorukamiko 
Sluagh

Wysłany: 2010-12-04, 08:26   

@Tygrys - alez ja o tym mówi? - rzuca?a? tytu?ami (w tym a tym mamy przyklad tego a tego, w odró?nieniu od czego? tam, gdzie mo?na zauwazyc co?tam), zamiast analizowa? ka?d? pozycj? :P My?my za to dostawali po ?bach od polonisty, a ?e go?? by? naprawd? sensowny i przez te trzy lata pozakaza? nam, ?e wie co mówi, to powtarzam jego rady. Jakby nie patrze? wszyscy, których uczy? zdali ustny polski.

Lis zdegradowany do wiewiórki.

tygrysica 
Cz?onek Noctem
(turku)Sowa

Wysłany: 2010-12-04, 10:42   

yoru... nie wydaje mi si?, ?ebym rzuca?a tytu?ami. chocia? mo?e. nie pami?tam. ogólnie to nie widz? w tym nic z?ego, dopóki robisz to z g?ow?, a nie wpychasz tytu? i jedno zdanie o nim, bo tak. niektóre tezy nie poparte kilkoma dowodami po prostu nie przechodz?.
i nie znam osobi?cie nikogo, kto nie zda? ustnego polaka. tak?e - no hej ;)

Koona 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2010-12-04, 14:14   

No w?a?nie moja polonistka uwa?a, ?e mamy nie szale? z ilo?ci? omawianego materia?u, a tytu?ów do rzucania jako przyk?ady nie warto bra?, bo mog? si? czepia?, ze nie by?o analizy, jak ju? si? o nich wspomina.

Che - nie jest to jasno okre?lone a ja sama w sumie si? nie spyta?am xD. Ale jako? w pierwszym odruchu temat skojarzy? mi si ? bardziej z tró mitologiami ni? ba?niami, podaniami itp.

Yoru - temat mniej wi?cej taki, jaki poda?a Tygrys :D

Tygrysie - a sk?d ta pora mgie??

tygrysica 
Cz?onek Noctem
(turku)Sowa

Wysłany: 2010-12-04, 15:55   

cytat z 6. tomu komiksu sandman. :)

Odpowiedz do tematu