Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyberpunk
Autor Wiadomość
Odyn 

Wysłany: 2009-09-21, 10:51   Cyberpunk

Wiliam Gibson ameryka?ski pisarz science fiction, nazywany te? wizjoner. Jego opowie?ci to wybuchowe mieszanki folklorów, miejskich legend oraz techno wiedzy.
W cyberpunku czyli trzech ksi??kach, przedstawia nam wizje niezwyk?ego technoligicznego ?wiata ziemi, gdzie g?ównym motorem ju? nie s? ludzkie uczucia i emocje. Mam doczynienia z rozwini?tymi AI, zaawansowanymi systemami komputerowymi i niezyk?ymi mo?liwo?ciami technologi.
Polecam dla wszystkich, którzy chcieliby si? przekona? jak mo?e wygl?da? ?wiat za kilka kilkana?cie lat...

Phantom 

Wysłany: 2009-09-21, 11:38   

Robili?my kiedy? nawet imprez? w klimatach cyberpunkowych ;)

HomoCyberneticus ;)

Sex Blood & Industrial

Alfar 
Cz?onek Noctem
Woody Allen

Wysłany: 2009-09-21, 11:43   

Ajjj by?a godna:D

Azi 

Wysłany: 2009-09-21, 16:28   

Primo - cyberpunk to nurt w literaturze fantastycznej. Secundo - to, o czym piszesz, nosi nazw? "Trylogi Ci?gu", a nie Cyberpunk'a. To tak gwoli czepiania si? li tylko, bo moi uwielbia literatur? cyberpunkow?, i bardzo ?a?uje, ?e w obecnym mieszkaniu nie mo?e zrobi? technoo?tarza dla swojgo guru ... no dobra - jednego z dwóch :P

Co do samych ksi?zek - s? niesamowite. Czyta si? je z zapartym tchem, ale mog? odrzuci? ludzi, których kompletnie nie poci?ga wizja Sieci i tego, jaki wp?yw ma ona na rzeczywisto??. Bohaterowie u Gibbsona to ... zera. które d??? do tego, by nie by? krylem, ale te? by nie pa?? ofiar? rekinów ?wiata mafii, yakuzy i wielkich korporacji. To ludzie kraw?dzi - mog? spa?, lub wspi?? si?, ale wol? balansowa? na tej cienkiej, niebezpiecznej granicy. W sumie, wizja, zawarta w ksi??kach, mo?e odrobink? tr?ci? myszk?, ale wystarczy popatrze? na dat? pierwszego wydania - 1984 rok - i wszystko jasne. Tak czy owak, polecam serdecznie.

BTW - w chwili obecnej jest reedycja obydwu tylogii - "Ci?gu" i "Mostu". Z "Ci?gu" mam ju? Neuromancera i Grafa Zero. Teraz modl? si? do bogini ekonomii bym mog?a zakupi? "Mona Liza Turbo".

Odyn 

Wysłany: 2009-09-21, 17:23   

Dzi?kuje za dodatkowe info

Je?eli chcesz przeczyta? Monalise Turbo s?u?? swoj? bibliotek?, bo mam pierwsze polskie wydanie tej ksi??ki.

Azi 

Wysłany: 2009-09-21, 18:56   

"Mona Liz? Turbo" czyta?am w wieku lat "-nastu", teraz czaj? si? na w??sny egezemplarz. Ale dzi?kuj? za ofert? ^^

Odpowiedz do tematu