Noctem Grupa LARPowa z Poznania
 FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
XF-001
Autor Wiadomość
Xarin 

Wysłany: 2009-05-24, 09:32   

LARP moim zdaniem bardzo udany, zarówno pod k?tem klimatu, jak i samej gry ;-) . Ch?opaki naprawd? si? postarali i w?o?yli sporo czasu w przygotowania do LARPa. Za bardzo dobry pomys? uwa?am zastosowan? przez nich mechanik?, która pozwala?a w bardzo szybkim tempie rozstrzyga? testy.

Co do samej gry, to przyznam, ?e trudno by?o mi gra?, wiedz?c, kto jest obcym oraz kretem w moim oddziale, dlatego, aby jako? tej wiedzy nie wykorzystywa? da?em im woln? r?k? :-P (Na czym musia? niestety ucierpie? mój g?ówny cel misji). W porównaniu do XFa na Pyrkonie plusem by?o to, ?e wszyscy naprawd? odgrywali swoje postaci, a nie byli warzywami, które tylko czeka?y na w?asn? ?mier? :-P . Minusem by?o "kozaczenie" wi?kszo?ci postaci, które chyba zapomnia?y, ?e znajduj? si? na zniszczonej i opanowanej przez obce formy ?ycia stacji kosmicznej. Na LARPie pyrkonowym jako? bardziej odczuwa?o si? groz? sytuacji.

Ogólnie jednak orgom oraz graczom nale?? si? wielkie brawa. By?o dobrze i my?l?, ?e w przysz?o?ci b?dzie jeszcze lepiej. Omedeto.

Cytat, który odzwierciedla moj? ocen?: "Ja chc? jeszcze raz" ;-)

Ps: Slide, Olena - zak?adamy firm? zajmuj?c? si? "foliowaniem" pomieszcze? :mrgreen: ?

Dareth 
Reedemer and Destroyer

Wysłany: 2009-05-24, 10:13   

Jakiego ja mam pecha do samochodów je?li chodzi o sesje:/ Najpierw jak pojecha?em fur? do T.o.w.e.r'a na sesje to czujniki parkowania nie zauwa?y?y murku i przyjeba?em ty?em:/

Jak jecha?em teraz do Krisa to musia? kwiatkuje pasek klinowy si? zerwa? :/

Jestem mega z?y ?e nie dotar?em bo naprawd? wyczekiwa?em tego LARP'a. Có?. Pozostaje mie? nadziej?, ?e b?dzie XF-002 :P albo kolejne podej?cie do XF-001.

Pozdrawiam :P

"Never hesitate, never stop, NEVER SURRENDER "

Hinata-senpai 

Wysłany: 2009-05-24, 10:20   

Tak, tak! Kolejnego kielona za MG! By?o naprawde zajebi?cie ^^ Klimacik: ciemno??, muzyka, latarki, W?TRÓBKA! Moje wielkie przera?enie ?e Olena si? za mn? czo?ga ^^' Naprawde bawi?am si? niesamowicie XD A after by? po prostu Z?Y!
So I'm gonna live my life as I choose
Until I fall...

Charzynka 
Cz?onek Noctem

Wysłany: 2009-05-24, 10:32   

Kris, Slide - by?o megarewelacyjnie. Pomys? ?wietny, scenografia, mimo narzekania Krisa by?a naprawd? bardzo dobra i lepsza mog?aby by? tylko, gdyby?my grali w normalnych korytarzach. Mechanika bardzo konkretna bez deliberowania co, jak, czy ja ja mu mog? itd. Zabrak?o mi tylko efektów ubocznych mojego "leczenia" ;) Liczy?am na co? równie spektakularnego jak w przypadku Ilu.

Moja wspó?kreaturo, laboratorium by?o tak fajne, ?e wybacz? Ci nawet t? w?tróbk?.

I wreszcie wielkie brawa dla wszystkich graczy. Mi?o by?o z Wami czyni? Z?O. Chocia? wola?abym nie zosta? zabita w ostatnim momencie ;)

Azrael 

Wysłany: 2009-05-24, 11:54   

Có?, mog? tylko powtórzy? to, co zosta?o powiedziane ju? wcze?niej… by?o rewelacyjnie! ?wietny, klaustrofobiczny klimat, ciemno??, ciasne korytarze, niepokoj?ce d?wi?ki i krzyki, poczucie niepokoju i paranoi, no po prostu trudno to opisa? s?owami.

Wchodz?c do pogr??onej w mroku stacji kosmicznej naprawd? mo?na by?o poczu? dreszczyk, a gdy po raz pierwszy z dwoma ?o?nierzami opusza?em kantyn? szukaj?c generatora, naprawd? by?em zaniepokojony tym, co mog? zobaczy? w kolejnych pomieszczeniach. Po prostu nie mo?liwym by?o nie wczu? si? w ten klimat.

A i fabu?a dotycz?ca przesz?ych wydarze? na stacji, cho? wi?kszo?? z nas pozna?a j? tak naprawd? po samym LARPie, okaza?a si? by? nad wyraz ciekawa. Tak samo jak cele i motywacje poszczególnych postaci.

Naprawd? za dekoracje nale?? si? du?e brawa, sala naprawd? jak stacja kosmiczna! Zadziwiaj?ce, jak za pomoc? pomys?owych, do?? pracoch?onnych co prawda, ale mimo wszystko prostych metod, uda?o si? zbudowa? tak fajne wn?trza. Szacun.

Podsumowuj?c, by? to zdecydowanie jeden z najlepszych, je?li nie najlepszy LARPów, w których mia?em przyjemno?? uczestniczy?. Ja chc? jeszcze raz zagra? co? takiego. Jak?? kontynuacje, sequel, prequel, cokolwiek.

Lathea 
Cz?onek Noctem
Admin

Wysłany: 2009-05-24, 11:58   

(pssst, Slide robi LARPa, patrz Wi?ksze inicjatywy LARPowe... te? ma by? schizowo:>)
Woody Allen

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-05-24, 15:27   

OK zdj?cia z XF'a :) mi?ego ogl?dania http://picasaweb.google.c...stian/XFNoctem#

Slide 

Wysłany: 2009-05-24, 19:44   

?a?uj?, ?e nie porobi?em wi?cej fotek bez lampy by?by lepszy efekt. Dobrze, ?e chocia? kilka jest ;)
Co do larpa raport ju? wkrótce.

PS: Cz??? zdj?? robi?em ja, cz??? Hellzen.
Ostatnio zmieniony przez Slide 2009-05-24, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  

Kris 
Cz?onek Noctem
Horror Kitchen

Wysłany: 2009-05-25, 08:33   

No to czas na mnie:

Gracze:

Brawa dla Was za stroje :) tego mi brakowa?o na Pyrkonie ka?dy by? odpowiednio przebrany. Nasza XFowa s?u?ba zdrowia powinna cz??ciej nas odwiedza? :D. Zawi?? w pewnej chwili pomi?dzy postaciami by?a tak widoczna, ?e nie by?o opcji by wysz?y z tego ca?o. Przez d?ugi czas gracze zapomni?li o swoich celach i dziwnie to wygl?da?o, ale w por? zaskoczyli mnie terrory?ci :D, którzy w porównaniu z Pyrkonowymi odpowiednikami. Brawa dla Paszka w roli obcego, który nie zdradzi? si? do ko?ca i do dzi? jego zmutowana forma unosi si? gdzie? w przestrzeni kosmicznej :D. Niestety z racji, i? nagle wypad?o troje graczy musia?em na poczekaniu mocno zmodyfikowa? postaci i przebieg wydarze?.

Dekoracje:

Tutaj ja bardzo zawiod?em i niestety pracowali?cie przy niej razem ze mn?. To troche popsu?o efekt kiedy si? wchodzi i jest szok O_o. No, ale nast?pnym razem lepiej si? zorganizuj?. Tutaj dzi?kuj? Wam za pomoc i Darkowi za laboratorium :) Powiem tak stroboskop, czerwone lampki, czerwone i zielone ?arówki, niebieskie diody to jest to. Za pomoc? takich prostych rzeczy stworzy? si? ca?kiem fajny klimat :D. Folia malarska, strecz da?y rad?.

Mechanika:

Moim zdaniem bardzo prosta i sprawna. Pomijam fakt tego, i? gracze standardowo chc? wygrywa? i by? najlepsi. Stoj?c z boku jestem jednak bardzo z niej zadowolony. Tylko nast?pnym razem musz? sko?owa? jakie? woreczki :D. Chcia?em unikn?? sytuacji typu strzelam w g?ow? nie mog? nie trafi?. Zak?adaj?c, ?e stacja jest ma?a a korytarze w?skie chcia?em unikn?? opcji pod tytu?em strzelam w g?ow? on jest martwy. To mia?a by? zabawa i czysta mechanika 1 strza? 1 obra?nie bior?c pod uwag? ma?? ?ywotno??. Pech krytyczny okaza? si? ciekaw? opcj? w chwili gdy Ordos chcia? og?uszy? Xarina wyszed? pech i ordos si? poprostu potkn?? o kabel :). Jak dla mnie je?eli jeszcze b?d? prowadzi? podobne LARPy zastosuj? j? ponownie.

NPC:

Niestety z braku graczy musia?em moich NPC do gry wci?gn?? (Red, Xarin). Jestem zdania, ?e przy kolejnym LARPie w tym klimacie pojawi? si? mroczni i przera?aj?cy NPC - potwory :P. Mam nadziej?, ?e przemieszczaj?c si? na czworaka w pewnej chwili i wydaj?c z siebie powarkiwania itp. chocia? odrobin? podr?ca?em atmosfer? tej stacji.

Uwa?am, ?e LARP wypad? lepiej ni? na Pyrkonie. Na Pyrkonie wygra?a Korporacja niestety tutaj brakowa?o ludzi i dlatego mi?li pod górk?. Chocia? dziewczyny i tak sprosta?y wyzwyaniu. Kto wie mo?e b?dzie kontynuacja. Nie wykluczam, ?e dowiecie si? co si? sta?o pó?niej lub kto wie wcze?niej :)

Raz jeszcze wielkie dzi?ki dla wszystkich graczy. Mam nadziej?, ?e jeszcze si? spotkamy w ?wiecie XF'a :)

Vel wrzu? foty i filmik xD

Esune 

Wysłany: 2009-05-25, 09:17   

Pierwszy Larp za mna i ... nie rpgowa?em :mrgreen: Fajnie bylo, szczegolnie poczatek, pomimo ze nas rozbroili. Pomysl tez bardzo fajny. Szkoda faktycznie ze nie bylo paru osob ale z drugiej strony wiecej osob na tak malej sali spowodowalo by totalne zamieszanie. juz itak do laboratorium bylo ciezko wejsc a wyjscie do innego pomieszczenia bylo zadko zauwazane :mrgreen:
Odnosnie wystroju to byl udany, jescze te walajace sie krzesla gdzies w katach;p Gdyby cos zawsze moge przed larpem wczesniej przyjsc i pomoc.
Dziekuje mg za fajnego larpa mojego pierwszego. To mnie tylko utwierdzilo w przekonaniu ze larpy sa bardzo przyjemnym i ciekawym sposobem spedzenia czasu:) I ludzi juz troche znam :-)
Ostatnio zmieniony przez Esune 2009-05-25, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu